Zavřené eskalátory, nástupiště i tramvajová trať. Omezení v pražské MHD startují hned v lednu.

Metro B Náměstí republiky, eskalátory, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákMetro B Náměstí republiky, eskalátory, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Cestující v pražském metru i tramvajích čeká hned od začátku ledna několik velkých omezení. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP)

Cestující v pražském metru i tramvajích čeká hned od začátku ledna několik velkých omezení. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) začíná s plánovanou opravou eskalátorů ve stanici Náměstí Republiky, nástupiště ve stanici Muzeum na trase A a tramvaje nepojedou mezi Bulovkou a Palmovkou.

Hned 2. ledna DPP uzavře východ ze stanice Náměstí Republiky směrem k Palladiu na osm měsíců. Původně měla začít rekonstrukce dříve, po intervenci pražských politiků ale nakonec DPP s dodavateli domluvil odsunutí začátku opravy na leden kvůli tomu, aby nepřišlo Palladium během předvánočního období o zákazníky. V prvních dnech omezení mohou cestující u stanice metra Náměstí Republiky využít služeb informátorů v reflexních vestách, kteří jsou připraveni na místě poradit nejen v češtině, ale i v angličtině.

Dlouhou dobu rekonstrukce eskalátorů, která probíhá i v jiných stanicích, DPP vysvětluje technologickým postupem, kdy se nové schody teprve začnou vyrábět.

O den později nastane v metru další omezení. Z důvodu opravy druhé části stanice bude do kvěna uzavřeno nástupiště na trase A ve směru Nemocnice Motol. Vlaky v tomto směru stanicí projíždějí. Pro jízdu do stanice Muzeum ve směru od Depa Hostivař je třeba dojet až do stanice Můstek a následně přestoupit na vlak v opačném směru. K odjezdu ze stanice Muzeum směrem Nemocnice Motol lze využít vlak směr Depo Hostivař a ve stanici Náměstí Míru přestoupit na vlak v opačném směru.

Od 3. ledna až do 1. června nepojedou navíc tramvaje mezi Palmovkou a Bulovkou. Důvodem je rekonstrukce kanalizace, vodovodu, vozovek, chodníků a tramvajové trati v Zenklově ulici. Omezení znamená řadu změn v trasování tramvají: linky číslo 3 a 24 z centra skončí na Palmovce na zastávce v Sokolovské ulici. Linka číslo 6 je ve směru od Kubánského náměstí z Palmovky prodloužena přes zastávky Krejcárek a Ohrada do obratiště Spojovací, kde je ukončena. Linka číslo 10 je ve směru od Sídliště Řepy ukončena v zastávce Palmovka (na předmostí Libeňského mostu) a dále pokračuje jako linka 1 ve směru Sídliště Petřiny. Mezi Palmovkou a Bulovkou bude jezdit náhradní autobusová doprava, v noci až do Vozovny Kobylisy. Detailní přehled všech změn má DPP na svých stránkách.

Tagy Bulovka dpp metro muzeum náměstí republiky Palmovka Zenklova
2 komentáře