Za první rok se prodalo 1,2 milionu OneTicketů. Nejvíce šly na odbyt v létě

Motorový vůz 810 Českých drah a jednotka 845 Arriva vlaky ve Staré Pace. Foto: Zdopravy.cz/Jan SůraMotorový vůz 810 Českých drah a jednotka 845 Arriva vlaky ve Staré Pace. Foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Nejčastěji cestující využívají OneTicket na trase Pardubice – Hradec Králové. Roční síťovku si koupilo 50 lidí.

Státní systém jednotného železničního tarifu OneTicket prodal za první rok rutinního provozu 1,2 milionu jízdních dokladů za 112 milionů korun. Oznámil to provozovatel systému státní podnik Cendis. Jízdenky OneTicket platí na celé železnici bez ohledu na dopravce.

Nejčastěji cestující využívají OneTicket na trase Pardubice – Hradec Králové, na kterou se za rok prodalo 14 126 jednosměrných jízdních dokladů. Zpáteční doklady OneTicket si cestující nejvíce kupují na relaci Jaroměř – Hradec Králové, a to dokonce ve dvojnásobné míře než na druhou trať v pořadí, kterou je Frýdek-Místek – Frýdlant nad Ostravicí. Relace kolem Hradce Králové (do Pardubic a Jaroměře) jsou zároveň nejoblíbenější při nákupu traťových jízdních dokladů. Na trati 031 jezdí od loňska vedle Českých drah i Arriva.

„Výhodou OneTicket není cena, ale pohodlí. Pokud nechci při cestování vlakem nic řešit, je pro mě Jedna jízdenka tím správným řešením. Ukázalo se to zejména v létě, kdy se prodávalo nejvíce, protože OneTicket byla častým parťákem na výlety,“ řekl šéf Cendisu Jan Paroubek. Ještě v polovině června bylo prodáno pouze 350 tisíc jízdenek OneTicket, za prázdniny ale došlo k nárůstu. V červenci se prodalo takřka 160 tisíc jízdenek a na konci října byla překročena hranice jednoho milionu.

Nejčastěji lidé kupují jednorázové (jednosměrné či zpáteční) jízdenky, za uplynulý rok se jich prodalo přes milion. Roční síťovku, která stojí 24 206 korun, si koupilo 50 lidí. Ministerstvo dopravy plánuje, že se systém v budoucnu rozšíří na autobusy i na MHD.

Jízdenka OneTicket není vázána na konkrétní spoj a dopravce, její nevýhodou je ale vyšší cena. OneTicket je dostupná jako jednorázová jízdenka, jako traťová jízdenka pro pravidelné dojíždění i jako síťová pro neomezené cestování po určitou dobu.

Tagy Cendis OneTicket
128 komentářů