Dopravci Železnice

136 Kč za den. České dráhy o víkendu mimořádně zlevní cestování

Cestující ve vlaku Českých drah. Foto: České dráhy
Cestující ve vlaku Českých drah. Foto: České dráhy

České dráhy zlevní u příležitosti národních oslav 100 let republiky výrazně cestování o víkendu 27. a 28. října. Skupinovou víkendovou jízdenku, která běžně platí pro dva dospělé a až tři děti do 15 let, bude mimořádně možné využít i pro pět dospělých cestujících.

„Ke stým narozeninám republiky jsme se rozhodli dát všem občanům a návštěvníkům naší země malý dárek v podobě platnosti Skupinové víkendové jízdenky pro pět osob bez ohledu na věk, tedy i pro pět dospělých lidí. Všichni tak mohou s přáteli podniknout cestu do míst oslav nebo jen na příjemný podzimní výlet,“ říká k poskytnutí mimořádného zvýhodnění Skupinové víkendové jízdenky Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Skupinová víkendová jízdenka, včetně regionálních variant, bude pro den 27. a 28. října platit mimořádně pro pět osob bez ohledu na jejich věk. Ostatní podmínky jízdenek zůstávají v platnosti.

Celostátní Skupinová víkendová jízdenka stojí 679 Kč, což představuje při společné cestě pěti cestujících jen 135,80 Kč na osobu za neomezené cestování ve 2. třídě vlaků ČD v daný den po celé České republice. V případě jednodenního výletu z Ostravska do Prahy, ale i z jiných regionů, to představuje necelých 70 Kč na osobu a směr jízdy.

Od zavedení státních slev nejsou víkendové skupinové jízdenky tak výhodné jako v minulosti, pro řadu cest je výhodnější koupit si dvě dospělé jízdenky a dětem koupit jízdenku se slevou 75 %.

České dráhy ve dnech 27. a 28. října posílí také vybrané ranní vlaky ve směru do Prahy. Budou to například spoje Hutník a Jan Perner z Ostravska, Súľov z Valašska, Slovácký expres z Veselí nad Moravou a spoje Metropolitan z Brna s příjezdem do Prahy v dopoledních a v poledních hodinách.

České dráhy navíc u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky a Československých státních drah připravily na dny 25. až 29. října výstavu ve Vládním salonku na 1. nástupišti pražského hlavního nádraží s názvem „100 let republiky a železnice“, která mapuje významné milníky v uplynulém století republiky, ČSD a ČD. Vstup na výstavu je zdarma a bude otevřena od čtvrtka do pondělí. V pracovní dny bude otevřeno od 10 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 17 hodin.

40 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

  • Nadpis praví, že „České dráhy o víkendu mimořádně zlevní cestování“, nikoli že zlevní jízdenku – a to platí, byť jen v případě, že tu jízdenku využijí minimálně 3 dospělí spolucestující: to jen autor tu podmínku v nadpisu neuvedl …

   • Takže se mám s přítelkyní postavit k pokladně a oslovovat všechny příchozívší, jestli chcou mít levnější cestu? Že by jeli do Prahy s námi a ještě i stejným vlakem nazpátek? Nebo přemlouvat kolegy z práce či kamarády, aby si zajeli jen tak do Prahy a zaplatili nám poměrnou část jízdenky? Díky, ale já tam vážně žádnou slevu nevidím.

    • ČD udělaly nějakou „akční nabídku“ platnou pro 3 a více dospělých spolucestujících, což autor v nadpisu nepřesně a zavádějícím způsobem interpretoval – nic jiného v tom není. A zda a jakým způsobem té nabídky dokážete a budete chtít využít, to už je jen na Vás.

     • Nicméně je to jak ČD, tak autorem poměrně oslavně sdělováno, což ostře kontrastuje se skutečností, že je taková „sleva cestování“ je 99% cestujících na železnici reálně k prdu.

 • Pane Sůro, dnes màme středu a Pendolina jsou na sobotní dopoledne na cca 95 procentech obsazenosti. Takže prázdniny/neprazdniny je to furt stejné

 • Jen bych dodal že do konce září lze pořídit na sobotu a neděli Cd-net či jak se to dnes jmenuje za 50% ceny tedy asi 290 kc na osobu a to tak že ji koupíte na e-shopu a použijete slevový kupón který poskytuje O2 jako věrnostní bonus, sice to není úplně pro každého ale kupón sežene i ten co používá jiného operátora.

 • Nadpis: Praha vítá turisty! Celodenní jízdné MHD jen 10 Kč a poté dodat: podmínkou je koupě celoročního kupónu za 3.650 Kč.

 • Nejlepší je v době totální špičky, kdy jsou vlaky plné až po střechu vymýšlet další slevy na přilákání dalších cestujících…v úterý a středu bych to pochopil

   • Jindy bych si tím sice vůbec nebyl jist, protože nejfrekventovanějším dnem je běžně sobota, takže je-li víkend „prodloužen“ ještě o krátké školní prázdniny, přičemž jen o málo předchází „Dušičkám“, tak bych klidně očekával vlaky plné i v neděli – ale vzhledem k tomu, že tentokrát má víkend propršet a být chladný, tak to asi nakonec na žádné velké „výletování“ nebude.

  • Sakra co to tady pořád melete! Vy se chováte, jako kdyby jste vaše daně dával jenom pro ČD! Uvědomte si laskavě,co vše je v tomto státě placeno z vašich daní. Kolik berete vy miliardáři! Konkrétně z vašich daní platí stát/kraje pro ČD zrnko písku v moři! (obrazně). A co jiní dopravci, kteří jezdí za státní? Třeba GW Most – Plzeň. A kteří budou jezdit za krajské. Jančura v ústeckém kraji. To vám nevadí? A navíc, ČD nebudou žádat o doplatek. Jak je tu psáno, cena zůstane stejná, ale prostě místo děti můžou jet dospělí. Je mi úplně jedno, kolik a jakému dopravci jde z mých daní, je to stále služba pro lidi. Ale rozhodně mi není jedno, že jdou naše daně na jiné lumpárny tohoto státu. (Lety u Písku atd.)

 • Nechápu, co tady všichni frfláte. Pojedete-li třeba jen sami, tak je to přeci i tal úplně neuvěřitelná cena.

  • Špatně nakonec pochopeno. Myslel jsem, že cena je na jízdenku. Souhlasím tedy s ostatními a omlouvám se.

 • Mohl by nám autor ukázat nějaký příklad z vlastního života, kdy dospělý člověk cestuje vlakem se čtyřmi dalšími dospělými na jednu jízdenku a naplno využije tuto zásadní úsporu?

  Já mám trochu krkolomný use case „návrat party z čundru na Slovensku“, což je trochu omezeno stabilitou part 26+… a taky ty hory jsou v řijnu už ne úplně čundrovatelný… 😀

   • tak pro kontrolu i občanky ….
    předchozí diskutující zřejmě chtěl naznačit, že jste i Vy mohl v článku zmínit „ale plná využitelnost této nabídky bude spíš výjimečná“ :)))

  • Nejsem autor, ale jednou jsme jeli na tuto slevu do Brna – dva lidi z Mostu, další tři přistoupili v Praze.
   A když pojedou tři dospělí Ostrava-Praha a zpět, tak se to vyplatí taky,i když to nebude za titulkových 136 Kč.

     • To je sporné: jde-li o slevu, měla by být poskytována automaticky na každý jednotlivý „kus“ – v tomto případě tomu ovšem tak není, takže „babilon“ má pravdu: sleva je to až pro 3 nebo více cestujících jedoucích společně, nikoli pro jednoho či dva.

 • Opět zavádějící údaj, kdy se napíše A a nenapíše B. Klamlivá reklama…. Těch 136 Kč vyjde jen v tom případě, že se sejde přesně 5 dospělých lidí (ani více ani méně) a koupí si společně víkendovou jízdenku v sobotu nebo neděli a celou dobu musí jezdit spolu…..

Newsletter

Partneři


Výběr editora