LOT 3a leaderboard

Zajímavost nového jízdního řádu. Přímé vozy poprvé spojí Mladou Boleslav a České Budějovice

Motorový vůz řady 854. Foto: České dráhyMotorový vůz řady 854. Foto: České dráhy

S příchodem nového jízdního řádu se objeví na české železnici netradiční spojení. Poprvé v historii půjde bez přestupu jet z

S příchodem nového jízdního řádu se objeví na české železnici netradiční spojení. Poprvé v historii půjde bez přestupu jet z Mladé Boleslavi do Českých Budějovic. Zpět už ale ne.

Přímé vozy jsou uvedeny v knižním jízdním řádu. Existenci přímého vlaku potvrdila i mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. „Přímý vůz bude veden v relaci Mladá Boleslav hl.n. – České Budějovice v pracovní dny,“ řekla Pistoriusová.

Jde o kombinaci osobního vlaku 9503 a rychlíku 1250, tedy rychlík Praha – České Budějovice přes Beroun a Písek, přezdívaný často také jako „Švejk“. Podle serveru razeni.cz  půjde o soupravu s motorovým vozem 854 a dvěma osobními vozy Btn.

Vlak odjíždí v 5.34 z Mladé Boleslavi jako osobní, z Prahy hlavního nádraží pokračuje jako rychlík. 259 kilometrů mu trvá přes pět hodin, v Českých Budějovicích je v 10:45. Zpět už dopravce nepočítá s tím, že by vlak jel z Českých Budějovic až do Mladé Boleslavi, souprava končí v Praze.

Nejde o jedinou změnu u rychlíků Praha – Příbram – České Budějovice, které stát letos připravil. Nově pojedou kvůli přetížené trati podél Berounky i přes Rudnou u Prahy, čímž se jejich jízdní doba ještě prodlouží.  V Rudné ale nebudou stavět.

Tagy České dráhy
10 komentářů