Z výluky do výluky. Rychlíky Liberec – Pardubice opět částečně nahradí autobusy

Výluky se posouvají na úsek Stará Paka - Jaroměř.
Poprvé po pěti měsících v úterý opět projedou vlaky mezi Turnovem a Železným Brodem. Rozsáhlá modernizace stanice Malá Skála pokročila s týdenním zpožděním do stavu, kdy po trati opět mohou vyjet. Vrací se také vlaky na trať ze Železného Brodu do Tanvaldu.
Pro cestující, kteří využívají vlaky po celé trase linky R14A z Liberce do Pardubic, se zítřkem ale mnoho nezmění. I nadále budou muset částečně autobusy.
Od úterý začne výluka trvající do 21. září v úseku Jaroměř – Stará Paka. Náhradní autobusy pojedou na čtyřech linkách: Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové – Stará Paka a zrychleně a zastávkově mezi Jaroměří a Starou Pakou. „Časy odjezdů náhradních autobusů se oproti vlakům liší a vybrané spoje jedou dřív, než je obvyklé,“ varuje Jiří Nálevka, ředitel společnosti Arriva vlaky.
Od 22. září naváže další měsíční omezení v úseku Dvůr Králové – Stará Paka. Stanice, kde zastaví náhradní autobusy, jsou vyznačeny ve výlukových jízdních řádech, které uvádí i odjezdová stání z autobusových nádraží v Nové Pace a ve Dvoře Králové nad Labem.
Na konci října by tak po půlroce mohly dojet vlaky z Liberce do Pardubic bez omezení.