Wizz Air spustí další linku z Prahy k moři. Po Tiraně do Varny

Airbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště Praha

Po letech utlumování provozu v Praze začíná letecká společnost Wizz Air na Letišti Václava Havla mírně růst. Maďarský dopravce dnes

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
František

Už dlouho nevyšel nějaký dojemný článek o SWG.

Zbyněk

Řekl bych, že v tom má možná prsty vídeňské letiště, které zavedla povinnost nejnižší ceny letenky z Vídně 40 EUR. Je tak možné, že Wizz testuje, jak se vídeňské linky uchytí jinde, a případně je časem přesunul úplně.

Analytik

To Wizz může obejít např. wizz discount clubem apod. Nebo se může přesunout do Bratislavy a prodávat to jako Wienna East Airport….

Petr

Můžu se zeptat na zdroj této informace?

David
Petr

Děkuji. Nastuduji 🙂

Vít Jůza

A tak to zkouší z Prahy s cenami pěkně přes 40 EUR?

Analytik

V PRG je malá konkurence a SWG je ještě násobně dražší. Tak nemají důvod jít s cenou dolů.

Vít Jůza

Nenamítám proti ceně letenky, ale proti zdůvodnění reakcí na stanovenou minimální cenu v Rakousku.

Bob

Tak jen poplatek pražskému letišti je 600 korun za každého cestujícího. (i když u nové linky to může být méně)

Anonymus

6dobry a zajimavy postreh.

beija

V zimě a na podzim by pro změnu mohli létat do Prahy Bulhaři, Praha je atraktivní pro celý Balkán, část jejich CK sem ale stále ještě vozí turisty zájezdovými autobusy..

Petr Noworyta

Je videt, ze trh si s tim krasne poradi. Jiz nyni se objevuji prvni vlastovky. Ted uz opravdu nevrani nic temto spolecnostem k vytvoreni bazi v PRG.

Dalsim krokem bude to, ze nejaka CK najde dost odvahy a oznami, ze s Ryanairem/Wizzairem navazala charterovou spolupraci. Navzdory vsem tem posmevackum v diskuzich, kteri slepe bez jakekoliv znalosti v letectvi opakuji ze QS/OK nelze nahradit

Pavel

Souhlas! Hlavně WIZZ má tak hustou síť, že v případě lock-downu v původní destinaci, nabídne jak koupákům, tak i skupinám přes CK, snadno náhradní destinaci, která pro koupáky jede dál.
U SW by se koupáci i cestivky stali pouze mnohými z věřitelů

Mat

Tirana, Varna, to je terno. Až zahájí Athény, Heraklion, Split, Dubrovnik, pak lze mluvit o tom, že Praze něco přinášejí…

Zbyněk

Tirana zas tak beze smyslu není, albánské pobřeží se stává levnější alternativou Chorvatska a služby jsou na podobné úrovni.

mata

Varna je super destinace za rok odbaví více cestujících než všechna česká letiště mimo Prahy dohromady , sám jsem tam byl už dvakrát a zrovna včera jsem měl letět potřetí .

Y.K.

Wizzair žádné chartery nelétá. Není to jejich cílový trh. Nevím proč neustále a dokola opakujete něco co jste si vysnil a Wizz to opakovaně musí vysvětlovat.

Ivan

Wizzair chce létat kromě do Prahy, tak i z Pardubic nově do Lvova ( a také do Kyjeva). Asi se do ČR postupně vrací.

Myšpul

Tak zkoušejí kde co, linky co dřív létali třeba 3x denně se teď létají spíš 3x týdně, úspěchem bude se dostat se v létě na polovinu letů.

Analytik

Já tedy nevím jak chce ten Smartwings konkurovat – z Prahy do Varny se pod 6k za RT nedostane.

Petrs

Tak obe spolecnosti-jak WIZZ, tak RYR dostali od britske vlady nasypanou tak mohou vesele letat pod cenu a nicit konkurenci

Jenda

Jistě, je to jenom díky tomu. Než dostali nasypáno od britské vlády, tak létali dráž než Smrtwings. Jděte s tou demagogií do háje. V životě jsem u Wizzu nebo Ryanu neviděl tak drahé letenky jako u QS, možná tak na Silvestra.

Tomas

ale on smarwings nepotřebuje konkurovat – on má letadlo plné cestovkou (a ta tu destinaci nakupuje cca za polovinu).

těch pár míst za 6K peněz je pro ty, kteří se tam potřebují dostat a nic jiného už není k dispozici.