19 hodin a 15 minut nonstop. Qantas mezi Sydney a Drážďany pokořil rekord nejdelšího letu A380

Airbus A380 společnosti Qantas. Foto: AirbusAirbus A380 společnosti Qantas. Foto: Airbus

Australská společnost Qantas dnes pokořila rekord s nejdelším letem bez mezipřistátní s Airbusem A380. Prázdné největší osobní letadlo světa letělo

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Panoramix

Docela povedená modernizace z pohledu profitability – jestli nejsou ta čísla špatně, tak navýšili celkovou kapacitu o 1 osobu, přičemž ale masivně posílili byznys třídu a economy+, tedy třídy s větší marží a čím dál tím oblíbenější mezi cestujícími. Tudíž pokud se jim podaří zachovat stejnou procentuální obsazenost letadel, budou mít o nějaké to procento vyšší tržby z každého letu při zachování stejných nákladů. To není špatné. Některé lokální rádoby aerolinky by se mohly inspirovat.

Tonda Sehnal

Již několikrát jsem si všiml, že vnitřní a venkovní motory mají rozdílný úhel sklonu ve směru podélné osy letadla. Můžete mi to prosím nějak objasnit, jaký konstruktérský trik či důvod se za tím skrývá? Díky 🙂

Pzag

Vzhledem k tomu, že ten důvod asi neexistuje a že na zemi v klidu vypadají vyrovnaně, tak to bude způsobené zhroucením křídla.

pzag

Aha, takže mínusy, ale zdůvodnit to nikdo neumí, co? Ono totiž není co…

Michal

V Qantas náteru je to moc krásné letadlo. Škoda že to není pravidená linka. Do Dráždan je tu kousek.

Milan

To je samozřejmě úplný nesmysl. Pravidelná linka by to nemohla být už z toho důvodu, že a380 plná lidí, zavazadel a carga by tu vzdálenost neuletěla.

Michal

já vím 🙂