Wizz Air ruší další základnu. V Košicích zůstane po třech letech jen linka do Londýna

A320 společnosti Wizz Air v Košicích. Foto: AirportKosice.skA320 společnosti Wizz Air v Košicích. Foto: AirportKosice.sk

Největší středoevropský nízkonákladový dopravce Wizz Air zruší po Praze svoji základnu na dalším letišti. Od 14. května bude létat z

Největší středoevropský nízkonákladový dopravce Wizz Air zruší po Praze svoji základnu na dalším letišti. Od 14. května bude létat z Košic jen do Londýna, ostatní linky skončí.

Dopravce, který jen za leden zaznamenal růst počtu cestujících o 24 %, oznámil konec základny v Košicích v tiskové zprávě. „Po důkladném zvážení jsme se rozhodli upravit plán svých linek v Košicích a přesunout kapacity na jiné linky s vyšší poptávkou,“ řekl obchodní ředitel Wizz Air George Michalopoulos.

Prakticky stejně vysvětloval Wizz Air konec základny v Praze před třemi týdny.  Wizz Air otevřel svoji bázi v Košicích v červnu 2015.

V Košicích má jeden Airbus A320, se kterým létá kromě Londýna-Lutonu ještě do Kolína nad Rýnem, Doncasteru a Tel Avivu. Cestujících, který se změna dotkne, budou mít možnost využít vrácení peněz nebo kreditu ve výši 120 % ceny letenky.

Košické letiště loni odbavilo necelý půl milion cestujících, což znamená meziroční nárůst o 13,7 %. Kromě linky Wizz Air do Londýna zůstanou v Košicích spojení ČSA, Austrian, LOT a Turkish Airlines.

Tagy Košice Letisko Košice Wizz Air
4 komentáře