Začíná zimní letový řád. Z Prahy nově nabídne spojení Air Moldova nebo FlyErbil

De-icing letounu British Airways Foto: Martin BernictDe-icing letounu British Airways Foto: Martin Bernict

Regionální letiště zůstávají bez změn, Pardubice nebudou mít jedinou pravidelnou linku.

Od dnešního dne začíná po celém světě platit zimní letový řád. Pražské letiště nabídne oproti letní sezóně hned několik novinek. Naopak bez změn zůstane provoz na českých regionálních letištích.

Na trasu Praha – Kišiněv vstoupí letecká společnost Air Moldova, létat bude třikrát týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Na linku z Prahy do Londýna na letiště Luton se po dvou letech vrátí Wizz Air. Spojení bude v provozu od neděle denně kromě úterý. Mezi dopravce létající do Kodaně přibude SAS. Létat bude třikrát týdně, v pondělí, v pátek a v neděli.

Eurowings nabídne nové spojení na Madeiru, v provozu bude jednou týdně vždy v neděli. Inaugurační let tak proběhne již dnes. Stejná aerolinka vstoupí na trasu Praha – Oslo (Gardermoen), nabídne lety ve středu, v pátek a v neděli. Ve čtvrtky a neděle bude v provozu zimní linka Ryanairu z Prahy do jordánského Ammánu. British Airways obnoví linku na letiště London City, létat bude třikrát týdně, vždy v pondělí, pátek a v neděli.

V prosinci by měl na lince z Prahy do Bukurešti vystřídat rumunský Blue Air v potížích Wizz Air, od 2. 12. chce létat v pondělí a pátek. Od 12. prosince má do Prahy začít létat z Erbílu irácký dopravce FlyErbil. Začátek linky byl však již několikrát odsunut. Ještě na konci letního letového řádu začal do Prahy létat ománský Salam Air, Letiště Václava Havla propojuje s Muscatem a Salálou dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek.

Nové spojení díky Čedoku

Od 8. 12. by měla podle rezervačního systému nasadit španělská Iberia na linku mezi Madridem a Prahou každý čtvrtek až do konce ledna širokotrupý Airbus A350.

Zastoupeny budou i v zimě lety pro cestovní kanceláře, podle předprodejů Čedoku se nejlépe prodávají exotické destinace. Novinkou bude přímé spojení z Prahy do Thajska, kam se bude létat jednou týdně již od 25. prosince 2022 do oblasti Krabi. Další novou destinací je ománský Muscat a charterové lety Čedoku zamíří každé pondělí také do egyptské Taby u Rudého moře. Pokračovat budou lety Boeingu 787-9 Dreamliner do Dominikánské republiky, na Zanzibar a Madagaskar.

Pardubice bez přímé linky

Z Ostravy budou pokračovat linky na londýnské letiště Stansted i do Varšavy. První zmíněnou destinaci obslouží Ryanair nově ve čtvrtky a neděle. Spojení s polským hlavním městem zajistí LOT i nadále pětkrát týdně, novinkou je přesun pondělního poledního příletu z Varšavy na čtvrt hodinu po půlnoci. Letadlo bude odlétat zpět v pondělí ráno v 5:20. Letový řád tak nabízí výhodné spojení nejen pro návazné lety do zbytku Evropy a severní Ameriky, ale také pro víkendové pobyty ve Varšavě.

Brněnskému letišti zůstane i nadále jen jediná pravidelná linka, a to na Letiště Stansted u Londýna. Ryanair ji provozuje pětkrát týdně, v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a v sobotu.

Do druhé poloviny listopadu se bude z Ostravy i Brna létat s leteckou společností Smartwings do egyptských destinací Marsa Alam a Hurghada.

Pardubice budou během zimního letového řádu bez pravidelného spojení, Ryanair se s linkou do Alicante vrátí až v květnu příštího roku.

Tagy BRQ letiště praha Letiště Václava Havla Praha OSR PED prg zimní letový řád
27 komentářů