AirBaltic otevře první základnu mimo Pobaltí, začne létat z Tampere

Airbus A220-300 airBaltic v Tampere. Foto: airBalticAirbus A220-300 airBaltic v Tampere. Foto: airBaltic

Lotyšský dopravce otevírá základnu v Tampere po pěti letech spojení s Rigou. Nabídne 7 linek.

Lotyšská letecká společnost airBaltic otevře od května svoji již čtvrtou základnu. Poprvé bude nabízet spojení z báze ve finském Tampere. Od 1. května bude létat z Tampere jedním letadlem Airbus A220-300 na celkem sedmi různých přímých linkách. Dopravce dnes expanzi oznámil na tiskové konferenci v Tampere.

Pro letiště v třetím největším městě ve Finsku půjde o velkou vzpruhu v provozu, aktuálně kromě charterových letů nabízí spojení pouze Ryanair s linkou do Londýna. Lotyšský dopravce bude létat do Osla, Kodaně, Frankfurtu, Mnichova, Rigy, Malagy a na Rhodos.

„V posledních letech jsme do rozvoje letiště investovali téměř 20 milionů eur. Nová základna přinese lepší spojení s Evropou jak pro obchodní cestující, tak turisty,“ řekl viceprezident finské správy letišť Finavia Jani Jolkkonen. „Létáme do Tampere téměř pět let z Rigy. Naše rozhodnutí zde otevřít základnu ukazuje velkou důvěru a závazek městu nabídnout lepší spojení,“ řekl šéf airBaltic Martin Gauss. Současně dojde ke zvýšení počtu letů mezi oběma městy pro zlepšení přestupu na další lety.

AirBaltic má dosud základny v Rize, Tallinu a Vilniusu.

Tagy airBaltic Tampere TMP
5 komentářů