Železniční dopravci dostanou od státu covidové kompenzace za 582 milionů Kč

Cestující na pražském hlavním nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan SůraCestující na pražském hlavním nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Ministerstvo chystá další kompenzace, které pokryjí ztráty i z letošního roku.

Zpět na článek
27 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

Stát přikazuje kraviny a pak škody vybraným platí z vašeho (daní). Takový stát nechci.

Martin

Nevíte kolik dostane JHMD?

Michal

Téměř tři čtvrtiny dostanou ČD… Za co? Za ty šroty z minulého století, ve kterých být v létě s respirátorem, je ideální na to, aby člověk zkolaboval?

Gwann

já se zase saunoval v businessu RJ. takže ani ten nedostane?
Jinak co objednatel platí, to má.

Bonifác

Fakt nevím za co kompenzace, navíc přes půl miliardy. Copak byl provoz na dráze zakázaný, jako byl zákaz provozu kadeřnictví, pohostinství nebo různých obchodů? To, že měli míň zákazníků, je holt podnikatelské riziko, nikdo jim negarantuje nějaký minimální počet cestujících v každém vlaku. Ale státní rozpočet je holt bezedný, půl miliardy sem, miliarda tam, všem je to už úplně jedno.

Miroslav Zikmund

Zakázaný nebyl, ale bylo zakázáno překračovat okresní hranice / opustit katastr, zrušena výuka ve školách, HOME OFFICE, takže nejezdilo studenstvo, do práce apod …
Čili stát svými pseudopatřeními ubral platící zákazníky ….

Leinad

Období kdy bylo zakázáno cestování beru, výrazně ubylo výletníků, turistů.
Ale s tím pravidelným dojížděním, já mám pořád roční paušál PIDu, najezdil jsem za stejnou cenu méně km. Kompenzaci zatím nechci, ale jestli ji dostane dopravce.

ušatá

To snad u komerčních spojů ano. U objednávaných nikoliv.

Pražský motoráček

Provoz dráhy povoleny byl, avšak např. část letištního roku bylo zakázáno cestovat mezi okresy. Je to stejné, jako hospody, které mohly být teoreticky otevřené, ale jen s výdejním okénkem nebo s rozvozem.

Vrtal s.r.o.

Málo!!!

Otakar

Mohu se zeptat, vy máte něco společného s firtmou Vrtal s.r.o.?

Gejza

Tenhle stát bude tak dlouho kompenzovat všechno všem, až to bude hodně bolet.

Gwann

tenhle stát bude tak dlouho kompenzovat, dokud z daňových poplatníků vše nevydoji.

ale nebojte, dočkáme se už brzy nějaké změny. buď se nezačne škrtat nebo je řecko jistě. a i když se začne, možná tam také dospějeme.

důchody a mzdy veřejného sektoru překračují naše možnosti, přebujela administrativa dusi ekonomické aktivity. problém je, že pokud půjdou volit všichni důchodci a veřejní zaměstnanci toho, kdo jim slíbí, že z peněz ostatních jim dá…tak zbytek nemá šanci to přehlasovat. ted se to zázrakem povedlo, příště se bojím…

Pája

Podle Vás důchodci nejsou lidé? To že stát 30 let utahuje opasky na nesprávném místě ještě neznamená, že je to dobře. Pokud se v jeden okamžik řeší seškrtání důchodů a ve stejný utíkají státu peníze díky daňovým podvodům, nesmyslným dotacím některým „potřebným“, platí se keš bez dokladu, nepřizpůsobiví dojí pokladnu na dávkách atd a první starostí je obrat důchodce a zdravotnictví, tak je něco špatně. Ne trochu špatně, ale úplně špatně.

Axel

Naprosto souhlasím. Společnost, která se „vykašle“ na své nejslabší, přestane dávat smysl… Jestli někdo něco tvrdí např. o „starobních důchodcích“, to co jste naznačil, tak je hlupák… neboť: „Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy“ Na druhé straně je třeba připomenout způsob fungování finančního zabezpečení ve stáří: mladší generace platí finanční zabezpečení starším generaci… většinou platí, že penzi rodičům platí jejich děti prostřednictví ČSSZ. Tj. JE ZJEVNÉ, že SE MUSÍ PROJEVIT, jestliže v ČR ubývá mladších a jestliže přibývá starších tj. mění se poměr v celkových součtech „starší“ generace v penzijním věku vs. „mladší“… Číst vice »

Gwann

společnost musí mít balanci.
a odměňovat za aktivitu. ne za pasivitu.
musí být nějaký poměr mezi těmi, co živí a jsou živeni.

jak k tomu přijdu, když platím na soc. pojištění jak mourovatý, ale důchod reálně nikdy nedostanu (nebo max. almužnu stačící tak na inkaso)? a to mám vychovávat děcka a splácet nemovitost a spořit si soukromě na důchod. já možná ufinancuju tohle vše…ale jsem spíš hodně velká vyjímka.

Axel

Třeba by nebylo špatné vrátit se k vyzkoušenému = nejstarší generace pomáhá zejména radou (a trochu pomocí) s pipláním/výchovou nejmladší generace. A to myslím i kdyby nešlo o přímé příbuzné, nýbrž lidi žijící v sousedství… Tj. aby osamělé seniory (např. rozvedené či vdovy/vdovce se navzájem „adoptovali“ s mladou rodinou, která s malým prckem, bez jedné výplaty a v drahém nájmu téměř spadne „na hubu“)… Ono např. když člověk vaří oběd, večeři, tak navařit ještě jednu porci navíc ke dvěma porcím (pro mladé rodiče plus pro prcka) nestojí o moc víc, rozhodně to nestojí o třetinu víc. Protože nádobí, uklizení, nakrmení… Číst vice »

Gwann

důchodci jsou lidé.

ale pokud dárečky neproduktivním zatížíte ty produktivní tak, že chcípnou nebo se nebudou množit, tak stejně chcípnou nakonec i ti neproduktivní.

sorry, jinak to není a nikdy nebylo.

Axel

Tak ono by se mělo začít s takovými bizarnostmi, které mají rozehrány partičky typu „Faltýnek pozdravuje“

Ono když člověk prohlédne to dlouholeté pokrytectví, předstírání, tak se až člověk děsí co vyplave. resp. které papíry zůstanou, když nyní asi skartovačky jedou na plné pecky.

Když někdo koupí 16 luxusních baráků ve Francii, aby se členové rodiny měla kam „schovat“, co by kdyby… a pak tentýž údajně pošle svého syna. ne do jednoho z oněch 16-ti baráků, nýbrž na Krym, tj. jedno z míst kde neplatí standartní zákony… tak takovému člověku já nevěřím „nos mezi očima“

https://neovlivni.cz/kauza-krym-pribeh-ztracene-fotografie/

noerf

Hlavně jde o rychlost, kdy kompenzace za Covid v období od března do června 2020 dostane dopravce v říjnu 2021. Tak by mne zajímalo, kdy dopravci dostanou kompenzace za druhou polovinu roku 2020 a první polovinu roku 2021.

Gwann

až to havlíček spočítá na počítadle?

Miroslav Zikmund

Dostane je – dostane. Jak vidět, žádný nevyhlásil úpadek …. tak na tom finančně nejsou tak špatně ….

Otansiho

Všichni dopravci dostanou covidové odškodnění kromě jedněch, hádejme koho? :O Tak buď nikdo nebo všichni.

PetrV

Kromě ČSA 😞, bohužel.

*****. Petr

Překlep? Bohudík ?

Josef Petrak

Nejen CSA…
United Buses je taky snad jediny bus. dopravce, co jezdil cely Covid bez ohledu na ztraty, ale je z kompenzaci vylouceny. 🙂 Tenhle stat si z trhu dela prdel.

Ondřej

United Buses jsem poprvé zaregistroval za tvrdé karantény. Nebyl to náhodou i tak trochu podnikatelský zaměr využít autobusy ze zájezdovky? V principu souhlasím s tím, aby byli z kompenzací vyloučeni.