Dopravci Letecké společnosti Letectví Železnice

Vlaky nahradí letadla. Austrian škrtá spojení mezi Lincem a Vídní

Turbovrtulové letadlo Dash 8 - Q400, které Austrian nasazují mezi Lincem a Vídní. Foto: Austrian Airlines
Turbovrtulové letadlo Dash 8 - Q400, které Austrian nasazují mezi Lincem a Vídní. Foto: Austrian Airlines

Letecká společnost Austrian Airlines končí s leteckým spojením mezi Lincem a Vídní. Linka, kterou dopravce používá hlavně kvůli přestupům na další lety ve Vídni, skončí 27. října.  Spojení hlavního letiště s třetím největším městem Rakouska nově zajistí pouze vlak.

Firma konec linky oznámila v tiskové zprávě. Podle ní se s koncem linky rozšíří spolupráce s rakouskými spolkovými drahami ÖBB. Ty nabízí cestujícím Austrian přímou cestu mezi Lincem a letištěm Schwechat v rámci nabídky AIRail. Spolupráce začala už na konci roku 2014, podle Austrian počet cestujících ve vlacích mezi Lincem a vídeňským letištěm vytrvale roste. „Každoročně jde o dvouciferný růst,“ řekl obchodní ředitel Austrian Airlines Andreas Oto.

Austrian dosud nabízí už jediné spojení denně mezi Lincem a Vídní s brzkým ranním odletem z Lince a nočním z Vídně. Let s letadlem Bombardier Dash Q400 trvá jen 40 minut. Vlak jede z centra Lince na letiště 1 hodinu a 54 minut. Denně jede 16 spojů, které mají i kód letu Austrian. Díky tomu mají cestující garanci přestupu.

Austrian v Linci neskončí úplně, linku do Düsseldorfu si dál ponechá.

Rakouský dopravce patřící do skupiny Lufthansa Group od zimního letového řádu proškrtá i síť dálkových linek. Zmizí spojení do Hongkongu, Havany a Colomba, už v půlce září spojení do íránského Isfahanu a Šírázu. Lety do Miami zůstanou v nabídce jen přes léto. Naopak firma zahustí spojení do jiných destinací, například do New Yorku či Chicaga, nově nabídne spojení do Kapského města.

16 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
 • V tom je čeština krásná….kdo koho nahradí??? titulek dá se číst i obráceně, pro toho kdo neví že Austrian jsou létadla??:-) Na druhé straně, že by to na tomto fóru někdo nevěděl, je pravděpodobnostně mizivé:-):-)

  • Krásná, ale zákeřná. A zvláště v titulcích by si autor měl dávat bacha, aby to bylo jednoznačné.

  • Panove delji novinarinu tak by ji meli delat poradne. Stacilo napsat „Letadla budou nahrazena vlaky“ a nebylo co resit. Chapu ze pan Sura ma „jazykove pravopisnou skolu“ z idnes, ale snad se to odnauci:-)

   • Titulek je gramaticky správně. Trpný rod v titulku se většinou nepoužívá. Děkuji za rady od někoho, kdo je ve třech větách schopen napsat pět hrubek.

    • To je docela zajímavé, to jsem nevěděl. Můžete, Honzo, říct, proč se trpný rod v titulcích nepoužívá? Přitom tady by byl vskutku prospěšný… Děkuji Vám! 😉

     • Že by se v titulcích nepoužíval trpný rod, to také slyším poprvé. Kolikrát jsem v titulku četl třeba „je rozhodnuto“…
      Možná bych spíš volil titulek „Místo letadel vlaky“. Použitý titulek opravdu připomíná to pověstné „Ženu holí stroj“ (kdo to nezná – přísudkem může být každé ze tří slov a věta tedy může mít tři různé významy).

    • Gramaticky ano, ale významy jsou tam 2 víceméně rovnocenné. Možná je nějaký novinářský úzus o nevyužívání trpného rodu, ale čtenář není novinář, tedy to netuší.

 • Letiště v Linci není třetí, ale až páté největší (402 000 pasažérů) v Rakousku.
  Krom vídeňského ho předběhlo i letiště Salcburku (cca 2 mil.), Innsbrucku a Grazu ( obě +- 1mil.)

  • Ono tam mělo být třetí největší město, ne letiště. Už opraveno, díky za upozornění.

  • Město Linz je třetí největší město v Rakousku. Stačí si to pořádně přečíst

 • Ano, tohle dává smysl. Udržovat leteckou linku z Lince, to je jako jezdit vlakem z Mochova do Čelákovic.

   • To je takový zjednodušený názor lidí, kteří nechápou, k čemu linka primárně slouží. Podobné hlasy se často ozývaly (i v tisku!) třeba kolem feederů z Brna (PRG, MUC). Pouze z pohledu p2p pochopitelně takové linky velký smysl nedávají a přestupní lety zase nepoužívá tolik lidí. Dalo by se o tom napsat knihu…

 • Asi máte chybku v článku, Austrian ve Vídni určitě nekončí, asi jste mysleli v Linzi 🙂

Newsletter

Partneři


Výběr editora