Z konkurenta zákazník. České dráhy začaly dělat údržbu jednotek vlaků Die Länderbahn

První jednotka Siemens Desiro po modernizaci pro provoz v síti Trilex. Foto: Die LänderbahnPrvní jednotka Siemens Desiro po modernizaci pro provoz v síti Trilex. Foto: Die Länderbahn

Jednání a audit trvaly zhruba rok.

České dráhy získaly pro své liberecké depo nového zákazníka. Dopravce se dohodl na údržbě motorových jednotek Siemens Desiro  pro společnost Die Länderbahn. Informoval o tom ve svém firemním časopise Železničář, potvrdil ji jednatel Die Länderbahn CZ Michal Barták.

Dohoda by měla být výhodná pro obě strany: České dráhy udrží zakázkové využití svého libereckého depa, Die Länderbahn nebude muset zajíždět se svými vozidly do dep v Görlitzu nebo Neumarku. Půjde o opravy všech stupňů údržby.

Podle Českých drah liberecké depo úspěšně prošlo auditem ECM IV. Splňuje tak požadavky kladené Die Länderbahn. Jednání a audit trvaly téměř rok. České dráhy se už s dopravcem spolupracovaly dříve při drobných opravách. „Z drobných výpomocí se po uvolnění kapacity depa mohla stát plnohodnotná spolupráce na nejvyšší úrovni,“ uvádí České dráhy ve svém časopise.

Die Länderbahn provozuje v Libereckém kraji vlaky pod značkou Trilex. Kromě vlaků z Liberce do Žitavy a Varnsdorfu od loňské změny jízdního řádu začal jezdit na lince z Rumburku do Mladé Boleslavi, od prosince ještě převezme osobní vlaky mezi Libercem a Děčínem. V Liberci tak Českým drahám od prosince zůstane jen provoz tzv. Jizerskohorské železnice, ostatní výkony pokryjí Die Länderbahn a Arriva.

Tagy České dráhy Die Länderbahn Die Länderbahn CZ
71 komentářů