Wizz Air zahájil provoz v Pardubicích. Spouští dvě linky na Ukrajinu, kam nesmí turisté

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Wizz Air zahájil provoz v omezeném rozsahu, třikrát týdně do Lvova a Kyjeva má létat od října.

31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Webster

Ví někdo obsazenost?

Ivan
vojta

Bohužel je to zaplacený článek, informace nejsou pravdivé, letadlo bylo obsazeno naprosto minimálně, což je samozřejmě vzhledem k restrikcím pochopitelné, tak nerozumím tomu, proč musí letiště o počtech cestujících lhát. Fandím Pardubicím jako LC letišti strašně moc, ale tohle je úlet…

Petr Juchelka EBA

Na FB letiště máme video z toho dne, kde je zachycena pouhá část odbavených cestujících.Tolik k „minimální obsazenosti“.

Anonymus

269 kc???!!! Tak to ČSA muze zabalit

Roman

Nevěděl jsem ze CSA leta z PED do IEV?

Karel

Léta z Prahy což je ve stejné dojezdové vzdálenosti jako Pardubice pro většinu lidí. Navíc odbavení atd je v ped daleko rychlejší.

Tomas

to jsou šíleně vlhké sny .. že se někdo bude je*at do pardubic … 😀

radop

ja se třeba budu je*at do PED daleko raději než do PRG

Honza

Jestli to jsou nebo nejsou vlhké sny je samozřejmě otázka, nicméně mohu se zeptat, proč jste volil tak posměšný tón? Opravdu vaše pochyby nejdou vyjádřit slušně, aniž byste se snažil někoho urazit nebo zesměšnit?

Nekdo

Hmm, ja treba nechapu, jak se muze nekdo pricetny jet na regionalni letistatko u Kladna a odtama nekam letet. Z Vidne, Mnichova nebo Nerlina je to rychlejsi, pohodlnejsi, casto levnejsi a temer vzdy o jeden prestup mene…

Y.K.

Bych tu většinu chtěl vidět. Že by všichni bydleli ve východočeském kraji?

Rajče

Třeba Morava lítá z Pardubic raději než z Prahy.

Y.K.

Hmm, to bych docela chtěl vidět nějaká čísla, vzhledem k dost mizerné nabídce letů z Pardubic. U Moráváka bych čekal, že už spíše zajede do Vídně.

Ota Z.

který region Moravy máte na mysli? To jsou jen utopické myšlenky. Z Pardubic je defakto nulová nabídka letů. Je tam Alicante, nyní Ukrajina. Pokud nebereme smluvní chartery QS, které i letos byly silně omezeny, tak tam není provoz.
Jasně, pokud letíte do Španělska do okolí Calpe, tak Alicante je ok, ale jiné destinace jsou asi mimo.

beija

Přesně tak, Pardubice jsou pouhou hodinu vlakem od Prahy, na hlavním koridoru, dostanete se tam vždy. Ideální. Aby se z nich v budoucnu nestala Praha – východ. 🙂

Ota Z.

no, já bych takový optimista nebyl. Jelikož nabídka letů z PED je defakto nulová, tak bavit se o dojezdové vzdálenosti je asi mimo realitu. Jde o nabídku letů, asi tam nebudou jezdit turisti koukat se na terminál a na runway.
Souhlasím s tím, že pokud bych byl obyvatel východočeského kraje, měl letět na dovolenou a mohl si vybrat charter mezi PRG a PED, tak to jasně chápu, ale pro firmu která bude např. v okolí Kladna, či západní části Prahy, a bude potřebovat do Kieva, asi se do PED hrnout nebude a trávit zbytečně další cca 2 hod na cestě

Thomas

Ceny ZACINAJI na 269 Kc…ja porad nechapu, jak si nekdo muze myslet, ze za tu cenu je pulka letadla 🙈….

DrFj

Pri vsi ucte, ja naopak nechapu, jak si nekdo muze myslet, ze si nekdo mysli, ze je za tu cenu pulka letadla. On si to totiz nikdo rozumny myslet nemuze…

Peeetr

Ale spousta blbců si myslí, že Smatwings musí zkrachovat, když nevylepují jako reakci na konkurenci billboardy nejlépe o letence za 1 korunu pro lety na souběžných linkách.

DrFj

Situace kolem Smartwings je o neco komplexnejsi problematika. Ale ani tak nechapu, jak s jejich situaci souvisi letenka za korunu.

Dalibor

tak turistický ruch na Ukrainu bude asi nyní minimální, i kdyby rýmičky nebylo. ale pro členy UK-montu to bude podstatně rychlejší, než se hrkat autobusem

Gajda

Pokud sebou potáhnou kufr a dvě megatašky, jak je jejich zvykem, tak by je ta letenka vyšla na tolik, že to nikdy nezaplatí

D.S.

Aktuálně Pardubice – Lvov je 10kg odbavené zavazadlo za 245Kč, 20kg za 405Kč a je možné až 6ks/os, což mi nepřijde nijak přehnané.

beija

Přijde mi neuvěřitelné, jak se tady pohrdá Ukrajinci. Kamarád z Ukrajiny před lety v USA byl v 18ti letech asi tak 100x zodpovědnější než většina jeho vrstevníků v Čechách. Kolik z nich by šlo pracovat do ciziny a všechny vydělané peníze by posílalo rodině? Nepařilo by, nechodilo by na party, jen by šetřilo pro rodiče a sourozence? Přiznám se, že nikoho takového neznám..V 18ti letech práce v cizině na vlastní potřeby, vlastní studium, vlastní koníčky to ano, ale ne kvůli finanční podpoře rodiny..

Peeetr

Ukrajinci se tu pohrdá mnohem méně než v USA pohrdají Mexičany, plus se v Česku můžou daleko rychleji i integrovat a dokonce budovat kariéru ve firmách, jenže se jim moc nechce, jelikož je pro ně výhodnější pracovat alespoň částečně na černo a neplatit plné daně jako Češi.

beija

To se docela mýlíte, Ukrajina bývala před Covidem poměrně populární destinace, tak trochu punková. 🙂 I v září..

Tomas

kluci se toho neboji 🙂

Jasdertolak

Ty Pardubice mají budoucnost fandím jim.

beija

Kdyby se brandovali jako Praha – východ, tak naláají další linky.. 🙂

beija

oprava – nalákají 🙂