Dopravci Železnice

136 Kč za den. České dráhy o víkendu mimořádně zlevní cestování

Cestující ve vlaku Českých drah. Foto: České dráhy
Cestující ve vlaku Českých drah. Foto: České dráhy

České dráhy zlevní u příležitosti národních oslav 100 let republiky výrazně cestování o víkendu 27. a 28. října. Skupinovou víkendovou jízdenku, která běžně platí pro dva dospělé a až tři děti do 15 let, bude mimořádně možné využít i pro pět dospělých cestujících.

„Ke stým narozeninám republiky jsme se rozhodli dát všem občanům a návštěvníkům naší země malý dárek v podobě platnosti Skupinové víkendové jízdenky pro pět osob bez ohledu na věk, tedy i pro pět dospělých lidí. Všichni tak mohou s přáteli podniknout cestu do míst oslav nebo jen na příjemný podzimní výlet,“ říká k poskytnutí mimořádného zvýhodnění Skupinové víkendové jízdenky Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Skupinová víkendová jízdenka, včetně regionálních variant, bude pro den 27. a 28. října platit mimořádně pro pět osob bez ohledu na jejich věk. Ostatní podmínky jízdenek zůstávají v platnosti.

Celostátní Skupinová víkendová jízdenka stojí 679 Kč, což představuje při společné cestě pěti cestujících jen 135,80 Kč na osobu za neomezené cestování ve 2. třídě vlaků ČD v daný den po celé České republice. V případě jednodenního výletu z Ostravska do Prahy, ale i z jiných regionů, to představuje necelých 70 Kč na osobu a směr jízdy.

Od zavedení státních slev nejsou víkendové skupinové jízdenky tak výhodné jako v minulosti, pro řadu cest je výhodnější koupit si dvě dospělé jízdenky a dětem koupit jízdenku se slevou 75 %.

České dráhy ve dnech 27. a 28. října posílí také vybrané ranní vlaky ve směru do Prahy. Budou to například spoje Hutník a Jan Perner z Ostravska, Súľov z Valašska, Slovácký expres z Veselí nad Moravou a spoje Metropolitan z Brna s příjezdem do Prahy v dopoledních a v poledních hodinách.

České dráhy navíc u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky a Československých státních drah připravily na dny 25. až 29. října výstavu ve Vládním salonku na 1. nástupišti pražského hlavního nádraží s názvem „100 let republiky a železnice“, která mapuje významné milníky v uplynulém století republiky, ČSD a ČD. Vstup na výstavu je zdarma a bude otevřena od čtvrtka do pondělí. V pracovní dny bude otevřeno od 10 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 17 hodin.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jirka
Host
Jirka

Zlevní? Vždyť cena za jízdenku je pořád stejná, tak jaképak zlevnění?

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Nadpis praví, že „České dráhy o víkendu mimořádně zlevní cestování“, nikoli že zlevní jízdenku – a to platí, byť jen v případě, že tu jízdenku využijí minimálně 3 dospělí spolucestující: to jen autor tu podmínku v nadpisu neuvedl …

Jirka
Host
Jirka

Takže se mám s přítelkyní postavit k pokladně a oslovovat všechny příchozívší, jestli chcou mít levnější cestu? Že by jeli do Prahy s námi a ještě i stejným vlakem nazpátek? Nebo přemlouvat kolegy z práce či kamarády, aby si zajeli jen tak do Prahy a zaplatili nám poměrnou část jízdenky? Díky, ale já tam vážně žádnou slevu nevidím.

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

ČD udělaly nějakou „akční nabídku“ platnou pro 3 a více dospělých spolucestujících, což autor v nadpisu nepřesně a zavádějícím způsobem interpretoval – nic jiného v tom není. A zda a jakým způsobem té nabídky dokážete a budete chtít využít, to už je jen na Vás.

Michal
Host
Michal

Nicméně je to jak ČD, tak autorem poměrně oslavně sdělováno, což ostře kontrastuje se skutečností, že je taková „sleva cestování“ je 99% cestujících na železnici reálně k prdu.

Roman Svačina
Host
Roman Svačina

Pane Sůro, dnes màme středu a Pendolina jsou na sobotní dopoledne na cca 95 procentech obsazenosti. Takže prázdniny/neprazdniny je to furt stejné

Roman Svačina
Host
Roman Svačina

EC Jan Perner je už dnes na sobotu vyprodaný…

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Co je na tom divného? Kdykoli jedu vlakem a jsou v něm i děti, tak se často baví o pendolínu, takže je zřejmé, že lidi láká se jím projet i „jen tak“ …

Jarda V.
Host
Jarda V.

Jen bych dodal že do konce září lze pořídit na sobotu a neděli Cd-net či jak se to dnes jmenuje za 50% ceny tedy asi 290 kc na osobu a to tak že ji koupíte na e-shopu a použijete slevový kupón který poskytuje O2 jako věrnostní bonus, sice to není úplně pro každého ale kupón sežene i ten co používá jiného operátora.

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

„do konce září lze pořídit na sobotu a neděli Cd-net“
Nedlouho před koncem října je to jistě dobrý tip …

Michal
Host
Michal

Naštěstí ten „konec září“ je 4.11. 🙂 https://bit.ly/2Sanhzv

A tohle bych se už nebál za slevu označit ani já. Díky za tip.

Rossec
Host
Rossec

Nadpis: Praha vítá turisty! Celodenní jízdné MHD jen 10 Kč a poté dodat: podmínkou je koupě celoročního kupónu za 3.650 Kč.

Jirka
Host
Jirka

Ta cena rozhodně není pro turisty.

Roman Svačina
Host
Roman Svačina

Nejlepší je v době totální špičky, kdy jsou vlaky plné až po střechu vymýšlet další slevy na přilákání dalších cestujících…v úterý a středu bych to pochopil

noerf
Host
noerf

A zbytek zaplatí jako vždy daňový poplatník.

JAN
Host
JAN

Sakra co to tady pořád melete! Vy se chováte, jako kdyby jste vaše daně dával jenom pro ČD! Uvědomte si laskavě,co vše je v tomto státě placeno z vašich daní. Kolik berete vy miliardáři! Konkrétně z vašich daní platí stát/kraje pro ČD zrnko písku v moři! (obrazně). A co jiní dopravci, kteří jezdí za státní? Třeba GW Most – Plzeň. A kteří budou jezdit za krajské. Jančura v ústeckém kraji. To vám nevadí? A navíc, ČD nebudou žádat o doplatek. Jak je tu psáno, cena zůstane stejná, ale prostě místo děti můžou jet dospělí. Je mi úplně jedno, kolik a… Číst vice »

Filip Chocholatý
Host
Filip Chocholatý

Nechápu, co tady všichni frfláte. Pojedete-li třeba jen sami, tak je to přeci i tal úplně neuvěřitelná cena.

Filip Chocholatý
Host
Filip Chocholatý

Špatně nakonec pochopeno. Myslel jsem, že cena je na jízdenku. Souhlasím tedy s ostatními a omlouvám se.

Michal
Host
Michal

Mohl by nám autor ukázat nějaký příklad z vlastního života, kdy dospělý člověk cestuje vlakem se čtyřmi dalšími dospělými na jednu jízdenku a naplno využije tuto zásadní úsporu?

Já mám trochu krkolomný use case „návrat party z čundru na Slovensku“, což je trochu omezeno stabilitou part 26+… a taky ty hory jsou v řijnu už ne úplně čundrovatelný… 😀

babilon
Host
babilon

Nejsem autor, ale jednou jsme jeli na tuto slevu do Brna – dva lidi z Mostu, další tři přistoupili v Praze.
A když pojedou tři dospělí Ostrava-Praha a zpět, tak se to vyplatí taky,i když to nebude za titulkových 136 Kč.

Michal
Host
Michal

Takže je to sleva cílená na organizované skupiny šotoušů 26+. 🙂 OK.

petr.r
Host
petr.r

michale, podívej se kolik vlakem jezdí lidí a jdi udělat anketu kde a proč jedou.

Michal
Host
Michal

No to bych moc anketu neudělal, páč skupinky tří až pěti dospělých ve vlaku moc nevídám.

Petr 766
Host
Petr 766

Aha, takže žádná sleva

Alex, Havířov
Host
Alex, Havířov

Opět zavádějící údaj, kdy se napíše A a nenapíše B. Klamlivá reklama…. Těch 136 Kč vyjde jen v tom případě, že se sejde přesně 5 dospělých lidí (ani více ani méně) a koupí si společně víkendovou jízdenku v sobotu nebo neděli a celou dobu musí jezdit spolu…..

David
Host
David

Tuze klamlivé. Haňba!

pavel
Host
pavel

Plně souhlasim,klamavá nabídka

babilon
Host
babilon

Souhlas, titulek nehodný seriozního magazínu.

David
Host
David

Pánové, nemáte pravdu, doporučuju nastudovat TR 10.

255. 2. Jízdenku může současně použít maximálně 5 spolucestujících, přičemž
pouze maximálně 2 cestující z celkového počtu mohou být starší 15 let (15+).
255. 2. 1. Dne 22. 09. 2018 může jízdenku ve vlacích ČD použít maximálně
5 spolucestujících bez ohledu na věk.

Vesničan
Host
Vesničan

A co takhle vyhláška PTV 055/20/2018 AKVIZIČNÍ SLEVY, Skupinová víkendová jízdenka 27. a 28. 10. 2018

PartneřiCSCARGO