Vlaky z Prahy do Berlína zrychlí o 11 minut, z Česka vyjedou později

Vlak EuroCity Praha - Berlín - Hamburk nasazují České dráhy jedny ze svých nejlepších vozů. Foto: České dráhyVlak EuroCity Praha - Berlín - Hamburk nasazují České dráhy jedny ze svých nejlepších vozů. Foto: České dráhy

Cestování vlakem mezi Prahou a Berlínem od změny jízdního řádu 10. června zrychlí. Přímé vlaky už nebudou muset měnit lokomotivu

Cestování vlakem mezi Prahou a Berlínem od změny jízdního řádu 10. června zrychlí. Přímé vlaky už nebudou muset měnit lokomotivu v Drážďanech.

Ke zkrácení jízdní doby dojde od letní změny jízdního řádu,“ potvrdila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. V rezervačních systémech Českých drah i Deutsche Bahn jsou zatím i pro termíny po změně jízdního řádu původní časy. „Cestujícím by se tato změna v informačních systémech měla zobrazit koncem měsíce dubna,“ dodala Bezuchová.

Vlaky z Prahy budou odjíždět v sudou hodinu namísto v čas :21 o 11 minut později, tedy :32. Do Prahy na hlavní nádraží budou přijíždět vždy o 11 minut dříve, tedy ve 24. minutu. Cestu nově vlaky zvládnou za 4 hodiny a 9 minut, na nádraží Südkreuz za 4 hodiny a 2 minuty. Zda se s tím změní i jízdní řády rychlíků z Prahy do Chebu, které jezdí přes Ústí nad Labem a jsou s berlínskými EC v taktu, není jasné.

Vlaky z Prahy do Berlína dosud ztrácí v Drážďanech přepřahem patnáct minut. České dráhy si kvůli tomu pronajaly nové lokomotivy Siemens Vectron. I když je mají k dispozici od prosince loňského roku, kvůli zaškolování německých strojvedoucích začnou plně jezdit vlaky bez přepřahu až v červnu.

Už v prosinci vlaky zrychlily díky dokončení další části modernizace trati mezi Berlínem a Drážďany.

Tagy České dráhy Deutsche Bahn EC Praha - Berlín
10 komentářů