Letecké společnosti Letectví

Wizz Air expanduje ve Velké Británii, otevírá první základnu ve Walesu

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Pro maďarského dopravce půjde už o čtvrtou základnu ve Velké Británii.

Letecká společnost Wizz Air pokračuje v budování své sítě mimo svůj tradiční byznys, tedy hlavně země střední a východní Evropy.

Maďarský dopravce dnes oznámil otevření základny ve velšském hlavním městě Cardiffu. Půjde už o čtvrtou bázi dopravce ve Velké Británii. Součástí expanze je otevření celkem devíti nových linek, svým výběrem míří na destinace pro dovolené. Půjde o lety do Alicante, Fara, Larnaky, Tenerife, Lanzarote, Šarm aš-Šajch, Korfu, Heraklionu a na Mallorku.

Wizz Air letos oznámil ve Velké Británii otevření nové základny na letišti Gatwick v Londýně a v Doncasteru. Na letišti Luton přidal už jedenácté letadlo. V Cardiffu bude mít zatím jeden Airbus A321neo. První lety spustí na konci března. Do Cardiffu Wizz Air dosud vůbec nelétal.

Celkem bude Wizz Air nabízet 132 linek z Velké Británie se čtrnácti letadly. Dopravce v poslední době přesouvá svůj zájem i na jiné trhy. Otevírá například nové vnitrostátní spojení v Norsku nebo v Itálii.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
marseillan

PRG opět nic….pro Prahu od WIZZ……Praha není zajímavá ???? Pár okrajových destinací ( Tirana,Bari,Bukurešť ) .

Zbyněk

V Praze byl, nelíbilo se mu, odešel. Tak to chodí.

Apex

Tahle UK expanze bude hlavně kvůli brexitu, pod hlavičkou Wizzair UK, aby si zajistili sloty a příslušná povolení na sezónu včas. Vypada to, ze se schyluje na docela tvrdý střet s Ryanair a dalšími o britský trh.