Letectví

Wizz Air ruší další základnu. V Košicích zůstane po třech letech jen linka do Londýna

A320 společnosti Wizz Air v Košicích. Foto: AirportKosice.sk
A320 společnosti Wizz Air v Košicích. Foto: AirportKosice.sk

Největší středoevropský nízkonákladový dopravce Wizz Air zruší po Praze svoji základnu na dalším letišti. Od 14. května bude létat z Košic jen do Londýna, ostatní linky skončí.

Dopravce, který jen za leden zaznamenal růst počtu cestujících o 24 %, oznámil konec základny v Košicích v tiskové zprávě. „Po důkladném zvážení jsme se rozhodli upravit plán svých linek v Košicích a přesunout kapacity na jiné linky s vyšší poptávkou,“ řekl obchodní ředitel Wizz Air George Michalopoulos.

Prakticky stejně vysvětloval Wizz Air konec základny v Praze před třemi týdny.  Wizz Air otevřel svoji bázi v Košicích v červnu 2015.

V Košicích má jeden Airbus A320, se kterým létá kromě Londýna-Lutonu ještě do Kolína nad Rýnem, Doncasteru a Tel Avivu. Cestujících, který se změna dotkne, budou mít možnost využít vrácení peněz nebo kreditu ve výši 120 % ceny letenky.

Košické letiště loni odbavilo necelý půl milion cestujících, což znamená meziroční nárůst o 13,7 %. Kromě linky Wizz Air do Londýna zůstanou v Košicích spojení ČSA, Austrian, LOT a Turkish Airlines.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lucy

Tak v Košiciach je veĺa silný konkurent Travel service, takže jen ustupuja silnajšímu.

Jen tak

Jaky travel service prosim vas?

Lucy

Jaky Travel service? Přeci nejsilnější hráč na tamním aviatickém poli.

Jen tak

V cem ta jeho sila spociva?