Airbus díky zakázkám z Číny navýšil v červenci objednávkový náskok na Boeing

Airbus A321neo v barvách China Southern Airlines. Foto: AirbusAirbus A321neo v barvách China Southern Airlines. Foto: Airbus

Airbus letos opět vede v počtu objednávek i dodaných letadel.

I přes růst zájmu o letadla od Boeingu vede letos v počtu nových objednávek výrazně na trhu jeho evropský rival Airbus. Vyplývá to z posledních dat obou výrobců o objednávkách a dodávkách za za červenec.

Airbusu v červenci výrazně pomohl hlavně na počátku měsíce oznámený obchod s čínskými dopravci. Šlo o téměř tři sta letounů. Celkově Airbus za červenec získal 401 nových objednávek. Od začátku riku má Airbus celkem 656 čistých objednávek (po odečtení zrušených kontraktů). Boeing v červenci zaznamenal zakázky na 130 letadel, od začátku roku má 312 čistých objednávek. V červenci Boeingu pomohl hlavně kontrakt s Delta Air Lines.

Airbus v červenci dodal 46 letadel, zatímco v červnu to bylo 60 strojů. Před rokem v červenci dodal 47 letounů. Za prvních sedm měsíců letošního roku Airbus dodal 341 letadel. Boeing dodal v červenci 26 letadel, nejméně za posledních pět měsíců. Celkem letos dodal 242 letadel.

Boeing se aktuálně připravuje na obnovení dodávek letadel 787, má již od amerického úřadu civilního letectví povolení.

Tagy Airbus boeing
6 komentářů