dpp

Wizz Air expanduje v Jerevanu, otevře linky do Prahy i Katovic

Airbus letecké společnosti Wizz Air na letišti v Katovicích. Foto: Piotr AdamczykAirbus letecké společnosti Wizz Air na letišti v Katovicích. Foto: Piotr Adamczyk

Do obou destinací se bude létat dvakrát týdně.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Džaro

Schválně jsem se podíval, kolik by stála letenka jak z Prahy, tak Katovic s Wizzair, a kolik by oproti tomu stál Ryainair z Vídně. Cena poloviční, navíc na vídeňské letiště se část Moravy dokáže dostat rychleji (nebo časově podobně) jako do Prahy.

Marek

Arménii vřele doporučuji!

Jenda

Ceny teda dost masakrózní. One way za 5 tisíc, a to pro členy WDC a jen s minibatůžkem, kam na to chodí? Za stejnou cenu nebo i levněji se tam dá letět třeba s Aegean, kde je v ceně standardní kabinové zavazadlo a solidní občerstvení.

Ala

Tento týden jsem to kupovala z VIE a cena do Jerevanu byla 40 euro RT s WDC.
Tohle je přesně ten důvod, proč Praha nebude mít nikdy tak levné letenky – chybějící konkurence. Pokud už nějaká aerolinka do PRG přijde, tak nasadí takové ceny, že se stejně významné části lidí vyplatí letět s přestupem, nebo z okolních letišť a to platí zejména pro dálkové linky třeba do JV Asie pokud budou zavedeny. Firma to u pracovních cest zaplatí, ale u dovolené ve více lidech je to už podstatná úspora.

Conti777

Tento týden jsem kupoval letenky po Evropě na léto a samotného mě velmi mile překvapilo, že z Prahy vyšly letenky levněji než z okolních letišť, u značného počtu destinací, o které jsem se zajímal, byla Vídeň dražší či za stejnou cenu, takže záleží podle toho kam, Praha umí být také levná, zejména když se spočítají náklady na cestu do Vídně či jinam a případné nocování.

Ibragim z Bastru

Viden je levnější na dopravu na a z letiště, ať už vlakem či autem. A taky nejméně o hodinu az dvě blíže. Takže aeroklubík v Prahé by musel nabídnou fakt o hodně levnější letenky aby se vůbec vyplatilo o tom přemýšlet. …

Conti777

Pro lidi, kteří bydlí v okolí Prahy ta Vídeň mnohdy výhodná není a do mnoha destinací lze z Prahy letět za stejnou, někdy i nižší cenu. Samozřejmě ano, jsou destinace, kam se létá z Vídně levněji, ale pokud je odlet velmi brzy ráno či přílet pozdě v noci a nejste na letišti autem a musíte tak někde nocovat, nechcete – li trávit noc na letištní lavičce, tak se úspora často smazává.

Jan

Dají se najít i za 2-3000, ale jen v některé termíny…

Jan

Vítám to, i když už Wizzair létá do blízké Gruzie. Ještě bych uvítal nějakou balkánskou destinaci typu Makedione, Černá Hora nebo moje oblíbená Albánie. Jen smutně vzpomínám na dobu opravdu levných letenek. V případě Gruzie je to v létě klíďo za 10k, což je i na mě v podání lowcost Wizzairu moc. Ale chápu to.

Jan

*Severní Makedonie

Apex

Doba opravdu levných letenek byla spíše doba nereálných cen, teď se jen vracíme k zpět k cenám, které odpovídají tomu, jaká jsou reálné náklady za danou službu…byť se nám to nemusí libit. I ULCC narazily na limity a už není moc těch, kdo by takové lidi linky dotoval.

David

Super destinace! Zajimave spojeni…

Jméno.m

Nevím, co je na Jerevanu tak úchvatného.

Jan

Spousta lidí to nechápe, zkuste tam zaletět…

Roman osobně

Rádio Jerevan