Doprava ve městě Lanovky

Výluka petřínské lanovky se protáhne, DPP vymaluje suterén a opraví plot

Petřínská lanovka. Autor: DPP
Petřínská lanovka. Autor: DPP

Pravidelná jarní údržbová výluka pražské lanové dráhy Újezd – Petřín, která měla dneškem skončit, se protáhne. Důvodem je koronavirová nákaza, kvůli které by lanovkou stejně nejspíš nikdo nejezdil.

Odstávka potrvá do odvolání. „Využijeme ji k dalším potřebným činnostem,“ uvedl Pavel Kejha, vedoucí provozovny LD Petřín. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nechá například vymalovat suterén, dílnu a strojovnu, opraví servisní kanál v horní stanici nebo oplocení. Další činnosti bude DPP plánovat v závislosti na vývoji situace.

Lanová dráha mívá pravidelnou odstávku kvůli revizím a opravám na jaře a na podzim. Loni jejich služeb využilo rekordních 2,23 milionu cestujících, což je dáno i zatím nejvyšší turistickou návštěvností Prahy. V posledních třech letech lanovka vždy překonala hranici dvou milionů pasažérů. To se letos zřejmě nepovede.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Řidič Eda

Důvodem je koronavirová nákaza, kvůli které by lanovkou stejně nejspíš nikdo nejezdil.
Proč by nejezdil? V MHD (a při čekání na MHD) je asi jediné místo, kde může být pohromadě skupina lidí čítající více než dvě osoby aniž by to bylo v rozporu s mimořádným nařízením ministerstva zdravotnictví. S účinností od 24.3. se jím nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nanejvýš v počtu dvou osob. A takové čekání na Nebozízku na lanovku (spolu s kamarády a lahváčem) při slunečné sobotě by byla zábava.

Jiří Kocurek

Nádhera. Obecní dráb kouká do kočárku. Dvojčata. „Raz, dva TŘI a se mnou dokonce čtyři!“ počítá.

pachezz

a co třeba vyjímečně neo*ebávat smysl toho nařízení když jde o kolektivní zdraví?

Kosmik

Ano, ten plot už byl potřeba opravit.

David

Tohle je boží titulek!!!