cargo

Zakázku na údržbu silnic na Pardubicku nakonec získala bez soutěže Eurovia

Základna silničářů, ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZákladna silničářů, ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Ředitelství silnic a dálnic rozlousklo potíže s tendrem na zimní údržbu v Pardubickém kraji přímým zadáním společnostem Eurovia a Sovis.

Ředitelství silnic a dálnic rozlousklo potíže s tendrem na zimní údržbu v Pardubickém kraji přímým zadáním společnostem Eurovia a Sovis. Ty v původním klání o osmiletou smlouvu skončily druhé, firmy s nejnižší nabídkou Eltodo a Prostor ale byly vyřazeny. Soutěž proto nyní řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Mezitím silničáři uzavřeli skrze takzvané jednací řízení bez uveřejnění (JŘBU) smlouvu s Eurovií; kontrakt na jeden rok zveřejněný v registru má hodnotu 87 milionů korun. Předpokládaná hodnota v případě tendru na osm let přitom činila zhruba 72 milionů za rok. Ředitelství silnic a dálnic na dotazy deníku Zdopravy.cz ohledně současnosti i budoucnosti údržby dálnic a silnic první třídy na Pardubicku nereagovalo.

Pardubický kraj je jediný, kde se nepodařilo dotáhnout do konce velký tendr, všude jinde ŘSD uzavřelo smlouvy na osm let s vítězi. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v dané věci vydal koncem října prvostupňové rozhodnutí, jímž správní řízení zastavil. Návrh podle něj nesplňoval všechny požadavky stanovené zákonem. Podle mluvčího úřadu Martina Švandy podalo Eltodo proti rozhodnutí rozklad, není tedy dosud pravomocné.

Tagy eurovia Pardubický kraj ŘSD údržba zima
Žádné komentáře