Zakladatel FlixBusu: naučíme lidi flixovat, nechceme lákat na mizernou kávu

Spoluzakladatel FlixBusu André Schwämmlein. Foto: FlixBusSpoluzakladatel FlixBusu André Schwämmlein. Foto: FlixBus

Kancelář v pátém patře poblíž mnichovského hlavního nádraží obydlená třemi muži mezi třicítkou a čtyřicítkou v džínách a tričku nevypadá

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

Linka Praha-ČK, hodina zpoždění na odjezdu, na infolince nevěděli nic, to nemají ty busy GPS??? V aplikaci taky žádné info, ani to, z jakého nástupiště má bus jet! Cestou tam i zpět obsazenost asi 8 lidí.
Že se nabere zpoždění díky koloně na cestě člověk pochopí, ale že si to společnost Coach & Buses neumí okoučovat tak, aby mezi linkami byly dostatečné rozestupy a z výchozí stanice se odjíždělo včas, to člověk nepochopí. Navíc BUS přijel na Florenc prázdnej, takže kdoví, jestli předtím někoho vezl.

Petr

To je ještě větší tlučhuba než ti u nás. Regiojet (a většina ostatních dopravců) jsou aspoň skuteční dopravci, ne jako tenhle expert. Jinak bych chtěl vidět linku v zisku hned první den. Co se jim povedlo v Německu, je sice zajímavé, ale ne zase tak neočekávané, škoda že to prezentuje tak, že to byl nějaký zázrak… nebyl, stojí za nimi silní investoři a akcionáři, bez nich by si mohl tak možná jezdit autobusy po stole. Jinak absolutně nevím, čím tedy chtějí konkurovat u nás, jakými to službami? Zákaznický servis nula (opravdu nejsem zvědavý na to, aby mi vnitrostátní linku řešil… Číst vice »

JOHNNY

Flix automat na kafe nemá… To má v Pobaltí Lux Express – mimochodem velmi dobrá firma včetne filmů atd – ale bez stevardek – prakticky 90% jako Regiojet. ZKUSENOST mám takovou – při ceste z Drážďan do Prahy autobusu praskla pneumatika na buse pár km před Prahou – byly asi 4hodiny ráno (odjezd 2:30 z Dráždan), dojeli jsme na nejbližší benzínku a řidiči – Maďar a Ital – nevěděli co dělat… poradil jsem jim a vygoogloval ÚAMK – ale neuměli anglicky… tak jsem jim to musel vykomunikovat (co by delali kdyby tam nejel nikdo česky mluvící…?) museli t nahlásit na… Číst vice »

Petr Jurutka

Schválně kouknete na stiznosti na Flixbus CZ a budou vám vlasy vstávat hrůzou. Zpoždění, zrušené spoje, bourajici a bloudici ridici, chaos a neinformovanost na infolince… Myslim, ze úspěch Regiojetu není jen v kafe.

Martin J.

Ptali jste se na Leo Express/Locomore? A jestli se budou víc přizpůsobovat českému trhu? Jak zabraly lístky za 25 korun? Jestli chtěli koupit Regiojet? Kde se vzala Umbrella? Jak prožívali antiflixbusový zákon v Itálii? Jestli se bojí antimonopolních úřadů? Tolik by se toho člověk chtěl dozvědět….

Petr

Myslím že český trh a hlavně ten rezervační systém na vnitro si bude muset řešit český Flixbus dopravce sám, tenhle pán podle mě ani neví, o co jde a je mu to jedno, když v Německu zjevně stačí to co je teď. Asi i na ostatní otázky by to chtělo rozhovor spíš se Steinerem přímo z Umbrelly, tenhle manager to podle mě řešit nebude, pro něj je důležité, že se mu sypou od někoho provize. Ono ostatně i to, že na jedné lince operuje pod Flixbusem několik dopravců s naprosto rozdílnými cenami, je docela hloupé. Jinak by mě teda zajímala… Číst vice »

mdatel

V 36 být spolumajitelem největšího autobusového dopravce v Evropě… Klobou dolů. Asi jsem něco prošvihl 🙂