Wizz Air expanduje v Polsku, rozšiřuje základny i seznam nabízených destinací

Airbus A320 společnosti Wizz Air v novém hangáru v Katovicích. Foto: Letiště KatoviceAirbus A320 společnosti Wizz Air v novém hangáru v Katovicích. Foto: Letiště Katovice

Nových linek se dočkají tři polská letiště.

Nízkonákladový dopravce Wizz Air oznámil v minulých dnech několik novinek na území Polska. Konkrétně jde o nové linky z Varšavy a také z Vratislavi, kam aerolinka umístí své další letadlo. Rozšíření báze čeká i Krakov a již zmíněnou Varšavu.

Z Letiště Frédérica Chopina ve Varšavě bude Wizz Air létat do čtyř nových destinací. Půjde o pravidelné linky do jordánské Akaby, italských Benátek a španělských měst Valencie a Bilbaa. Již dříve oznámil dopravce linku z Varšavy na Madeiru do města Funchal. Lety do všech zmíněných měst, kromě Bilbaa, budou zahájeny v polovině října.

Kromě toho aerolinka přidá rotace na spojích do Alicante, Barcelony, Basileje, Kutaisi a Malagy. Aby Wizz Air pokryl poptávku po cestování a zajistil obsluhu nových destinací, přidá do polského hlavního města další letadlo. Varšavská báze Wizz Airu, která toto léto obsluhuje celkem 54 destinací, tak získá již devátý letoun.

Z Vratislavi v jihozápadním Polsku začne létat Wizz Air do třech nových míst. Druhý bázovaný letoun obslouží nové pravidelné spojení s albánskou Tiranou, chorvatským Dubrovníkem a řeckým ostrovem Rhodos. Přímořské destinace mohou být lákavé i pro české turisty, kteří to do Vratislavi nemají daleko a letiště často využívají. Se zmíněnými novinkami bude aerolinka z Vratislavi provozovat lety do 18 destinací.

Čtvrtý bázovaný letoun pak přibude v Krakově. Půjde o Airbus A321neo. Flotila Wizz Airu bázovaná na Letišti Jana Pavla II. obsluhuje lety do 27 destinací v 16 zemích. Z druhého největšího letiště v Polsku létá dopravce například do Abú Dhabí.

V Katovicích před měsícem otevřeli nový hangár pro údržbu letadel, jehož nájemníkem bude právě Wizz Air. Do hangáru se vejdou dva letouny typu Airbus A321neo. Dopravce bázuje v Katovicích sedm letadel.

Tagy Polsko Wizz Air
19 komentářů