11 obviněných lidí kvůli zakázkám DPP, policisté prohledávají kancelář náměstka Hlubučka

Tramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPPTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPP

Podle bývalého člena dozorčí rady si zaměstnanci a dodavatelé stěžovali na kontakt "divnými lidmi z kriminálního prostředí".

Zpět na článek
25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pako

Tak a nyní mohou plynule přejít na TSK a ostatní magistrátní firmy. I tam by slušelo udělat pořádný průvan. Po těch letech (ne)hospodaření je tam už poněkud zatuchlo!

Vamid

Politik který nahlásil podezření na korupci? Kdo to kdy viděl, takové novoty mi tady nezavádějte 😀

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Konečně!

mar mares

Ale že to trvalo co? Vůbec se divím tomu že někdo s vazbami na Krejčířova kámoše Rédla může být na magistrátu. Ale co čekat v zemi kde spousta lidí považuje Krejčíře za oběť systému a poctivého podnikatele…

Šejdr

Co čekat v zemi, kde někteří jedinci platí za účast na besedě s amnestovaným vrahem.

123

Třeba nevěří, že tím vrahem je … což s ohledem na ty všechny nejasnosti okolo té kauzy lze i chápat. Ostatně, Kájínek je dávná minulost, ale taková kauza Nečesaný … udělal to … neudělal … kdo ví …

Jirka

Tak hlavne ze pred volbami milion reci a jak to pry „budou delat lepe“…

Honza

Vždyť dělají – při podezření na nekalosti podali trestní oznámení, byť na sobě podřízenou společnost. V minulosti podobné kroky obvykle činila opozice a nikoli vládnoucí koalice.

Jan

Jak si představujete to „dělat lépe“? Jít osobně odstranit nebo prošetřit podezřelé kontakty? Vyhodit všechny zaměstnance městké firmy a začít znova? Říct si o úplatek a zamést to pod koberec? To poslední bylo myslím standardem za minulých vedení magistrátu. Problém je, že se mění pár desítek zastupitelů, ti dosadí maximálně pár desítek svých náměstků, členů dozorčích rad a ředitelů firem, ale zbyde od minula celé budovy úředníků, všichni ostatní zaměstnanci (třeba DPP), zbydou všechny zákulisní kontakty které ovlivňují chod firem i úřadu. A pokud tlačíte hodně na pilu, tedy modernizaci a efektivitu firmy nebo úřadu, tak se setkáte s velkým… Číst vice »

Pája

jsou kontaktováni divnými lidmi z kriminálního prostředí odkudsi ze Zlína. Kurňa kdo, když ne já? 😀

Bobek

Obrázek je ryze ilustrační, nebo se nám snaží něco naznačít? 🙂

Mimopražský

Prosím neměňte. Ta šílená barevná kombinace se k článku docela hodí.

123

„Podle informací, které přinesla média, se mé trestní oznámení týkalo stejné skupiny lidí, která je předmětem dnešního zásahu,“ uvedl Scheinherr.

Pokud je tohle pravda … https://www.novinky.cz/krimi/clanek/namestek-primatora-prahy-hlubucek-obvinen-po-rozsahle-razii-40400127#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz … tak jako že Scheinherr podal TO na Hlubučka???

původní Jakub P

Ne nutně, mohl klidně podat TO na část tý skupiny. O tom, jestli to Scheinherrovo TO bylo i na Hlubučka, nebo jestli Hlubučka do toho zahrnula až později policie, tyhle informace nic neříkaj.

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Koukněte na jeho fb…

V. K.

Tady je vidět ta strašlivá nezkušenost Prahy Sobě. Tradiční politik by si místo trapného podávání TO řekl o podíl z úplatku a všechno by bylo vyřešeno. Naštěstí se po volbách na magistrát zase vrátí staré pořádky.

V. K.

Teď na Facebooku potvrdil, že to je na základě jeho TO.

David

Vlastně si docela cením, že se rada města nebojí podat podnět na podezřelé hospodaření podřízené organizace. Politicky to určitě nebude populární („vidíte za vás tu kvetla korupce“), ale určitě je správné to prošetřit.

noerf

Zvláštní je, když náměstek primátora a předseda dozorčí rady DPP podává podnět k zahájení trestního řízení a neprovedl v představenstvu žádné změny.

Daniel

Představenstvo není jen záležitostí jednoho náměstka, ale celé vládnoucí koalice. A pokud máte jen poderžení, pak raději podáte trestního oznámení, než že bez důkazů vyvoláte válku v koalici.

Y.K.

Tak on tam není císařem, je to rada, navíc podezření a důkazy jsou dost jiné věci (podezření, že v DPP různými cestami úřaduje šedá eminence platí už pár desetiletí a všichni obviňovaní to popírají).

Radek

V okamžiku podání TO nejspíš podepsal mlčenlivost a to s pak těžko něco dělá. Spíš ho asi policie naštvala, že jednala pomalu…

Honza L

Ona ta hospodářská kriminalita fakt není jak ze seriálu. To prostě z principu trvá dlouho vždycky, a ještě hůř se něco prokazuje.

Y.K.

No ono to chce přeci jen mít něco v ruce, než začne taková šťára.