Další dílek v přestavbě vsetínského nádraží. Správa železnic dokončila parkovací dům

Parkovací dům u vsetínského nádraží. Zdroj: město VsetínParkovací dům u vsetínského nádraží. Zdroj: město Vsetín

Objekt nabídne přes 300 míst, celodenní parkování vyjde maximálně na 60 korun.

Správa železnic (SŽ) dokončila výstavbu nového parkovacího domu u železniční stanice ve Vsetíně. Stavba objektu byla součástí velké proměny vsetínského dopravního terminálu za celkem tři miliardy korun.

Parkovací dům nabídne 307 míst, poskytuje krytá stání pro osobní automobily i motocykly a také vyhrazená parkovací místa pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Nechybí čtyři dobíjecí stanice pro elektromobily s možností rozšíření.

Parkovací dům u vsetínského nádraží.
Zdroj: město VsetínParkovací dům u vsetínského nádraží.
Zdroj: město Vsetín

„Parkovací dům je převážně určený pro veřejnost využívající přestup na hromadnou dopravu. Zároveň jej ale mohou využít i místní rezidenti a firmy k dlouhodobějšímu pronájmu parkovacích stání,“ uvedl mluvčí SŽ Dušan Gavenda s tím, že základní hodinová sazba krátkodobého stání je stanovena na 20 korun a bude se účtovat jen za první tři hodiny parkování. Zbývající hodiny do konce dne budou zdarma.

Za den tak lidé zaplatí maximálně 60 korun, každých dalších započatých 24 hodin pak bude stát rovněž 60 korun. Dlouhodobé stání bude k dispozici v denním režimu od 5 do 19 hodin a celodenním 24/7, a ve čtyřech délkách od měsíce až po rok.

„V případě parkování přes den přijde měsíc na 800 korun a roční parkovné na 6 500 korun. Při celodenním režimu činí cena od 1 500 korun za měsíc po 12 000 korun za rok,“ dodal Gavenda.

Majitelem parkovacího domu je sama Správa železnic, město Vsetín bude nadále pokračovat s rekonstrukcí Nádražní ulice a výstavbou nového autobusového nádraží a cyklostezky.

„Rekonstruujeme komunikaci na Nádražní ulici, momentálně v úseku mezi dopravním terminálem a Smetanovou obchodní galerií. A budujeme nové autobusové nádraží, které vzniká přímo vedle toho vlakového. Po dokončení nabídne cestujícím komfortní a rychlý přestup mezi autobusy a vlaky,“ přiblížil starosta Vsetína Jiří Čunek.

Dodal, že uvedené investiční aktivity by mohly být hotovy v polovině letošního roku. „Navázat na ně chceme letos ještě stavbou části cyklostezky vedoucí podél Nádražní ulice mezi dopravním terminálem a křižovatkou s ulicí Svárov,“ uzavřel Čunek.

Ve Vsetíně pokračuje proměna nádraží a okolí, dokončily se nové mosty, parkoviště a chodníky

Tagy Správa železnic Vsetín
8 komentářů