4 800 Kč za hodinu. Pod kritizovanou zakázkou je podepsaný budoucí ministr dopravy

/AKTUALIZOVÁNO 13.4. O KOMPLETNÍ SMLOUVU/ Opakovaně upozorňoval Nejvyšší kontrolní úřad na  zakázku na právní služby pro ministerstvo dopravy a jeho

30 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hana Daichmanova

Jejky, pane Sůra, kde je napsáno v tom kontrolním závěru, že je špatně rámcová smlouva? Já to nikde nenašla. Napište, kde to je.
Špatně jsou některé prováděcí smlouvy, nedodržely rámcovou smlouvu. Nebo byly uzavřeny mimo ni. To nejsem tak vzdělaná jako vy. Vy si vymýšlíte!

Hana Daichmanova

Pane Suro, ja Vam nerozumim. Ctu co pisete a kdyz to srovnam s tim kontrolnim nalezem, tak zjistuju, ze lzete.

Kdyz Vas pozadam, at mi napisete, kde je to, cem pisete, napsano v tom nalezu, tak pisete zase o necem jinem.

Zákoutí SŽDC

Hlavně pochopte madam, že MD, SŽDC, ČD a třeba ŘSD mají každá mraky zaměstnanců, právníků za nemalé mzdy a odměny. Proč tedy nedělají to co jim náplň práce ukládá a jejich agendu díky rámcové smlouvě přebírá třetí subjekt. Toho času tedy organizace vyplácí mzdu zaměstnancům, kteří toho moc nezvládnou, neb jsou zjevně neschopní, ale dobře uklizení a zároveň obrovské hodinové sazby kamarádským spřateleným firmám a firmičkám za primitivní úkony, které má vlastní zaměstnanec firmy zvládnou v pracovní době levou zadní!! Existuje judikát vyšších soudů, který určil, že státní organizace má používat vlastní právníky, nikoliv externí. Určil, že i v případě… Číst vice »

Hana Daichmanova

Zakouti: tak vlastne potvrzujete co pisu. Pan Sura pise blbosti.

Chyba je v provadeci smlouve, kterou nemuseli uzavirat, kdyz to mohli napsat sami. Proc ale uzavirali provadeci smlouvy na veci, ktere sni nebyly pravni pomoc?

Hana Daichmanova

Pane Suro, to co pisete je v tom NKU napsano kde? NKU napsalo, ze se nesmela uzavirat ramcova smlouva s dalsimi organizacemi? Ja to tam nenasla. Vy si vymyslite!

Zákoutí SŽDC

Nachapete, když by nebyla obšírně napsaná rámcová smlouva, nebylo by jak Vy říkáte prováděcích smluv, odkazujících se na smlouvu rámcovou, jasné!
Počátek je v zavádějící, účelově obšírné rámcové smlouvě, ta byla záměrně neurčitá. Dobrý právník naopak ve smlouvách vše dobře ošetří, firemní právník se chová, má chovat, jako dobrý hospodář, nebo naopak účelově sepíše smlouvu, pod kterou se schová cokoliv.
Ze státního, ale Vaše krev neteče, hlabně když jim to solí!

Hana Daichmanova

Zakouti: ja nasla tady, co je ramcova smlouva. Napsal to soud, abyste vedel; Tzv. rámcová smlouva nezakládá závazkový vztah, pohledávky a závazky smluvních stran z ní tudíž nevznikají. Význam rámcové smlouvy spočívá v tom, že strany tam, kde předpokládají dlouhodobější obchodní vztah, stanoví jejím prostřednictvím základní pravidla, jimž budou podléhat všechny konkrétní (tzv. realizační) smlouvy na jejím základě v budoucnu uzavřené, nebude-li v té či oné realizační smlouvě ujednáno jinak. Rámcová smlouva tak nemá jiný význam (jinou funkci), než že stanoví smluvní podmínky následně uzavíraných konkrétních, realizačních smluv, tj. v tom či onom rozsahu předurčuje jejich obsah. Při vzniku realizační… Číst vice »

Zákoutí SŽDC

Zjednodušeně, klienti nemají co předpokládat spolupráci, mají ma to své, velmi rozsáhlé, právní oddělení! Apropo, právě běží pořad 168 hodin, kde se probírají mladiství dlužníci a práce advokátní kanceláře Volopicha a Tomšíček. Rozhodně čistá práce a nezapomeňme, že pan budoucí ministr pro ně dělal, samozřejmě až potom co jim před tím rámcově dohodil kšeft Prostě fuj, doufám, že jak naznačil redaktor vše se prošetří, minimálně jde o zcela zbytečné, duplicitní a předražené finamcování služeb, které vykonávají, mají vykonávat vlastní zaměstnanci těch organizací! To je jako když by policie namísto posílání strážníků do terénu je nechala u stánku s kávou a… Číst vice »

Hana Daichmanova

To je divny clanek.

NKU nekritizuje ramcovou smlouvu.

Kritizuje provadeci smlouvy uzavrene mimo ramcovou smlouvu.

To tady pan Sura pekne lze nebo neumi cist kontrolni zaver NKU.

Stanislav Fanta

I průměrný advokát si dnes řekne o 1000-2000,- / hod bez DPH. Ti, co mají „jméno“, jistě i více. Ale jelikož mají naministerstvu celý právní odbor plný právníků, tak je to do nebe volající.

Zákoutí SŽDC

Paráda, už to leze. Podřízenou organizací MD je také SŽDC. Tam jsou rámcové smlouvy s akdvokátní kanceláří Bělina vyhlášené, přestože samotné SŽDC má své velké právní oddělení, kde berou sakra vysoké mzdy. Tam právníci SŽDC vytvářejí předpisy a směrnice, vytvářejí PKS, ale u soudu to za ně obhajuje Bělina a spol. Rozdíl ve finanční náročnosti v zastupování před soudem je přitom ohromující. Když by se platil zaměstnanec právního oddělení pak je to otázkou mzdy, byť jistě smluvní, v případě zastupování Bělinou se jedná o částku přes 1/2 milionu korun. Tak takto se hospodaří! Navíc pak u soudu stojí státní organizace,… Číst vice »

VRT

A to ještě nenastoupil.
ANO, bude líp!

LKB

Trochu selhání cenového managementu, ne?

Jarda

Na Ťoka budeme vzpomínat ještě za 20 let. Vše se vrací starých, špinavých a rezavých kolejí.

železničář v důchodu

No, vrací: ono se to z nich ovšem nikdy vlastně ani zdaleka pořádně nedostalo – takže to „vracení se“ je ve skutečnosti docela logické a snadné …

Viktor

Ať dá externě třeba 6000,- jen kdyby vyhodil toho neschopného nedělního podepisovače smluv…

John

A jedeme dál, pořád ve stejných kolejích. Absolutně nic se v Česku nezmění, hlavně že se máme líp. Je mi z toho na blití…

Eskimo Joe

Samá hezká jména, některá aspirující stát se v oboru dokonce legendami 🙂

petr.r

Ťok zam nezapadal, přeci už se psalo, že nekrade.

Hara_Pes

Tak si říkám, kdybych šel do politiky, jestli by vystopovali, že jsem do školky chodil s vnukem Václava Klause.

Martin Hanzal

Ten tam sedne ja pr*el na hrnec… ANO, jak je vidět, pro některé fakt bude líp…

Daniel Mach

To se prostě pozná manažer 🙂

SauberBahn

Kraana ukazka personalni politiky Babise…

Martin1

Spíš to ukazuje na zoufalost. Rezort je v takovém rozkladu (navzdory ovlivněné anketě na Novinkách), že to nechtěl vzít. No, tak se po roce a půl, bo jak dlouho se hledal nástupce, jeden našel. Akorát to holt nekoresponduje s prohlášeními Babiše o efektivní správě úřadů, no 🙂

Hodně štěstí

Jak to čtu. Ideální člověk do této funkce. Už má dobrou praxi. 🙂