egoe-plus
Infrastruktura Železnice

Výluka příští týden naruší provoz rychlíků z Brna do Ostravy a Olomouce

Autobus náhradní dopravy. Autor: Autor: cs:ŠJů – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5901996
Autobus náhradní dopravy, ilustrační foto. Autor: cs:ŠJů – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5901996

Kvůli pokračujícím stavebním pracím ve stanici Šakvice na Břeclavsku budou od pondělí do středy rychlíky touto stanicí opět jen projíždět. Návazná autobusová doprava bude jezdit do Zaječí. Od pondělí do čtvrtka se výluka dotkne také tratě mezi Brnem a Nezamyslicemi, autobusy nahradí osobní vlaky i rychlíky do Ostravy a Olomouce, vyplývá z informací společnosti Kordis JMK.

Výluka v Šakvicích bude každý den začínat v 8:30 a končit v 15:30. Dva osobní vlaky nahradí v úseku Vranovice – Šakvice autobusy, ostatní pojedou normálně. Kvůli nezastavení rychlíků v Šakvicích pojede autobusová linka xR13, která zajistí dopravu z obcí, které jsou spádové na vlak do Šakvic. Linka označená písmenem B pojede od hustopečské nemocnice přes autobusové nádraží do Zaječí. Linka označená písmenem A pojede z Perné přes Dolní Věstonice, Strachotín a Šakvice do Zaječí.

Na trati do Nezamyslic pojedou autobusy jak za rychlíky do Ostravy, které provozuje RegioJet, tak za rychlíky Českých drah do Olomouce a za osobní vlaky mezi Nezamyslicemi a Vyškovem. Výluka bude začínat v 8:20 a končit ve 13:35. Místo ostravských rychlíků pojede autobus mezi Brnem a Kojetínem a místo olomouckých rychlíků pojede mezi Brnem a Nezamyslicemi. Osobní vlaky nepojedou mezi Vyškovem a Nezamyslicemi a všechny autobusy pojedou podle výlukového jízdního řádu. V Brně budou autobusy odjíždět ze zastávky MHD Úzká na Dornychu.

ČTK

32 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pedro72

Zastávka „Úzká na Dornychu“ je past na cestující, kteří to tam neznají. Na ulici Úzká je pět zastávek, z toho čtyři označené jako Úzká, po dvou na každé straně pětiproudé silnice, poslední je označená jako „Hlavní nádraží“. Na Dornychu jsou dvě zastávky Úzká. Jednu naštěstí téměř nikdo nenajde, protože je o 200 m dál u křižovatky s Přízovou a v současnosti je navíc přesunutá na tramvajový ostrůvek. Tramvajové ostrůvky na Dornychu označené Úzká jsem nechtěl počítat, ale pokud se na nich bude ve směru do Brna vystupovat, možná tu leckdo bude hledat i odjezd opačným směrem. Při výlukách potkáte ztracené… Číst vice »

Jiří Kocurek

Hmm, kvůli komu že byly ty výluky na trati 300? A kvůli komu že je tahle? Každý jančurobijce přece věděl, že si ty opravy naporoučel soukromníček a odnesly to hodné ČD. Že si soukromníček _naporoučel_ výluky, aby poškodil ČD a pak si bude vklidu jezdit.

Leinad

JoJo, stát rekonstruje a soukromník si pak jezdí po novém. To už bylo Tanvald-Harrachov 😉

Jan Sůra

Jaký soukromník jezdí po Tanvald – Harrachov?

Leinad

Myslel jsem starší událost, GWTR.

Jan Sůra

GWTR nejezdily do Tanvaldu. A proč jezdily z Harrachova do Polska a proč tam nejezdily ČD si jistě sám zjistíte:-)

David

Mimochodem za týden začíná několikatýdenní nepřetržitá výluka Olbramovice-Tábor

David

NAD Brno-Kojetín bude provozovat přímo RegioJet nebo nějaká Karosa ČSAD Vyškov?

Robert

Ani jedno.

David

A odpověď místo mínusů?

Pavel

Chyba v článku. Regio jet sice bude mít odjezd z Úzké u viaduktu, ale ČD bude mít odjezd před budovou u viaduktu Křenová. Neboli z jedné strany mostu ČD a z druhé RJ 🙂

Jan Chroust

Požadavek dopravců, aby cestující RJ nenastoupili do NAD objednávané ČD – a naopak.

Leinad

Nemohl by třeba koordinátor IDS vzít prachy oběma a objednat si sám „bezbarvou“ NAD?

Milan

Na zeleznici vladne socialismus a bordel
SZ si dela co chce udelaj si vyluku pres den a je klidek, sak pohoda ne😉

Dominik

Tak hlavně, že víte, že dané práce jdou dělat v noci, ono taky všechno nelze dělat přes noc totiž.

Petr Z

Milane, Mildo, ty mas bordel v hlavě a taky pohoda ne? Kdy by se to mělo dělat? Kolem 3 v noci určitě myslíš, co? 🙂 Limity hluku, světelného smogu, bezpečnosti práce, … to asi nevíme, co je

Jiří Kocurek

Divil byste se, kolik lidí musí ve tři v noci myslet. Všichni strojvedoucí jedoucích vlaků, například.

Petr Z

No a ? Jakou to má mít souvislost? Taky pekaři třeba. A má to spojitost s prováděním stavby v noci?

Jedine vlaky

Ta elektrifikace do Hustopečí je jeden velký ekonomický nesmysl. Dochází pouze k zavedení přímých spojů, ale s mnohem delší jízdní dobou.

Lektor

Jsem přesvědčený že si několika let všechny tratě bez drátů budou bojovat o život, protože jsou silný tlaky omezovat všechno dieselové tak je jen otázka kdy to přijde na železnici.

Jiří Kocurek

Jojo, denně tam navážet Regionovu, která pak víc stojí než jezdí, a muset tahat autobusové linky závlekem. TAK je to správně.

Leinad

Proč dělat noční výluky nebo krátkou nepřetržitou, když se dá udělat série denních výluk.

Jiří Kocurek

No co, jako v obchodě. Prostě se na inventuru zavře na dva dny, nkupte si předem nebo jinde, neotravujte. V noci pracují jenom … no každá zdravotní sestra je přece zloděj, když je na noční.

Jiří Kocurek

To o té noci je citát jistého poslance, socialisty. Ani nevím, jestli se pak omluvil, nebo si za tím nadále stojí.

Dominik

Protože na noční by se jim mohli vykašlat další lidé (a to už tak je podstav) a na nepřetržitou by jich třeba nebylo dostatek.
A hlavně ne všechny práce jdou dělat v noci.

Placebo

Které práce nejdou dělat v noci ? Ono je to už dost dlouho co Edison vynalezl žárovku , ale na SŽ si toho asi ještě nevšimli.

Dominik

Ono nejde jen o osvětlení, ale například i o hluk.

Lektor

Hlavně o hluk, já na železnici pracuju a kolikrát na nás ve 22h zavolali policajty a bylo popráci.

Jiří Kocurek

Jestliže to je párkrát do roka, tak se snad dá vyjednat výjimka. Jako například pro Ignis Brunensis.

Merida

Zkuste si při žárovce vyplevelit záhonek a ráno butete koukat co tam zůstalo, práce při umělém osvětlení nic moc.

Dominik

No vidíte a chtěli udělat nepřetržitou výluku s nickolejným provozem na Brno a zas to bylo špatně.

Hen ten oný

No jinak to nešlo, dědečku. 😃