LOT 3a leaderboard

Vlak Českých drah vykolejil dvakrát za sebou, příčiny se vyšetřují

Vůz řady BDtax. Foto: České dráhyVůz řady BDtax. Foto: České dráhy

K druhému vykolejení došlo u stejné soupravy při stažení vlaku do Tábora.

K nezvyklému úkazu došlo včera na trati mezi Táborem a Bechyní. Jeden z vozů Českých drah na trati v úseku Slapy – Tábor vykolejil hned dvakrát. Nejprve odpoledne s cestujícími, podruhé když došlo k jeho návratu do Tábora z mimořádné události a jel už prázdný. Příčiny vykolejení se vyšetřují.

K prvnímu vykolejení došlo kolem půl třetí odpoledne u osobního vlaku Os 28413 na kilometru 3,3. Vykolejil vlečný vůz BDtax, hned první vůz za lokomotivou řady 113. O tři hodiny později při stažení vlaku z trati do Tábora došlo opět k vykolejení, tentokrát 600 metrů od táborského nádraží.

Osm cestujících bylo evakuováno z vlaku za pomoci hasičů a dopraveno autobusem do stanice Tábor. Nikdo z cestujících ani zaměstnanců ČD nebyl při této mimořádnosti zraněn. V úseku Tábor – Malšice a zpět jsme zavedli náhradní autobusovou dopravu. K druhému vykolejení došlo během transportu soupravy do stanice Tábor. Příčiny událostí jsou nyní předmětem šetření,“ potvrdila mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Událost bude nakonec vyšetřovat nakonec jen Správa železnic a dopravce. „Drážní inspekce tyto mimořádné události nešetří. Obě byly bez zranění, nenaplnily naše vnitřní kritéria pro zahájení vlastního šetření,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Tagy České dráhy seznam trať Tábor - Bechyně vykolejení vlaku
90 komentářů