ZSSK spustila prodej jízdenek na vlak do Chorvatska, v provozu bude od května do října

Vlak Bratislava - Split. Foto: ZSSKVlak Bratislava - Split. Foto: ZSSK

Konec kontrol na chorvatské hranici přinese zkrácení jízdních dob.

Železničná společnosť Slovensko (ZSSK) dnes zahájila prodej jízdenek na svůj sezónní spoj k Jadranu. Spojuje Bratislavu a Split. Dopravce ho vypravuje ve spolupráci s rakouskými drahami ÖBB. Letos bude v provozu od května do října. Součástí vlaku je vůz na přepravu aut a motocyklů.

Půjde o třetí sezónu, kdy bude toto spojení v provozu. Poprvé letos odpadne i nutnost hraniční kontroly na hranicích s Chorvatskem, země se stala součástí Schengenského prostoru. Doba jízdy se ve směru do Chorvatska tak zkrátí o více než hodinu.

Vlaky budou jezdit třikrát týdne, vždy ve středu, pátek a v neděli. Provoz začne 3. května, skončí 7. října. Z Bratislavy vlak vyjede v 15:53 (Split 8:10 příjezd), ze Splitu v 17:29 (Bratislava 11:43).

Loni dopravce zaznamenal na trase celkem 8 796 cestujících, z toho téměř polovina cestovala v lůžkových vozech. Ceny za místo pro sezení začínají na 29,90 eur, lehátko za 49,80 eur, lůžko za 69,90 eur. Je možná i přeprava psů, pokud si cestující rezervuje celé kupé pro sebe. Jízdenka pro psa stojí 29 eur. Kompletní informace o vlaku jsou na stránkách ZSSK.

S provozem vlaků do Chorvatska letos počítá i RegioJet, termín zahájení prodeje a jízdní řády dopravce zatím nezveřejnil.

Tagy ÖBB spojení Bratislava - Vídeň - Split vlaky do Chorvatska Železničná spoločnosť Slovensko ZSSK
64 komentářů