Wizz Air obnoví spojení Prahy s londýnským letištěm Luton, létat se bude každý den

Letadlo Wizz Airu na Letišti Václava Havla. Pramen: Letiště PrahaLetadlo Wizz Airu na Letišti Václava Havla. Pramen: Letiště Praha

První linku dopravce z Česka přerušila pandemie.

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air obnoví po dvouleté pauze své pravidelné spojení mezi Prahou a londýnským letištěm Luton. Na letiště vzdálené přibližně 50 kilometrů severně od Londýna se bude z Prahy létat každý den, a to od začátku zimního letového řádu, tedy od neděle 30. října. Ceny jednosměrných letenek začínají na 489 Kč pro členy slevového klubu WDC. Ostatní zaplatí nejméně 749 Kč.

Linka z Prahy do britské metropole není u Wizz Airu novinkou, pro nízkonákladovou aerolinku bylo toto spojení vůbec prvním, které z Česka provozovala. Z Prahy na Luton létal Wizz Air od roku 2009 až do začátku pandemie na jaře roku 2020.

V pondělí, středu, pátek a v neděli odletí linka z Lutonu ve 13:30. Z Prahy se bude vracet v 17:00. V úterý, čtvrtek a v sobotu odstartuje letadlo z Lutonu ve 13:00. Zpáteční spoj vyletí z Prahy v 16:30.

Wizz Air momentálně prodává letenky na lety z Česka do 13 destinací, včetně nové linky na Luton. Pražské letiště je jedinou českou destinací v jinak rozsáhlé síti dopravce. Svoji působnost v Pardubicích Wizz Air po náhlém přerušení linek na Ukrajinu z důvodu ruské invaze ukončil.

Tagy letiště praha Londýn Luton LTN PRG-LTN Wizz Air
10 komentářů