Záhada: Ministerstvo neví, zda a od kdy má elektrizace tratě u Brna povolení. Reklamuje u pošty

Trať Brno - Střelice. Autor: Martin GrillTrať Brno - Střelice. Autor: Martin Grill

Stavební povolení pro elektrizaci trati Brno – Střelice obestírá tajemno jako u žádné jiné dopravní stavby.

Zpět na článek
118 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sir

Odesílání pošty/vypravování písemností (rozhodnutí) dělala na odboru drážním sekretářka. Může být, že tomu tak je pořád, protože na MD kvalitní právník prostě nevydrží a nekvalitní netuší, že doručování ve stavebním řízení je jednou ze dvou nejdůležitějších dovedností úředníka (tou druhou je správné vymezení účastníků řízení). Účastníkům vymezeným podle § 27 odst. 1 správního řádu se doručit musí, tam doručení fikcí není přípustné. K vyvlastňování jen tolik, že bez osobní zkušenosti s tím, by se k tomui lidé vyjadřovat neměli. Opravdu to nechodí tak, že by stavebník přišel a snažil se dohodnout po dobrém, to ani omylem. Stát šetří na náhradám… Číst vice »

Dominik

Doručení fikcí by se mělo umožnit ní u tohoto, když už, pak to dělá zbytečné průtahy.

Sir

A to víte že jo. Takovejch vět už jsem slyšel mraky, přesně do té chvíle než se „zbytečné průtahy“ dotknou vás osobně.

Dominik

Jde to u jiných úředních dokumentů, tak proč by to nemělo být i u tohoto?
Upřímně, pak mohu nadávat tak maximálně sám na sebe, že jsem to nepřebral. Hlavně mě 99% pošty, co jde doporučeně či do vlastních rukou , přijde upozornění na mobil, email + do aplikace ČP. Nebo všem nařídíme, pro komunikaci s orgány státní správy datovou schránku a je po problému. Tady to obhajování věčných potížistů a protahovačů jednání musí skončit.
Stavět tady tím stylem přehrady tak dneska nemáme možná ani jednu nebo ne tak rozlehlé.

Sir

Myslím,že problém není u potížistů. Problém je v tom, že dopravní stavby navrhují lidé, kteří je nepoužívají, kterých se jejich dopady zhola netýkají. To bych také řekl, že musí skončit. JInak se musím omluvit za mystifikaci výše, způsobenou tím, že příspěvek píšu v pracovním nasazení už naštěstí v jiném oboru, účastníkům dle 27/1 doručit fikcí lze, nelze jim doručit veřejnou vyhláškou. Nicméně za sebe, ještě když jsem dopravní stavby povoloval, bych si netroufl hlavnímu účastníkovi pokus o doručení nezopakovat. Jestli něco soudy hlídají, tak to jsou procesní pravidla.

LKB

Je absurdni, ze se melo zacit stavet v roce 2012 – a kdyz se opravdu zacalo konat v roce 2020 – pokud by to byly stavebni prace, bylo by to mozna predcasne z formalnich duvodu. Neprijde vam, ze jsme bohuzel rychlosti schvalovaciho procesu trochu zpomaleni?

Vojta

Dneska odpoledne byli nějací dělníci ve výkopu mezi Troubskem a Střelicemi a u Ostopovic, takže něco se pořád děje. Jestli to jsou práce vyžadující povolení neumím posoudit.

Vojta

V zamítnutí toho odvolání bylo mimo jiné zmíněno, že u staveb s velkým počtem účastníků se nedoručuje všem jednotlivě, ale jen vyvěšením na úřední desce. Takže v tomto případě to nestačí?

Vnější pozorovatel

Ale teď vážně, to jako na SZ začali stavět aniž by vedeli, zda mají povolení v právní moci a nenechali si pro jistotu a klid vyznacit na rozhodnuti doložku????

Lektor

Souboj staveb Praha-Kladno, Brno-Zastávka, Ostrava-Frýdek a Otrokovice-Vizovice už vypadal pro brněnskou stavbu ztraceně, ale ještě se úplně nevzdala a možná neprohraje a ještě postavená nebude.

Jiří Kocurek

Takže státní úřad pochybil. A ne jeden.
Teď najít nějakou obezličku, jak z toho obvinit majitele dotčených nemovitostí, že státní instituce staví bez stavebního povolení. Ikdyby tato obezlička byla za hranou příčetnosti. Například takovou, že státní instituce zákony dodržovat nemusí. Nebo z toho obvinit absolutně nesouvisející osobu. S takovou to tady bude pořád špatné, když se chyby ignorují.

Jiří Kocurek

Mimochodm pilot SW 1125 se choval přesně takto – ignoroval úplně všecko – vždyť on je školitel pro něj předpisy neplatí. Ostuda už je venku, vrabci na střeše si cvrlikají…

Vnější pozorovatel

Mno ona veta, že rozhodnutí je pravomocne po obdrzeni doručenek od všech účastníků představuje taky dost inovativní až punkovy pohled na věc.

Gwann

Pokud nemáte zpět doručenky, nevíte,že je rozhodnutí v pravni moci a tudíž nemůžete vyznacit pravni moc.

Takže to v důsledku tak je.

Vnější pozorovatel

Není to tak právní moc závisí na doručení, nikoli na dorucence. Že bylo doručeno lze zjistit i jinak, dorucenku na to nutne nepotřebujete. Dolozka právní moci pouze právní moc potvrzuje, nezávisí to na ni.

Jasně, víme evidentně oba o co jde ale přišlo mi úsměvné v clanku, který kritizuje, že MD neví, kdy bylo rozhodnuti v právní moci, uvest že tato závisí na návratu doručenky…

Vladimír

Já si myslím, že tady se uplatňuje fikce doručení – tedy pokud se stavebnímu úřadu nevrátí všechny doručenky do nějaké doby od odeslání, má se zato, že bylo doručeno a povolení nabydy právní moci. Takže stačí jen počítat dny a s Českou poštou nic neřešit.

a8n

Což ale nejde, když už se staví.

Jedine vlaky

To už snad není ani možné..

Petr

Někoho něco takového ještě překvapí? 😀

Luděk S.

A to se mi na nás líbí. Ta schopnost posunout se ještě o kousek dál. Když už si lidi říkají, no to už fakt není možný, tak my jim jen řeknem: tak dávejte pozor. A zase to posuneme na další úroveň. Vlastně jsem hodně hrdý, že jsme to zase dokázali.

Lektor

No jo chtělo by to další zákon na urychlení výstavby….

medical_examiner

…který by (v překladu do lidového jazyka) zněl:
Milé děti, nemusí se vám líbit, že vám povede (např. přeložka trati Praha-Beroun) po zahradě, ale musí se vám líbit, že povede skrz vaší obec.

XXXD

Např. přeložka trati Praha – Beroun? A ten tunel povede na zahradě komu?

Anonym ze severu

A neskartoval to někdo náhodou? 😀 Pan Bartoš u Krause říkal, že skartovačka je jeden z nejdůležitějších nástrojů politiků…

Tomáš Gottschalk

Šaškec

K.S.

Tak ne za Smíchovem, al někde u Střelic je ta výhybka k Zababovi.

Ale teď vážně, jestli tam hraje roli ta zhůvěřilost jménem doručení fikcí, tak je nejvyšší čas to zrušit, i kdyby to znamenalo nutnost zřídit u policie poštovně-pátrací službu, která by adresáty dopisů od úřadů hledala.

dada

ke kazde „slozence“ skupina pinkertonu zdarma!!!

K.S.

:D:D:D

Gwann

A když se někdo bude skrývat, pak platební titul nikdy nebude v pravni moci, tudíž se nemusí platit. Dtto se nedoruci sousedovi rozhodnutí o namitkach proti stavebnímu povolení, tudíž nebudete stavět.

Zkuste přemýšlet o následcích…

To že je někdo bordelar a zabordelil na poště dodejku se stane.

Pokud budete vrtat, budeme každý vč.babiček mít povinné datovou schránku. A bude vymalováno….

Martin V.

A víte, že to není tak špatný nápad? E-maily ztrácím rozhodně míň než papírovou poštu. A pokud už je přehlédnu či zabordelím, tak je dokážu zpětně dohledat. Už i různým svým známým platím raději převodem z účtu než hotově, protože si nemusím pamatovat, jestli jsem jim dlužnou částku dal, nebo jsem na to zapomněl a mám pouze ten pocit, že jsem zaplatil.

Gwann

Jo, jenže datovka ty zprávy nedrží uložené. A spousta lidí furt nemá počítác.

tondovo

To je problém, ale na druhou stranu snadno resitelnej.

J.L.

Drží je uložené 3 měsíce.

Lektor

Počítač nemá každý, komu se to zrovna hodí.

Leinad

Jak „se bude skrývat?“
Robinson na opuštěném ostrově platit stejně nebude. A člověk, kterého normálně můžu potkat ve městě, jenom posílá pošťáky do háje, není nijak skrytý. Video z pokusu předat mu obálku, neuškodí.

K.S.

Problém je že v současnosti je náš systém v tak bídném stavu že doručení fikcí snadno napáchá značné škody. Vemte si zase na druhou stranu že se můžete dostat do exekuce protože vám nedojde vyrozumění o dluhu ale je bráno jako doručené. To stejné s tím doručením sousedovi, ten člověk podal námitky, musí tedy být známá jeho adresa pobytu, pokud navíc ještě bydlí vedle, tak není možné aby pošta nebyla schopna psaní doručit.

Eduard

Konec konců není to jedno? Hlavní je, že to povolení existuje a probíhají práce. Jde vidět, že někteří lidé se opravdu nudí a nemají co na práci.

Lektor

Tak jasně že je to jen úřednická válka….

Eduard

Což je více než smutné. Nejenže ti lidé netvoří žádné hodnoty, tak ještě škodí. Snad někdo dostane rozum a všechno dobře dopadne, protože by bylo více než tristní, kdyby se kvůli takové malichernosti zastavila stavba.

Zlámalík

Vy jste taky dobrej. Vám by se líbilo v socialismu. Nikdo se na nic neptal a stavělo se. Že to bylo častokrát na újmu okolí? Že by to šlo řešit líp? No to vám asi nevadí. Taky podporuju, aby to bylo udělané, ale musí to být podle zákona.

Kamui

Jak to, že se zde neuplatňuje fikce doručení?

Vít Jůza

Třeba se u někoho uplatní, ale i k tomu je potřeba dostat nazpátek tu doručenku, v takovém případě třeba i s celou zásilkou.

Gwann

Přesně tak.

CeV

V České republice se prakticky stavět nedá.
Stavby ve veřejném zájmu nemají podléhat možnosti nekonečného odvolávání kdejakého zoufalce či milovníka žab.
Jednou a dost.

pája

Nene, stavby v ČR je třeba projektovat a stavět dle platných zákonů. Oni by ti milovníci žab se nedovolávali, pokud by k tomu neměli důvody. Že se staví tak, že se jako udělá, že tam ty chráněné žáby nejsou, ačkoliv tam ve skutečnosti jsou, a někdo na tohle poukáže, není důvod proto tuto možnost vyloučit. To samé se týká vylastňování. Oni by ti vlastníci klidně nemovitosti, co stojí v cestě prodali. Ale stát jim nabízí nesmyslně malé částky. Když už sakra někoho chete vyvlastnit, tak mu prostě musítě dát něco víc, než jen vyhláškovou cenu nemovitosti. A nebo se pak… Číst vice »

K.S.

A nejde jenom o částky, ale třeba i o to že domy se vyvlastňují za nějakou odhadní cenu a ta nemusí dnes ani pokrýt náklady na stavbu nového, další věc je že sen nikoho fakt není lítat po úřadech a řešit povolení, shánět firmu na stavbu a pak roky stanovat. Tady by pomohlo kdyby si stát nechal udělat pár typových projektů (mimo jiné třeba i volně dostupných pro kohokoliv) a ty lidem jako náhradu stavěl.

On.

K cenám vyvlastnění. Za polorozpadlou téměř zříceninu opravdu nejde vyplatit cenu nového baráku. Navíc vyvlastnění za odhadní cenu je poslední krok, předtím je pokus o dohodu s cenou vyšší než odhadní, čili je nabízeno více než je tržní hodnota. Současně je velká snaha vyhýbat se budovám, zpravidla se řeší jen pozemky. U pozemků bývá představa prodávajícího že za podmáčenou louku by měl dostat zaplaceno jako za stavební parcelu.

K.S.

Mířil jsem tím spíš na situaci u Přerova. S loukami a pozemky je také problém, zejména pokud ta stavba jde křížem, už na to tedy je i výrok soudu, ale byly doby kdy z pozemku člověku udělali dva nepoužitelné frcky a nechtěl je odkoupit (ale daně by samozřejmě z toho chtěl). Pokud ale člověk ve zřícenině žije, tak tam není jiná možnost, podle mne, než aby stát zaplatil takovou sumu, která na nákup domu nebo bytu, ev. jeho stavbu v dané obci, bude stačit. To stejné by se asi dalo brát i pro chaty. V dnešní době se dají pořídit… Číst vice »

Sitgestravel

A proc ne? Vsechno ma svou cenu. Tady mu daj za louku jako za stavebni parcelu, ale urychli se vystavba. Mne to prijde fer. Kdyz chce stat stavet rychle, hold to neco bude stat. Ja kdyz chci expres opravu, tak si taky musim priplatit, i kdyz je to pak zalezitost na 5 min. A propos, kdyz kupujiu nejakou louku od spekulantu navazanych na politiky, tak se stat a municipality rychle dohodnou na cene louky jako by to byla stavebni parcela. Proc to u obycejnych lidi nejde?

Dominik

Odkdy je fér podlehnout vydřiduchům?

Nekdo

Cena je zalezitost domluvy, vime?

Greta

Když se tam staví, tak je to stavební parcela a ne louka.

Lektor

Domy se vykupují za cenu odhadnutou znalcem, a to z důvodu ab je nevykupovali spekulantin a nebo se nedávaly vyšší peníze známým, řekl bych že je to správně. Bohužel jsou dnes ceny domů neuvěřitelně přestřelený a neodpovídají skutečné hodnotě.

K.S.

Co je skutečná hodnota? Myslím že skutečnou hodnotu může u domu ručit, stejně jako u všech komodit pouze trh, ona hodnota domu nemže být prostý součet materiálu a odvedené práce.

medical_examiner

A proč ne? Že tam v nějaké ratejně žil X Y let přece nejde vyčíslit. Nebo ano?

Pepa

Jste mimo vážený. Pokud mi je známo, tak při výkupech dostali všichni nadstandartní cenu. Vím o čem mluvím. Pokud nechcete za rujnu 10 mega.

Dominik

A nechtějí vlastníci občas nesmyslně vysoké částky? A je jasné, že pokud chce někdo nesmyslně hodně, tak nezbývá než vyvlastnit za vyhláškovou cenu, šance na dohodu předtím přeci byla. Takže je jasné, že když stát nabízí milion, tak je nereálné aby vlastník trval na pěti, ale je možná dohoda třeba na dvou a půl milionu, ale pokud vlastník trvá na nesmyslné částce, tak pak je jediná schůdná cesta vyvlastnit a je dost možné, že to pak nebude ani ten milion, ale třeba jen osmset tisíc. A ještě bych to omezil, na dohodu bych dal max rok, jak se strany nedohodnou,… Číst vice »

Vít Jůza

Nevím, nevím, když se jedná o dům, jestli spíš jeden nebo dvaapůlmilionu není nesmyslná cena, a pět reálná? Ale pokud veřejně prospěšný investor má zákonnou možnost vyvlastnění za neadequátní náhradu, proč by se chtěl dohodnout na adequátní náhradě? Snad jen ze záchvatu férovosti, což se stát může, ale nemusí.

Dominik

Jako, že by vyhlášková cena je podhodnocená? Nevím, školy nemám, ale naivně jsem si myslel, že vyhlášková cena odráží cenu stavbu. Navíc to byl jen příklad, ale i domy za milión (dva) lze najít sice to nejsou žádné veliké vily, či novostavby, ale jsou. Tak vyvlastňuje se za cenu stavby ne (když se nedohodnou), pak záleží s čím porovnáváte tu adekvátnost? A je fér, roky blokovat stavbu, protože vlastník se sekl, že chce 10 milionů a investor byl ochoten dát 6? Ale abych byl fér, tak by mohla být ta možnost, že po roce by došlo k vyvlastnění, aby se… Číst vice »

Lektor

veřejně prospěšný má především zákonem jasně dané za kolik může vykupovat a jk postupovat. o není o tom jestli se chce nebo nechce dohodnout.

K.S.

Omezit čas na dohodu je blbost, to to nechají úřady vyhnít.

Výstavba náhradní nemovitosti by myslím celý ten problém s částkou řešila, jestli majitel kvůli stavbě dojde o dům s plochou 150m^2, a 5+1 uspořádáním, pak ať mu stát z typových projektů postaví na jiném místě v obci (nebo okolní, pokud nezíská vhodnou parcelu v daném místě) nový a ten mu jako kompenzaci předá. Jestli to bude stát stát milion, nebo deset nemusí toho člověka zajímat.

Dominik

Viz. můj návrh výše, aby to investor jentak vyhnít nenechal, sice komplikovanější, ale možná taky účinný, stavba by se nezpozdila a vlastník by zbytečně k soudu nešel, pokud by věděl, že se snažil akorát ze státu vystříkat moc.
Ano, ale i Váš návrh by mohl být řešením, ale zase, co když dotyčný nahradní být/dům odmítne? Resp. musí to být nutně dům, když to třeba bude byt o stejné dispozici?

K.S.

Tou náhradou se toho ale dost eliminuje. Byt/dům, to by asi bylo na jednání, ale pokud byt odmítne jako náhradu za dům, byť by byl na metry a na dispozici shodný (což se ale nestává u nás moc), tak je třeba vybudovat ten dům. Také to musí být, jak říkám, v obci nebo případně v okolí, nejde aby se náhradní nemovitost stavěla třeba 30 km daleko. Když vezmu hypotetickou čtyřkolejku do Kolína, tak v Cerhenicích se bude muset zbořit jeden dům (ledaže by se přeložila směrem k okruhu za obec, to by se pak nemuselo bořit nic), minimálně, navíc je… Číst vice »

Dominik

Když odmítne byt náhradou za dům, tak dostane peníze a je jedno jestli cenu dohodou nebo určenou cenu, protože se nedohodli.
Prostě zde je na výběr dá bytů a domů ani jeden nechcete tak smůla, tady máte peníze. Protože pak by se klidně mohlo stát, že by stát musel vystavět desítky rodinných domů, protože dotyční odmítli byt za svůj byt.

VS

Vážený pane Dominiku,

k dohodě musejí být dva, k jejímu sabotování stačí jeden. Vaše poslední věta tedy možná stojí za většinou odvolání a soudních sporů, ovšem obráceně, než jste zřejmě mínil: Proč ustupovat (Š)SŽ/DC či ŘSD či jiné státní organizaci, když na jejich straně není žádná ochota se dohodnout? Není to častěji takto?

Přeji hezký den!

Dominik

Neúčastnil jsem se žádných takových jednání, ale častěji čteme, že ten či onen, nechce ustoupit ze svých požadavků, ale ještě jsem nečetl, že by ustoupil, ale investor ani trochu nepřidal. A to by řešila ta možnost soudu, vlastník ustoupil, slevil a investor stále trval na svém (jasně, ne že bude situace, kdy vlastník bude chtít natom vystříkat nepřiměřeně hodně a udělá „vstřícný“ krok a ubere 200 tisíc), který by přezkoumal adekvátnost požadované a vyplacené sumy a případně by tedy nařídil doplatit do vyšší sumy, jak při vyvlastnění (jestliže by prokázal, že investor se o dohodu nepokusil). Jistě že k dohodě… Číst vice »

Zlámalík

Nastudujte si případ Havránková vs. ŘSD, stavba D11. Ústupků ze strany vlastníka bylo až až.

Sitgestravel

To jiste chteji, ale zase chapu, ze kdyz nekde bydlite mnoho let, a pak vas chteji vyvlastnit kvuli silnici, ze to pro vas neni jan zeme a barak, ale berou vam domov a to ma jinou hodnotu nez vyhlaskova nebo trzni cena.

Dominik

To já chápu, ale není adekvátní trvat na několikanásobně vyšší ceně, než je vyhlášková nebo tržní. Za adekvátní považuji částku o půl až jedenkrát vyšší, co tržní, či vyhlášková, tedy v případě 5 milionů (vyhláškové) max 10 milionů.
Chápu, že tam jsou vzpomínky, ale postupovat takto dřív, tak nemáme ani přehrady, co se dřív postavili.
Takže buďto být/dům nechcete, tak cena, nelíbí se dohodou a vaše je neadekvátní? Tak tady máte vyhláškovou.

MildaIV

V tomhle by měli pomoct plánované krajské stavební úřady. Stávající systém stavebních úřadú je zcela nefukční.

Kamui

Ano podle platných zákonů, které však mají být nastaveny tak, aby podobné obstrukce nebyly možné.

Lektor

O žáby jde málokdy, ty se tam totiž zpravisdla objeví až když je to nakreslený.

Poudy

No jo, za to může Brno!

petr 5

Ne, Jožin z tetčických bažin. Močálem se blíží, žere pošťáky i s kabelami.

K.S.

A není tam nějaký zapomenutý uvědomělý milicionář který nepouští muže s kaženou brašnou?

Pe.tr

Ho viděl …… a zazněla dávka .

jozka

…dve davky…

tondovo

21. století a Min. dopravy reklamuje doručenky u pošty…

petr 5

Nemají státní instituce povinnost použít datovou schránku?

Lukáš F.

Hádejte, kdo provozuje datové schránky…

Gwann

Když zasílají někomu, kdo má schránku….

petr 5

Všechny státní a podnikatelské subjekty musí mít datovou schránku. Ale asi máte pravdu v tom, že pokud obesílali Jožina z tetčických bažin, museli použít poštu.

medical_examiner

Ono kde vzít ebonitovou tyč a liščí ohon v místě, kde podstatnou část potravy tvoří pivo…

Tomāš

A u koho byste je chtěl reklamovat? Ne každý má datovou schránku. Často se stává, že doručenky (i když výslovně do vlastních rukou jen adresáta) podepisují sousedi, nebo sami pošťáci, aby si ulehčili práci.

Jakub (easydrink)

Ne tom teda není nic divného. Pokud se nedoručuje přes datové schránky (i ty ale myslím provozuje ČP) doručuje se normálně poštou a pak se musí čekat na doručenku. Ale asi jste nikdy nic neposílal doporučeně.

pája

No ale tady to vpadaá na to, že doručenka je, ale nejsou z ní schopni zjistit, kdy bylo doručeno.

K.S.

Jak to myslíte že jste doručil kilo mandelinek místo dopisu?!

Sitgestravel

Posta na dodejku nevyplnila datum (je tam jen podpis adresata), datum je necitelne apod.

K.S.

P.S. Už jsem slyšel o případu kdy si pošťáci i u velmi cenných zásilek to předání podepisovali sami a házeli to do schránky.

Lektor

Já už sem toho v životě slyšel….

Marian Kechlibar

V systému Podání online je vidět všechny registrované zásilky a změny jejich stavu. Vím to, jsem smluvním partnerem ČP.

Přesto se občas stane, že nějaká zásilka „zabloudí“, v Podání online to vypadá, že je na cestě, a nakonec ji najdou někde zapadlou v koutě.

petr 5

Skutečně, za posledních 10 let jsem posílal vše přes DS. A to ji nemám povinnou. Ale raději odesílám z domu kdykoliv a nemusím do fronty na poštu nebo úřad.

Jenda-71

Hlavně, že se začalo stavět. Tu byrokracii už nějak ustojí dodatečně.

Martin Grill

Kdyby se vám takhle ocitnul bagr na zahrádce, asi byste mluvil jinak, viďte?

Peeetr

Kdybych věděl 10 let dopředu, že tam ten bagr bude, jenom poslední měsíc, kdy to je nejpravděpodoběnjší, nepřebíral poštu, tak bych fakt tak extrémně překvapenej jak vyoranej grill nebyl.

Kráťa

Proc myslite, ze nekdo neprebira postu? Tady mi spis prijde, ze posta zasilku ztratila. Predpokladam totiz, ze DU posila obalky s pruhem a tyto jsou po 10 dnech hozeny do schranky, tj. dorucene. A pokud bez pruhu, tak to snad posilaji doporucene a pak by se jim to vratilo zpet, tj. poslali by znova.

MildaIV

Poštu na Brněnsku netřeba sabotovat, ta se sabotuje naprosto dokonale sama.

Nekdo

Tohle jako brnak podepisuji. Trikrat za rok vratili balicek a neobtezovali se nam hodit do achranky ani vyzvu ani druhou vyzvu. Jindy se mne pokouseli vnutit rozstipane drevene sanky v baliku, ze pry je to OK. A to jsou jen nejvetsi speky….

Odpadlik

Oni stavějí na svém, tzn drobet jiná situace, nemyslíte?

Martin Grill

Jde o princip. Bez povolení prostě stavět nemůžete, tečka.

None

Tak ono se tu občas nestaví ani s tím povolením

Kamui

Stát může, protože stát je ten, kdo určuje pravidla.

Kubrt

Když muze stát nedodržovat sva vlastní pravidla, co by se s tim obtěžovali občané a firmy. Pak se divime, proč je u nad nízká důvěra ve státní instituce.

K.S.

Taky jeden z důvodů, pak je tu ten že mezi byrokraty je hluboce zakořeněná nedůvěra v lid a tím pádem i mezi lidem vůči institucím. Ale co se divit když byrokracie je tu C.K. střihu a poskočená rudým kozákem. Tady v tomto ale musí první ustoupit stát a přestat neustále všechno a všechny kontrolovat.

Lektor

Někde sem četl, že jsme v ČR dokonale propojili ruskou přebujelost byrokracie s německou důsledností.

medical_examiner

Úplná blbost to není, protože výzkumy v oblasti forenzní antropologie, stomatologie a traumatologie ukázaly, že cokoliv vymyslí Němec, má někde nějakou chybu.
Např. topení VW Golf r.v. 2005…
Nebo Eschede…

Jiří Kocurek

Takto obhájíte cokoliv. Včetně justiční vraždy.

medical_examiner

Neříkejte dvakrát! Existují takoví, kteří to dokázali s odvoláním na promlčecí lhůtu…

Dominik

To se sice nesmí, ale zatím to vypadá, že alespoň část prací (nejsem si jistý, jak to je u trakčních podpěr), byla prováděna legálně, jelikož nepodléhali stavebnímu povolení. A tak se dodatečně povolí a pojede se dál, šlo to u soukromých subjektů, tak proč ne, u stavby ve veřejném zájmu.
Taktéž by mě zajímalo (když už se oháněl zákony), zda měl autor fotek povolení ke vstupu na stavbu.

Nekdo

Ty zahradky jsou hned vedle nas a neni potreba vubec vstupovat na drazni pozemky pro porizeni podobnych zaberu. Ale poucovat nez jakekoliv znalosti mista to je OK, ze?

Tady na Moravě

Myslis na trati vedle me zahradky?

Nebo tu zas nafukujeme a prekrucujeme fakta, jako u Dluhonic, kde teroristi zacli tvrdit, ze dalnice znici pulku vesnice, nebo ze pujde primo stredem pres naves? :DDD

Andrej

To je mozne, kazdopadne v tomto pripade sa nikomu na zahradke bager neocitol. Jedna sa o elektrifikaciu existujucej trate v stavajucej stope. Je neuveritelne, ze kvoli niecomu tak beznemu a samozrejmemu sa uradnicky a sudne bojuje uz dobrych 15 rokov.

Kirak

Pane grill je rozdíl když vám někdo začne stavět novou trať a je rozdíl když je to Elektrifikace. Sloupy el. Vedení jsou stejně závadné jako koleje u hodpody.

Jiří Kocurek

Jenže oni vám za plotem zahrádky postaví peron, který tam 150 roků nebyl.

J.L.

A vokurky z toho chytnou plíseň!

medical_examiner

A nebudou mít ten správný účinek…XD

medical_examiner

Když by mi nebudil nájemníky, tak proč ne…XD