Wizz Air bude rakouskou dvojkou, ve Vídni ohlásil velkou expanzi

Airbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A320 v nátěru společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air se stane druhou největší aerolinkou podle počtu míst v hlavním městě někdejšího Rakouska-Uherska. Po

Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air se stane druhou největší aerolinkou podle počtu míst v hlavním městě někdejšího Rakouska-Uherska.

Po lednovém oznámení vstupu na vídeňské letiště přišel Wizz Air aktuálně s plány na další expanzi, ke třem letadlům  přidá na vídeňskou základnu další dva airbusy A321. Ročně tak nabídne cestujícím dva miliony sedaček z Vídně. Po krachu Niki bude Wizz Air druhým největším hráčem na tamním trhu. První je skupina Lufthansa Group, kam patří Austrian Airlines.

Wizz Air ohlásil další nové linky až na rok dopředu: spustí je v druhé polovině příštího února. Prodej letenek s velkým předstihem už byl zahájen. Dvě nová letadla budou znamenat devět nových linek: do Nice, Reykjavíku, Catanie, Milána, Lisabonu, Madridu, Malmö, Charkova a Stockholmu. Firma v tiskové zprávě uvedla, že ve Vídni investuje přes půl miliardy dolarů a vytvoří 200 nových pracovních míst.

Wizz Air začne z Vídně létat letos v červnu, celkem nabídne 27 linek. Zatímco v Rakousku expanduje, v České republice své působení utlumuje. Po odchodu z Brna letos výrazně omezí lety z Prahy, jediné letadlo odsud stahuje a nechává jen tři linky.

Tagy Letiště Vídeň Wizz Air
Žádné komentáře