136 Kč za den. České dráhy o víkendu mimořádně zlevní cestování

Cestující ve vlaku Českých drah. Foto: České dráhyCestující ve vlaku Českých drah. Foto: České dráhy

České dráhy zlevní u příležitosti národních oslav 100 let republiky výrazně cestování o víkendu 27. a 28. října. Skupinovou víkendovou

Zpět na článek
40 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Zlevní? Vždyť cena za jízdenku je pořád stejná, tak jaképak zlevnění?

železničář v důchodu

Nadpis praví, že „České dráhy o víkendu mimořádně zlevní cestování“, nikoli že zlevní jízdenku – a to platí, byť jen v případě, že tu jízdenku využijí minimálně 3 dospělí spolucestující: to jen autor tu podmínku v nadpisu neuvedl …

Jirka

Takže se mám s přítelkyní postavit k pokladně a oslovovat všechny příchozívší, jestli chcou mít levnější cestu? Že by jeli do Prahy s námi a ještě i stejným vlakem nazpátek? Nebo přemlouvat kolegy z práce či kamarády, aby si zajeli jen tak do Prahy a zaplatili nám poměrnou část jízdenky? Díky, ale já tam vážně žádnou slevu nevidím.

železničář v důchodu

ČD udělaly nějakou „akční nabídku“ platnou pro 3 a více dospělých spolucestujících, což autor v nadpisu nepřesně a zavádějícím způsobem interpretoval – nic jiného v tom není. A zda a jakým způsobem té nabídky dokážete a budete chtít využít, to už je jen na Vás.

Michal

Nicméně je to jak ČD, tak autorem poměrně oslavně sdělováno, což ostře kontrastuje se skutečností, že je taková „sleva cestování“ je 99% cestujících na železnici reálně k prdu.

Roman Svačina

Pane Sůro, dnes màme středu a Pendolina jsou na sobotní dopoledne na cca 95 procentech obsazenosti. Takže prázdniny/neprazdniny je to furt stejné

Roman Svačina

EC Jan Perner je už dnes na sobotu vyprodaný…

železničář v důchodu

Co je na tom divného? Kdykoli jedu vlakem a jsou v něm i děti, tak se často baví o pendolínu, takže je zřejmé, že lidi láká se jím projet i „jen tak“ …

Jarda V.

Jen bych dodal že do konce září lze pořídit na sobotu a neděli Cd-net či jak se to dnes jmenuje za 50% ceny tedy asi 290 kc na osobu a to tak že ji koupíte na e-shopu a použijete slevový kupón který poskytuje O2 jako věrnostní bonus, sice to není úplně pro každého ale kupón sežene i ten co používá jiného operátora.

železničář v důchodu

„do konce září lze pořídit na sobotu a neděli Cd-net“
Nedlouho před koncem října je to jistě dobrý tip …

Michal

Naštěstí ten „konec září“ je 4.11. 🙂 https://bit.ly/2Sanhzv

A tohle bych se už nebál za slevu označit ani já. Díky za tip.

Rossec

Nadpis: Praha vítá turisty! Celodenní jízdné MHD jen 10 Kč a poté dodat: podmínkou je koupě celoročního kupónu za 3.650 Kč.

Jirka

Ta cena rozhodně není pro turisty.

Roman Svačina

Nejlepší je v době totální špičky, kdy jsou vlaky plné až po střechu vymýšlet další slevy na přilákání dalších cestujících…v úterý a středu bych to pochopil

železničář v důchodu

Jindy bych si tím sice vůbec nebyl jist, protože nejfrekventovanějším dnem je běžně sobota, takže je-li víkend „prodloužen“ ještě o krátké školní prázdniny, přičemž jen o málo předchází „Dušičkám“, tak bych klidně očekával vlaky plné i v neděli – ale vzhledem k tomu, že tentokrát má víkend propršet a být chladný, tak to asi nakonec na žádné velké „výletování“ nebude.

noerf

A zbytek zaplatí jako vždy daňový poplatník.

JAN

Sakra co to tady pořád melete! Vy se chováte, jako kdyby jste vaše daně dával jenom pro ČD! Uvědomte si laskavě,co vše je v tomto státě placeno z vašich daní. Kolik berete vy miliardáři! Konkrétně z vašich daní platí stát/kraje pro ČD zrnko písku v moři! (obrazně). A co jiní dopravci, kteří jezdí za státní? Třeba GW Most – Plzeň. A kteří budou jezdit za krajské. Jančura v ústeckém kraji. To vám nevadí? A navíc, ČD nebudou žádat o doplatek. Jak je tu psáno, cena zůstane stejná, ale prostě místo děti můžou jet dospělí. Je mi úplně jedno, kolik a… Číst vice »

Filip Chocholatý

Nechápu, co tady všichni frfláte. Pojedete-li třeba jen sami, tak je to přeci i tal úplně neuvěřitelná cena.

Filip Chocholatý

Špatně nakonec pochopeno. Myslel jsem, že cena je na jízdenku. Souhlasím tedy s ostatními a omlouvám se.

Michal

Mohl by nám autor ukázat nějaký příklad z vlastního života, kdy dospělý člověk cestuje vlakem se čtyřmi dalšími dospělými na jednu jízdenku a naplno využije tuto zásadní úsporu?

Já mám trochu krkolomný use case „návrat party z čundru na Slovensku“, což je trochu omezeno stabilitou part 26+… a taky ty hory jsou v řijnu už ne úplně čundrovatelný… 😀

Prngr

tak pro kontrolu i občanky ….
předchozí diskutující zřejmě chtěl naznačit, že jste i Vy mohl v článku zmínit „ale plná využitelnost této nabídky bude spíš výjimečná“ :)))

Michal

No to nemusíte, jen co je nezbytné pro základní pochopení use-case. 🙂

babilon

Nejsem autor, ale jednou jsme jeli na tuto slevu do Brna – dva lidi z Mostu, další tři přistoupili v Praze.
A když pojedou tři dospělí Ostrava-Praha a zpět, tak se to vyplatí taky,i když to nebude za titulkových 136 Kč.

Michal

Takže je to sleva cílená na organizované skupiny šotoušů 26+. 🙂 OK.

petr.r

michale, podívej se kolik vlakem jezdí lidí a jdi udělat anketu kde a proč jedou.

Michal

No to bych moc anketu neudělal, páč skupinky tří až pěti dospělých ve vlaku moc nevídám.

Petr 766

Aha, takže žádná sleva

babilon

Jízdenka stojí stejně jako kdykoliv jindy, takže to není sleva. Je to akce. Něco jako 1+1 zdarma.

Tomas

Což je samozřejmě forma slevy.

železničář v důchodu

To je sporné: jde-li o slevu, měla by být poskytována automaticky na každý jednotlivý „kus“ – v tomto případě tomu ovšem tak není, takže „babilon“ má pravdu: sleva je to až pro 3 nebo více cestujících jedoucích společně, nikoli pro jednoho či dva.

Alex, Havířov

Opět zavádějící údaj, kdy se napíše A a nenapíše B. Klamlivá reklama…. Těch 136 Kč vyjde jen v tom případě, že se sejde přesně 5 dospělých lidí (ani více ani méně) a koupí si společně víkendovou jízdenku v sobotu nebo neděli a celou dobu musí jezdit spolu…..

David

Tuze klamlivé. Haňba!

pavel

Plně souhlasim,klamavá nabídka

babilon

Souhlas, titulek nehodný seriozního magazínu.

David

Pánové, nemáte pravdu, doporučuju nastudovat TR 10.

255. 2. Jízdenku může současně použít maximálně 5 spolucestujících, přičemž
pouze maximálně 2 cestující z celkového počtu mohou být starší 15 let (15+).
255. 2. 1. Dne 22. 09. 2018 může jízdenku ve vlacích ČD použít maximálně
5 spolucestujících bez ohledu na věk.

Vesničan

A co takhle vyhláška PTV 055/20/2018 AKVIZIČNÍ SLEVY, Skupinová víkendová jízdenka 27. a 28. 10. 2018