Doprava ve městě Lanovky

Výluka petřínské lanovky se protáhne, DPP vymaluje suterén a opraví plot

Petřínská lanovka. Autor: DPP
Petřínská lanovka. Autor: DPP

Pravidelná jarní údržbová výluka pražské lanové dráhy Újezd – Petřín, která měla dneškem skončit, se protáhne. Důvodem je koronavirová nákaza, kvůli které by lanovkou stejně nejspíš nikdo nejezdil.

Odstávka potrvá do odvolání. „Využijeme ji k dalším potřebným činnostem,“ uvedl Pavel Kejha, vedoucí provozovny LD Petřín. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nechá například vymalovat suterén, dílnu a strojovnu, opraví servisní kanál v horní stanici nebo oplocení. Další činnosti bude DPP plánovat v závislosti na vývoji situace.

Lanová dráha mívá pravidelnou odstávku kvůli revizím a opravám na jaře a na podzim. Loni jejich služeb využilo rekordních 2,23 milionu cestujících, což je dáno i zatím nejvyšší turistickou návštěvností Prahy. V posledních třech letech lanovka vždy překonala hranici dvou milionů pasažérů. To se letos zřejmě nepovede.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Řidič Eda
Host
Řidič Eda

Důvodem je koronavirová nákaza, kvůli které by lanovkou stejně nejspíš nikdo nejezdil.
Proč by nejezdil? V MHD (a při čekání na MHD) je asi jediné místo, kde může být pohromadě skupina lidí čítající více než dvě osoby aniž by to bylo v rozporu s mimořádným nařízením ministerstva zdravotnictví. S účinností od 24.3. se jím nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nanejvýš v počtu dvou osob. A takové čekání na Nebozízku na lanovku (spolu s kamarády a lahváčem) při slunečné sobotě by byla zábava.

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Nádhera. Obecní dráb kouká do kočárku. Dvojčata. „Raz, dva TŘI a se mnou dokonce čtyři!“ počítá.

pachezz
Host
pachezz

a co třeba vyjímečně neo*ebávat smysl toho nařízení když jde o kolektivní zdraví?

Kosmik
Host
Kosmik

Ano, ten plot už byl potřeba opravit.

David
Host
David

Tohle je boží titulek!!!