Za zakázkou na obchvat Mošnova míří Eurovia, stavba má začít v létě

Nový úsek silnice I/58 Příbor - Skotnice. Foto: Eurovia CSNový úsek silnice I/58 Příbor - Skotnice. Foto: Eurovia CS

Obchvat bude podle silničářů představovat hlavní napojení průmyslové zóny Mošnov a mezinárodního letiště.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) finišuje s tendrem na stavbu obchvatu Mošnova (I/58). Obdrželo celkem 11 nabídek, přičemž nejnižší podala společnost Eurovia. Její cena ve výši 368,47 milionu korun představuje 106 procent ceny předpokládané (348,6 mil. Kč).

„Stavba má pravomocné stavební povolení a dokončenou majetkoprávní přípravu. Zahájení realizace předpokládáme v letošním třetím čtvrtletí,“ uvedl šéf ŘSD Radek Mátl. Tendr na obchvat Mošnova vypsalo ŘSD loni před Vánoci, začít stavět se mělo už letos na jaře. Kvůli řadě dotazů ze strany firem byl ale termín pro podání nabídek posunut z poloviny února až na 12. května.

I/58, obchvat Mošnova. Pramen: ŘSD

I/58, obchvat Mošnova. Pramen: ŘSD

Obchvat o délce 3,3 kilometru bude podle silničářů představovat hlavní napojení průmyslové zóny Mošnov a mezinárodního Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Napojení průmyslové a logistické zóny u letiště na silnici I/58 zajistí okružní křižovatka; na celém obchvatu budou tři okružní křižovatky.

Obchvat Mošnova zajistí napojení letiště spolu s navazujícím tříkilometrovým obchvatem obce Skotnice, který byl otevřen před rokem. Silničáři jej zprovoznili loni v prosinci zároveň s otevřením 11,5 kilometru dlouhého úseku dálnice D48 u Příbora (Rybí – Rychaltice). Obchvat Mošnova má být hotov v roce 2024.

Tagy eurovia I/58 obchvat Mošnova ŘSD
15 komentářů