Autobusy

Vyjel nový dopravce. Honzíkovy autobusy spojily Jablunkov s Brnem

Autobus Bova Star Futura společnosti Honzíkovy busy. Foto: Jan Širc
Autobus Bova Star Futura společnosti Honzíkovy busy. Foto: Jan Širc

Na seznamu dálkových tuzemských linek se objevila nová trasa nového dopravce. Společnost Honzíkovy autobusy začala od neděle jezdit na pravidelné lince Jablunkov – Brno. Zatím jednou denně.

„Dělal jsem v Jablunkově vedoucího střediska autobusové dopravy a viděl jsem, že tato relace je dlouhodobě zanedbávaná. Spojení vlakem není dobré, musí se často vícekrát přestupovat a je poměrně drahé,“ vysvětlil důvody ke startu nové linky majitel firmy Jan Širc.

Na linku nasadil autobus Bova Star Futura pro 53 míst. Klimatizovaný autobus má WC a připojení k internetu. „Nechtěl jsem jít cestou dalších služeb, pro které bych musel zaměstnávat k řidiči ještě další personál,“ dodal Širc.

Linka vyjíždí ráno z Jablunkova přes Třinec a Český Těšín do Frýdku-Místku, dál pokračuje do Brna přes Příbor a Olomouc. V cíli je po 3 hodinách a 40 minutách. Linka jezdí každý všední den a v neděli. Od pondělí do pátku ráno z Jablunkova a odpoledne zpět z Brna, v pátek ještě autobus stíhá otočku z Brna do Ostravy a zpět. V neděli jede z Jablunkova do Brna odpoledne, večer pak zpět.

Širc věří, že na linku přiláká i studenty, kteří dojíždí například z Frýdku-Místku do Olomouce. „Se startem státních slev přibylo studentů, kteří každodenně dojíždí,“ vysvětlil Širc. Základní jízdné při koupi on-line je 240 Kč. V případě vlaku stojí jízdenka u ČD 342 Kč z Návsí, u RegioJetu začíná jízdenka na vlak v kombinaci s přestupem v Olomouci 173-239 Kč. Honzíkovy autobusy využívají rezervační systém od Bileta.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tom
Host
Tom

jako že hodně Hard Core autobus… dneska jsem s nima jel…No trochu vice profesionality bych doporucil.

Maso
Host
Maso

Jel jsem tím včera OL-PV, v buse cca 10 lidí. Tiskárna nefungovala, řidič si psal na papírek maily lidí, aby jim pak mohl poslat na mail jízdenky… Bus v pohodě, akorát na dálnici to nebylo úplně pohodlné a vypadalo to, že se rozsype.

Michal
Host
Michal

Ono to tak vypadá už z fotografie.

Leoš Konečný
Host
Leoš Konečný

No tak to musi byt bomba – stoleta Bova, kdyz se to rozsype, tak linka skocila. Prej nechtel jsem jit cestou dalsich sluzeb – no to nema cenu komentovat. To by musel byt jiny bus s jinym vybavenim a hlavne seznat lidi

jal
Host
jal

Před několika lety podobně spojila Jablunkov s Praho podobná linka, v médiích oslavovaná jako první přímé spojení s východem. Že jezdí vlaky, nějak zůstalo zamlčeno.:-)
Do roka skončila. Párkrát velké zpoždění, párkrát nedojel a lidi přestali jezdit…

Ondřej
Host
Ondřej

No jo, ale to jezdil Hofmann.

Eda
Host
Eda

🙂 Článek o jedné lince s jedním autobusem a možná i řidičem a zároveň ředitelem? … 🙂

petr.r
Host
petr.r

Nás to zajímá.

Praguerunner
Host
Praguerunner

V případě rozdělení jízdenek a nákupu na eshop lze s CD jet z Navsi do Brna už za 252,-Kc

Patrik
Host
Patrik

Tedy stále o 12 Kč dráž než s novým dopravcem. Bohužel nucené rozsekávání jízdenek je to, čemu chtějí advokáti ČD zabránit a je to tedy špatně, přeci jen kilometrický tarif ČD je to nejlepší, co může českou železnici potkat.

Praguerunner
Host
Praguerunner

Je to více. Musí se navíc kupovat na eshopu a asi i v předstihu. Ale vadil mi klasický přístup zdejšího webu, že se neuvádí to, co se nehodí. 🙁

petr.r
Host
petr.r

v každé diskuzi je deset diskutujících, co napadá, že si budou muset kupovat ři jízdenky z aše do jablůnky a vy tady něco o dělených jízdenkách.

Pibik
Host
Pibik

Každé zahuštění sítě se cení, nižší cena než ČD, srovnatelná rychlost, nulový přestup. Píšu si do katalogu. Jistě motivací bude ten burešův tarif, takových dopravců možná vznikne krátkodobě vícero, pojedou se třeba i černé duše…

petr766
Host
petr766

Za chvíli mu tam vlítne vrchní kopírovač všeho Flixbus a bude „vymalováno“…..

Apollo
Host
Apollo

Panu bývalému jednateli jednateli DPFM to s Pobuckym nevyšlo tak si sežene dvě starý brány a snaží se konkurovat Regiojetu 😂😂😂😂 to je vážně na palici co se děje v Moravskoslezském kraji
Jen pro oživení přidávám odkaz aby se vědělo kdo je majitel Honzikovych autobusu ‚
http://www.nasefrydeckomistecko.cz/zpravy-31/dopravni-podnik-se-stal-cernou-dirou-na-penize-

petr766
Host
petr766

Když je tam Regio sám, je to špatně, protože má monopol. Když přijde někdo, kdo může být částečně konkurencí, je to taky špatně. Pokud bude dopravce vypravovat autobusy spolehlivě, měli bychom být rádi za každou novou linku (spoje) v dnešní době, ne? Zvláště když je tu Zelený mor, který dělá z dopravy totální chaos.

Jiří
Host
Jiří

Má zajištěnou zálohu? Jakákoli komplikace a budou cestující nahraní.

petr.r
Host
petr.r

Pokazí? koupí další bovu, dovozce petřík ti jich doveze kolik chceš i se smluvním zajištění záloh.

Petr
Host
Petr

Však on se Míša Pobucký sého vlkého snu o dopravním podniku nevzdá,toho bych se nebál. 😀

Apollo
Host
Apollo

To je jasný že se ho nevzdá 😂 dyt pořád za DPFM produje a nějak se mi nedaří …. Honzík dostal na oko zlatého padáka ale stejně na oko je dělí velké přátelství 😂😂😂

Thom
Host
Thom

Honzíkova cesta. Spojení Jablunkov – Brno je zanedbáváno a vlakem se musí několikrát přestupovat (rozuměj: 1x přestup, z toho naprostá většina trasy po koridoru). Přijde mi, že je také hodně zanedbáváno spojení např. Horní Heřminovy – Brno nebo Staré Město pod Sněžníkem – Brno… aneb z vesnici do vesnici

Michal
Host
Michal

Závidíte. Jednou to natáhne až do Bukovce a možná i do Hrčavy.

Jan Sova
Host
Jan Sova

Jede záhadně v 05:30 ráno, pak dva dny nic a pak 14:30 ve směru Jablunkov – Brno

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll