Letecké společnosti Letectví

Wizz Air začne létat z Prahy do Bukurešti, začne s třemi spoji týdně

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air oznámila nové spojení Prahy s rumunským hlavním městem. Od 1. července začne létat třikrát týdně do Bukurešti.

Vyplývá to z údajů v rezervačním systému, lety jsou naplánované na pondělí, středu a pátek. Letenky začínají na cenách 1928 korun za zpáteční let, s členstvím ve Wizz Air Discount Club o zhruba pětistovku levněji.

Plánované časy odletů jsou ve 14:25 z Prahy, přílet do Bukurešti je po dvou hodinách letu v 17:25 místního času. Z Bukurešti do Prahy odlétá letadlo ve 12:45, v Praze je ve 13:55.

„Cestující tak mohou nově využít nový let v odpoledních časech, který vhodně doplní spojení ostatních dopravců do hlavního města Rumunska. Odhadujeme, že linku v obou směrech může ročně využít 23 tisíc cestujících,“ řekla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Wizz Air se dostane na trasu, kde dosud působí pouze ČSA a Tarom, relativně malá konkurenci se odráží i na cenách, většinou letenky stojí kolem pěti tisíc korun.

Půjde o pátou linku Wizz Air v Praze, dosud létá firma do Londýna – Lutonu, Bari a Kutaisi, brzy začne s lety do Kišiněva.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Twix

Dá se také letět s Austrianem přes Víděň, samozřejmě to bývá výrazně dražší než přímý let, ale to u služebních cest tak nevadí a je tam výhoda že se letí i večer, takže předtím mám k dispozici celý pracovní den. Spojení z Bukurešti v 18:35 už jsem využil 3x, je fakt že čas na přestup ve Vídni 45 minut (kdy se musí přes pasovou i bezpečnostní kontrolu) je trochu rizikový, minule jsem musel cestovat s odbaveným zavazadlem a to muselo ve Vídni přenocovat, já sám jsem doběhl jen tak tak. Pokud ale přípoj neuletí, je cestování přes Vídeň jen o… Číst vice »

Jen tak

no… lety s prestupem byvaji levnejsi, nikoli drazsi…

Letec

ČSA s Tarom mohou zlevnit a bude to nakonec docela příjemné.
Nejradši létám jinou společností tam kde Wizz nebo Ryan stlačí ceny.

Jen tak

tak mozna zlevni, mozna ne. on ten wizzair zas tak casto nelita.

a ceny csa nema nijak dramaticky vysoke.

Janina

Praha některé linky získává, některé ztrácí. Třeba Vueling od nového roku končí s linkou z Říma.

Ondra

Tam je taky extrémní konkurence.

Petr

Volejte sláva! Ty ceny naší národní nízkonákladovky byly dost mimo.

Jen tak

jo? casto byly nejlevnejsi… takmv cem byly mimo?

TGm

Skvělá zpráva pro Rumuny, neb i oni mají v oblibě eurovíkendy, a špatná pro ČSA, neb Wizzair je do dvou let zcela vytlačí z Balkánu.

Twix

Nechce se mi to hledat, ale kam všude ještě ČSA létají na Balkán?

Jen tak

nikam.

on tgm tady casto jen tak placa … a mysli si, kdo vi co je za experta 🙂