egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Vueling ruší v Praze další linku, skončí se spojením do Říma

Letadlo společnosti Vueling v Praze. Pramen: Letiště Praha
Letadlo společnosti Vueling v Praze. Pramen: Letiště Praha

Letecká společnost Vueling ukončí v lednu po téměř šesti letech provoz linky mezi Prahou a Římem. Poslední let naplánovala firma na 16. ledna.

Vyplývá to z údajů v rezervačním systému. Vueling z Prahy do Říma létá od dubna 2014. „Letecká společnost nás informovala, že od ledna bude provoz linky mezi Prahou a Římem ukončen,“ potvrdila mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Tania Galesi z tiskového oddělení firmy uvedla, že kvůli ekonomické situaci Itálie omezuje Vueling svoji kapacitu v Římě a z osmi letadel přesune tři na jiné základny. Vueling podle ní zruší z Říma celkem deset linek, z celkového počtu 39 jich bude 29.

Řím byl před několika lety jednou z destinací s extrémně vysokou konkurencí na linkách z Prahy. Postupně své spojení na této trase ukončily Wizz Air a easyJet, nově skončí i Vueling. Po jeho odchodu na trase zůstanou tři dopravci: ČSA, Alitalia a Ryanair, který ale nelétá na hlavní letiště Fiumicino, ale Ciampino.

Firma v příštích měsících také výrazně omezila linku z Prahy do Paříže, v lednu a únoru nabízí často jen dva lety týdně. Z Prahy létá Vueling do Barcelony, letos v září spustil linku do Florencie. Španělský dopravce je členem skupiny International Airlines Group (IAG)

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

Čímpak to je, že v letecké dopravě začíná nabídka převyšovat poptávku více než je udržitelné?

Lukáš

Optimalizace letových řádů probíhá neustále…

Jimbo Jones

Všichni začali jezdit vlakem 🙂

Je to normální korekce na straně dopravců nejen v okamžiku, kdy „prodělávají“, ale i když jim jiná linka „vydělá“ víc než ta opouštěná.
Vueling je v relaci Praha-Řím naprosto marginální dopravce.

Cestující LBC MHD

Hm, zajímavé, jak ti dopravci redukují spojení. Netušíte, co za tím bude?

marty-t2

No jestli to nebude jednoduše tím, že zřejmě našli potenciálně výdělečnější linku, kde se nemusí navíc přetahovat o poptávku s třemi dalšími dopravci…

Janina

Vueling podstatně redukuje počet letadel, co má na základně v Římě a Praha je jednoduše jen jedním z mnoha dalších měst, která odtud přestanou obsluhovat.

Jen tak

premku, ty uz mas dva ucty?

no cim… pomud 20 dopravcu konkuruje na jedne lince, tak to vetsinou skonci tom, ze nekteri skonci

Zdeněk

Prvotní důvod bude nejspíš pokles poptávky – může za tím být velká konkurence, nebo i příliš kapacitní letadla, popř. nevhodný čas letu.