Vzdušně izolováni. Ruským letadlům se zavírá Evropa, stopku podpořilo nakonec i Německo a Finsko

A330 společnosti Aeroflot v Ostravě. Foto: Job Air TechnicA330 společnosti Aeroflot v Ostravě. Foto: Job Air Technic

Vzdušný prostor pro lety na západ od Moskvy se Rusku uzavřel, zůstalo spojení do Minsku.

81 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš

Okupanti Ruský

Miloš

Už je skoro nikde nemůžou ani cítit barbary Ruský,Ještě vyloučit všechny Ruský sportovce z mezinárodních soutěží za tuhle prasárnu a ty jejich firmy v Česku

Jiří Kocurek

Tak hlavně bacha na dvě věci:
a) abys nezmlátil ukrajince v domění že je rus
b) abys nedostal děkovný dopis od Putina, žes mu odstranil jeho opozici

Kolektviní vina celého národa je totiž přesně to, co používá Putin. Zkus být lepším člověkem.

M19

Podle mínusů co jste dostal, lze vidět kolik lidí je ve vleku událostí a jen přehodilo kabát, myšlením stále zastánci totality. Ostatně nick Miloš, byl ještě před pár hodinami v diskuzích pod jinými články silně proPutinovský…

Pavel

SU6603 z Petrohradu do Viedne to vzdal tesne pred Nemeckom a letí späť.

Robert

Podobne SU2300 🙂

Yellowhammer

SU2300 do Frankfurtu otočilo před chvíli taky.

Yellowhammer

A ještě zajímavější je SU2152 do Düsseldorfu, které už bylo nad Německem a pak ho kopli do zadní části letounu.. 🙂

Pavel

U61897 z Moskvy na Funchal to práve vzdal. Nemá kade letieť.

Robert

Zajímavej bude 5N253 Moskva – Kaliningrad.

David

To bude odříznuta kolonie. Kdo neodletí dnes, tak má smůlu. A dobře jim tak.

kakov

Ještě jim zbývá cesta po moři…..

K.S.

Třeba mají šlápohyby, takže IŠD Královec – Petrohrad. Akorát tedy nevím jestli Rusovéé s namakanýma stehnama jsou ve strategickém zájmu okolního světa.

Mohl by se k tomu vyjádřit zbytek naší zdejší dopravně-strategické rady? 😀

R2R2

Mel bych hloupy dotaz.
Dnes brzo odpoledne (vzlet 11:16 UCT), leteli nad morem mezi Finskem a Estonskem, pak kolem Lotysska a Litvy. Bude mozne takto letat nebo se i na prostory nad Baltskym morem vztahuje uzavreni vzdusneho prostoru jmenovanych zemi (pripadne Svedska)?
Snimek letu z flightradaru24: https://ibb.co/G5mP997

Jakub hritz

Myslím,že toto je web o dopravě a trapne narážky na civilizaci atd. tady nemají místo,

Pražec

Doporučil bych vám, abyste už nepsal další komentáře. Implicitně straníte Rusku a kdyby vám ujelo explicitní vyjádření, tak si koledujete o ban od včerejška možná i o tepláky.

Ondra

Co má vyjádření o civilizaci společného s porušením zákona? Žádné schvalování genocidy nebo jiný trestný čin v tom nevidím.

A to říkám jako někdo kdo se nad tou narážkou upřímně zasmál.

David

Stojím za panem Sůrou, je to jeho web, názor 99,99% většiny. Navíc má pravdu, není to civilizace.

Pavel

Také se podívejte na příspěvky pod nickem Smutný, např. u tématu Mrija.

David

To spíše vy, tady nemáte místo.

PetrN

Nikod na nic nenarazi, pouze je tu v článku konstatovano to, že Rusko není civilizace, což není. Je to totální rakovina Evropy, která bude dřív či později zcela popravu zaduoana do země a ekonomický zničená. Všeho docasu, a ruští trollove a pochlebovaci půjdou taky

král j

Karlovarské letiště spoléhalo na linku z Moskvy. jinak je jeho existence zbytečná, jen stojí kraj nemalé finance.

Apex

Už jsem to psal v jiné diskusi, KV letiště se s propadem ruského trhu potýká od roku 2014 a od začátku covidu nelétalo nic. Na druhou stranu tam je letecká škola, létají tam priváty a bizjety, v létě tam mají naplánované chartery. Když tomu přizpůsobí náklady, tak se to provozovat dá.

Miloš

Moc toho tam nelétá,podobně v Pardubicích a Budějovice totální propadák

Miloš

Bohužel to je tak,to letiště můžou zavřít a Pardubické také soustředění na lety jen na východ nebyla dobrá volba

Gajda

Jeho existence by nebyla zbytečná, kdyby mělo pořádnou dráhu. On i ten Ryanair by tady něco vymyslel – přeci jen podmínky oproti Praze luxusní a Bergamo, Stansted a pár míst, kde by byl potenciál by se určitě našlo. Jenže díky předpisům v zemi, kde jsou doma sem ani 800 ani MAX nemůžou. Taky sem nemůžou větší letadla, ono o Vary je zájem nejen v Rusku, odkud se sem hodně dlouho nikdo nepodívá. Ale ona i plně natankovaná 737 nebo 320 už je problém

Gryf

Minsku taky není úplně co závidět.. víceméně jsou okupováni Ruskem, více či méně dobrovolně. Ukrajina snad dopadne lépe 👍

Miloš

A co Pobaltí a Ruská početná komunita v Lotyšsku

Pavel

Jsou občany Lotyšska a EU. Můžou být rádi.

L. T.

Pozor, plnohodnotny pas maji pouze ti, kteri slozili jazykovou zkousku. Rada Rusu zijicich v Pobalti pouzivani mistnich jazyku odmita, tudiz nemaji narok na tamni obcanstvi. Ano, maji ho – ale ne jeho plnohodnotnou formu. Pas vypada trochu jinak a maji o neco mene privilegii, nez napriklad etnicti Estonci nebo Lotysi.

Miloš

Litevci jsou asi nejvíc,proti Rusku,tam vazba na Polsko?Estonci netuším,tam možná vazba na Finsko

Jiří Kocurek

Ti jsou velice rádi, že je Putin nepřepraví „na východ“ za nedovolené opuštění Ruska. Tak jak se to v historii stalo občanům finské národnosti na ruskem zabraných územích po Zimní válce.

kakov

A nejen tam, za WW2 vystěhoval Stalin velké množství krymských obyvatel na východ, protože přišli do styku s nepřítelem, jen díky tomu dnes může Putin tvrdit, že je tam ruské obyvatelstvo

Miloš

České firmy,jako Škoda,Zetor Let Kunovice,Prazdroj,Crystalex,můžou mít velké problémy a v Česku budou firmám scházet Ukrajinští pracovníci,Rusové musí ukončit tuto jejich prašivou válku a složit zbraně

Bartoloměj

No, pohled na radar je zajímavý. Třeba z Moskvy do Athén teď SU2110 je nad okrajem Finska. Jsem zvědav, kudy doleti. Jsem šťastný za tyto starosti a držím palce Ukrajincum.

Miloš

Trochu všechno pozdě

M19

Momentálně je nad Lichnštějskem podle Flightradar. Ruský (vojenský) Il-76 odstartoval z letiště v Chachersku (poblíž Gomelu) a míří do Ruska. Zda má na palubě delegaci, jež chtěla zřejmě zajmout ukrajinskou delegaci(jak jinak si vysvětlit, chtít jednat s nimi na nepřátelském území na místě, kam by se dostali jen přes válečnou linii) mi není známo.

nadya

Tak tak, přeci nepojede jednat do Minska. Ať jde Putin třeba do Varšavy. Tam by také nejel, co kdyby se něco chystalo, že? Ať se sejdou v tom Švýcarsku třeba. Když teď vidím Putina a ty jeho řeči, tak už mu stejně nikdo nevěří.

Miloš

V Haagu

Miloš

Jo je to tak průhledné,ten Lukaš a spol

Pavel

Přes severní pól.😀

Jiří Kocurek

Škodovka má v Rusku fabriku, tohle ji bude stát asi hodně peněz, jestli ji bude muset zavřít. A případný na(do)byvatel fabriky se jistě bude snažit získat co nejvíc dokumentace. Poněkud prekérní situace.

Honza

Ano, německé firmy v Rusku hodně investovaly. Holt smůla, respektive riziko podnikání v rozvojovém světě.

libor

taktak, jsou roky kdy vyděláváš, a roky kdy se po… a proděláš..

MHD

Německé firmy také hodně investovaly v Turecku. O to víc mě štve, že se tato země stává pomalu diktaturou, ale díky německým zájmům na ni nejsou uvaleny sankce.

Jiří Kocurek

České firmy taky. Czechoslovak group Jaroslava Strnada zní německy asi jako Boulangerie Eugene Godot.

Jde mi o to, jak uchránit tyhle investice, aby nepadly nepříteli do rukou.

Ono je to pro někoho super, může se radovat, jak český ponikatelíček schudnul, konečně na něj došlo!!! A pak bude dotyčný čumět jak ščur do ryny, že na tom vydělává někdo jiný a bulit jak čechům nic nepatří.

David

Taky může být do pár týdnů po všech, Rusku v krachu a s novou vládou. Docela to vypadá, že ten celý jejich aparát je jen naleštěná bída. Pak se bude hodit mít nějakou západní infrastrukturu, kterou jde rozšířit.

Jiří Kocurek

Tak bylo by to ideální, kdyby těch týdnů byl jenom jeden pár a bylo by po všeM.

K.S.

Tak se fabrika obětuje. Servery se dají zničit, dokumenty spálit. V tento moment bych na lokálních serverch nedržel nic co není nezbytně třeba k provozu.

K.S.

Tak copak tam máme dál, pánové? Blokace průjezdů lodí přes Dánské vody?

Jinak pro Ruské válečné lodě je zavřený Bospor.

Aleš

Bohužel už je zase otevřený, sultán vyměkl.

Jiří Kocurek

Uzavření Lamašského průlivu. Na to musí být dva, musí se spojit Francie a Británie. Mimo jiné to znamená bránit nadloží Eurotunelu, kdyby někoho napadlo, že je nejlepší čas na geologický průzkum za pomoci geosonaru a signálních náloží. Přičemž z nějakého „těžce vysvětlitelného“ důvodu je v bedně od geosonaru jen další várka trhavin.

Marian Kechlibar

Toho bych se neobával, že by si Royal Navy nedokázala vynutit pořádek v britských vodách. Té budou všechny proplouvající lodě říkat uctivě „dobrý den“.

Jiří Kocurek

Jak píšu nahoře, musí spolupravocat i Francie. Bez svolení Francie ta Royal Navy sice uhlídá britské vody, ale už ne vody francouzské. Mají ten průplav půl napůl.

K.S.

Myslím že v tento moment by to asi byla otázka jednoho telefonu, ne?

ZYRTHEC ft. KEPPRAFLØW

Слава Україні! Героям слава!

SaulGoodman

Слава нації! Смерть ворогам!

dizgrafyq

Tak tak. Sláva ukrajinskému národu! Smrt putlerovským vrahům.

Miloš

Na to doplatí České firmy,Škoda auto,Let Kunovice,Prazdroj a mnoho dalších,co s Ruskem obchodují a co ta Ruská banka v Česku Sberbank ta může klidně skončit,lidé v ní mají úspory,

Tomáš

Nevim, moje první starost když jsem si vybíral banku bylo komu patří . Jako dost nechápu že u ní může mít účty státní správa…

Miloš

Ta ruská banka asi v Česku skončila

Marana_CZE

Ano, peníze jsou přednější jak životy lidí. Doufám, že máte rodinu na Ukrajině a taktéž vám odvedou rusové všechny muže z vesnice kde bydlí „někam“ 🙂

Kubrt

Docela by mě zajímalo, kdo z občanů ČR uloží úspory do Sberbank.

kakov

Teď už nikdo, ale spoustu lidí je tam má i města tam mají účty, samozřejmě to není důvod k měkkosti……

Miloš

Hodně lidí od nich odchází

Unnamed

Resilo se to na Twitteru, nekteri meli ucet jeste pred tim nez Sberbank koupila Volksbank, vcetne samospravy/statni spravy a po te to neznenili proste.

Rudolf Tuček

Stačí aby jste si před rokem 2011 založil účet u Volksbank cz a zůstal tam, protože Sberbank českou pobobočku koupila.

Kubrt

Vím. Nejsem žádný bankovní turista a chapu,

Kubrt

Že starší lidé jsou ještě víc konzervativní, ale za 10 let se dá přejít jinam. No asi to klientům dosud nevadilo.

kakov

Přesně dosud to tolik nevadilo, vše fungovalo, s Ruskem byli vztahy relativně normální, teď se to rázem změnilo

MHD

Pokud tam mají méně, než 2,5 milionu Kč, tak se bát nemusí. Spíše bych se bál tam si tam nechat posílat výplatu. Hrozí jim případný výpadek příjmů.

SYN

Což se dá operativně změnit, žeano…

SYN

No, jeden čas to hrozilo i mně, a zachránila mě lenost 🙂

Šejdr

Banka skončí, ale nebude to kvůli opatřením. Bude to proto, že Češi už nechtějí, aby na jejich penězích vydělávala ruská banka. Byl jsem se ve čtvrtek podívat před pobočkou – fronta nasr*ných lidí, kteří se bavili o tom, že vybírají všechno a ruší všechny účty. A evidentně to takhle udělalo opravdu hodně lidí, protože stačilo nějakých 30 hodin a banka to v pátek odpoledne zabalila.

Jiří Kocurek

Lze to udlat i jinak, než stát ve frontě: https://www.aktualne.cz/wiki/finance/zmena-banky-a-bankovniho-uctu-prechod-k-jine-bance/r~i:wiki:1989/

Díky kodexu stačí zájemci o změnu nepodnikatelského účtu, když přijde do nové banky a ta za něj vyřídí vše potřebné.

Jenom nevím, zda to jde udělat i s účtem u Sberbank.

Gwann

šlo to. ale obávám se, že vhodný okamžik již pominul.

Gwann

slyšel jste o fondu pojištění vkladů?

SYN

Jako konstatování… možná. Jako přínos do diskuze… marné. Jako placená proruská agitka… ubohé. Jako AMATÉRSKÝ pokus možná, snad. Každopádně se snažte zůstávat v důkladné anonymitě, za současných nálad hrozí újmy fyzické a dokonce i právní. A k tomu kdo na co doplatí – za studené války trpěl mezinárodní obchod dlouhodobě, přesto to nebylo důvodem aby se jedna ze stran „vzdala“, holt politování a dokud…. tak smůla. A nyní se k tomu Rusko vrací, ne deklarativně ale činy. A to je důležitější. Takže se už konečně přestalo odpovídat slovy, a nastoupily činy. Üjmu si můžeme dovolit, pořád ještě většina civilizovaného světa… Číst vice »

tarten

Když někdo zaútočí na cizí stát, způsobí ztráty kdekomu. S tím těžko něco uděláte.