ZMĚNA MÝTNÉHO SYSTÉMU – všechny podstatné informace na jednom místě

Satelitní palubní jednotka. Pramen: CzechTollSatelitní palubní jednotka. Pramen: CzechToll

Technologii mikrovlnného mýtného systému nahradí po třinácti letech od 1. prosince 2019 nový mýtný systém na bázi satelitního sledování vozidel.

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
coolio

Musí ten bazmek být zapnutý
a) mimo území ČR
b) v ČR mimo zpoplatněné silnice?

Je legální mít tuhle krabici za sklem ve výhledu řidiče, když držák na mobil tam mít řidič nesmí?

Jaká je pokuta pro řidiče/dopravce, když ten krám nebude fungovat? Tranzitující balkánští řidiči třeba z ČR do SR budou muset na hranicích zastavit, a vyndat ze zásuvky českou a zandat slovenskou krabici a počkat až se chytne, což je 5 až 10 min, je na to na hranicích místo?

Honza D.

Proboha, kdo to psal? Zní to jako úvodník Rudého práva z roku 1975, chybějí už jen sociální jistoty a ožebračení dělníci z kapitalistických zemí.

Ulafme

Mohl by prosím někdo poslat tento článek panu Unuckovi do Ostravy?
Nedávno totiž tvrdil starostům, že zavedení mýta na I/56 není možné, protože výstavba mýtných bran (!) by se pro malou intenzitu nákladní dopravy (!) na dané munikaci nezaplatila.
Tento náměstek hejtmana pro dopravu (!) nemá ani tušení, že za pár měsíců bude spuštěn nový systém vybírání mýta na úplně jiném principu.
Informace o výše uvedeném mám přímo od účastníka této schůzky…

IBM

Dotaz: Byly už před třinácti lety technologie, které by umožňovaly dnešní řešení?

Dalibor

ano

IBM

Díky za odpověď, ještě jeden: byly v té době jen technologie nebo to již v některém státě fungovalo (popř. kde)

Dalibor

Maďarsko, Německo a Slovensko, jestli se nepletu. Mikrovlnky Belgie, Česko, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Španělsko, Švédsko. U nás byl naplánován kočkopes, na dálnici mikrovlny mimo satelit, ale zůstalo nakonec jen u mikrovln. Chvílu se to provozovalo v testovacím provozu, ale pak to Nečas z ODS a jeho vláda zařízla.

Ivan

Konečně rozumná změna.
Máme v práci elektronické knihy jízd a funguje to skvělé tohle je obdobný systém. Logicky by to mělo ušetřit ještě více, protože stačí jen vhodný SW a krabičku si dokoupí každý sám. Toť vše.