cargo

Ztrátový Etihad ruší po velké expanzi linky, hledá cestu ze ztrát

Letadlo společnosti Etihad Airways. Foto: Etihad AirwaysLetadlo společnosti Etihad Airways. Foto: Etihad Airways

Jedna z významných leteckých společností z Perského zálivu, která zažila v posledních letech velký růst, začala s revizí svého letového

Jedna z významných leteckých společností z Perského zálivu, která zažila v posledních letech velký růst, začala s revizí svého letového řádu a škrty v seznamu nabízených destinací.

Během dvou týdnů oznámila firma konec letů do tří měst: skotského Edinburghu, australského Perthu a vietnamského Ho Či Minova města.

Po prudké expanzi ordinované dřívějším šéfem Jamesem Hoganem přichází vystřízlivění. Dopravce z Abú Zabí neprožívá ideální časy, podobně jako jiní dopravci z této oblasti. Klesající ceny ropy snížily poptávku místních po letech zejména v nejdražších třídách. Stávající rivalové Emirates a Etihad dokonce loni poprvé nevyloučili, že by mohli začít spolupracovat. Také Emirates oznámily na květen řadu škrtů v letovém řádu, souvisí to ale i s opravou ranveje v Dubaji.

Zatím poslední známý výsledek Etihadu je ztráta 1,8 miliardy dolarů za rok 2016, loňská čísla ještě dopravce nezveřejnil. Firma škrty vysvětluje tím, že celá síť linek prochází revizí, aby došlo ke zlepšení hospodaření.

Většinu ztráty v roce 2016 způsobil odpis investic Etihadu do dvou evropských dopravců: Air Berlin a Alitalie.

Tagy Etihad Airways
2 komentáře