Z tramvaje do šaliny. V Brně začínají od pondělí jezdit řidiči a řidičky z Mostu

Tramvajáci z Mostu v Brně. Foto: DPMBTramvajáci z Mostu v Brně. Foto: DPMB

Sedm zaměstnanců z Mostu má neplacené volno, v Brně budou jezdit do dokončení oprav tratě do Litvínova.

Sedmička tramvajáků z Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova bude jezdit následující čtyři měsíce po brněnských ulicích. Oba dopravci se dohodli na přesunu zaměstnanců, aby si vzájemně vyřešili svůj „problém“. V Mostě není tolik řidičů dočasně potřeba kvůli rekonstrukci trati, v Brně řidiči chybějí.

Tři řidičky a čtyři řidiči dorazili do Brna minulý týden ve čtvrtek. Ubytovali se, vyřídili potřebné dokumenty a také je čekalo povinné školení. Od středy se zaučují přímo na trati. Je potřeba, aby se seznámili s nejrůznějšími typy vozů, které v Brně máme, nebo třeba s ovládáním palubního počítače. S jejich nasazením do provozu s cestujícími počítáme od pondělí 12. září,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Vzájemnou výpomoc vítá vedení obou podniků. V Brně dlouhodobě chybí přibližně 25 řidičů tramvají, v Mostě je naopak nemůžou poslat na trať kvůli výluce, která by měla trvat až do konce roku.

„Nemůžeme využít kvalit některých našich řidičů a museli bychom se s nimi dohodnout na jiném pracovním zařazení. Myslím, že nabídka stejné práce jen na jiném místě, může pro zaměstnance znamenat příjemné zpestření i s ohledem na to, že v Mostě jezdí někteří z nich už 29 let po stejné trase Most – Litvínov a zpět,“ uvedl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský.

Řidiči budou nasazováni převážně na linku 2, která je v mnohém podobná trase mezi Mostem a Litvínovem. „Počítáme s tím, že postupem času nasadíme řidiče, kteří o to projeví zájem, i na další linky a jiné typy vozů. Vše bude na vzájemné domluvě,“ sdělil dopravní ředitel DPMB Jan Seitl. Tramvajáci z Mostu zůstávají i nadále zaměstnanci svého domovského dopravního podniku. Čerpají neplacené volno, u DPMB mají uzavřenu novou pracovní smlouvu. Mzdu tak budou dostávat z Brna.

Tagy Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova Dopravní podnik města Brna DPMB DPmML personální výpomoc
62 komentářů