Změny v noční dopravě: Busy budou brázdit centrum Prahy, pomohou tramvajím

Bus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr HejnaBus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr Hejna

V noci z neděle na pondělí dojde k zásadní změně ve vedení nočních autobusových linek v Praze. „Noční autobusy, dosud

V noci z neděle na pondělí dojde k zásadní změně ve vedení nočních autobusových linek v Praze. „Noční autobusy, dosud ukončené na okraji centra, nejen propojíme přes střed města, ale nově je přivedeme až do těsné blízkosti centrální přestupní zastávky Lazarská,“ uvedl šéf organizace ROPID Petr Tomčík.

Nedaleko Lazarské v zastávce Myslíkova budou nově zastavovat páteřní linky 904 a 910 směřující na Prahu 4, Smíchov, Jihozápadní město nebo ruzyňské letiště. Rychlejšího spojení s centrem se dočkají Dejvice díky linkám 907 a 909 vedeným Letenským tunelem, dopravu na Žižkov posílí linka 908, která doplní stávající linku 909.

Přeplněným tramvajím na Smíchov mají odlehčit linky 907 a 908 vedené přes Masarykovo nádraží, I. P. Pavlova i Karlovo náměstí. Podle magistrátní náměstka pro dopravu Petra Dolínka jsou hlavním důvodem nového uspořádaní autobusových linek přetížené tramvaje, které údajně už nelze posilovat kvůli omezené kapacitě přestupní stanice Lazarská.

Noční autobusy nově zamíří i do deseti odlehlých pražských čtvrtích, které dosud síť nočních linek nezahrnovala. Podrobně psal deník Zdopravy.cz o chystaných změnách v noční dopravě v Praze už 20. září.

Tagy autobusy MHD praha ropid
Žádné komentáře