Automobily Doprava ve městě Parkování

Vláda zrušila modré zóny, servisy mohou fungovat. Pro pomůcky do Číny poletí Smartwings

Elektrická jednotka 471 CityElefant v Kolíně. Foto: České dráhy
Elektrická jednotka 471 CityElefant v Kolíně. Foto: České dráhy

Majitelé vozidel mohou od zítřka se svým vozem do autoservisu. Vláda dnes v sérii usnesení schválila z dřívějšího zákazu některých zařízení výjimku pro servisy. To se týká i stanic technické kontroly. Oznámil to na tiskové konferenci ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

V sérii opatření je naopak zákaz provozování autoškol a sdílené taxislužby, veřejná doprava zůstává dál v provozu. Sdílené taxislužby budou mít výjimku pro případ rozvozu jídla.

Velkou změnou je zrušení platnosti modrých parkovacích zón v Praze a dalších městech.

Dalším opatřením proti šíření koronaviru je i zastavení prodeje jízdenek Českých drah ve vlacích. Opatření platí do odvolání. Jízdenky si mohou cestující koupit buď na pokladnách nebo on-line.

Podle Českých drah jde o opatření pro minimalizaci rizika šíření nákazy koronavirem. Opatření platí do odvolání. „Vlakový personál již nyní kontroluje jízdenky pouze vizuálně,“ uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Dopravce doporučuje cestujícím nakoupit si jízdenky pomocí eshopu Českých drah nebo aplikace Můj vlak. „Prodej jízdních dokladů je v tuto chvíli zachován ve všech stanicích, kde ČD provozují pokladny. I zde však firma provedla opatření k minimalizaci přímého kontaktu. Všichni pokladníci jsou od zákazníků odděleni sklem a zákazníky prosíme, aby při nákupu jízdenek preferovali bezhotovostní platbu,“ dodal Joklík.

Ministři rovněž sdělili, že se chystá vyslání letadel skupiny Smartwings do Číny. Letadla by měla přivézt 120 tun zdravotnického materiálu, které zajistila a státu daruje skupina PPF. Podle Havlíčka by mělo jít minimálně o sedm letů, materiál je navíc třeba v Číně posbírat z různých míst. První letadlo by mělo odstartovat už v pondělí.

Pražský náměstek primátora Adam Scheinherr vyzval řidiče, aby modré zóny v Praze využívali co nejméně a neblokovali místo například zdravotníkům.

PARKOVÁNÍ V ZÓNÁCH PRO POTŘEBNÉVláda právě zrušila modré zóny. ⚠ Chci velmi apelovat na všechny Pražany, aby auto…

Gepostet von Adam Scheinherr am Sonntag, 15. März 2020

 

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Asd
Host
Asd

Ještě by vláda měla vyhlásit celostátní „prázdniny“. Snad se podaří tu hydru brzy zkrotit.

Přemek
Host
Přemek

V pražské MHD ale pouze s hadrem přez ksicht. Hidžáby vyhovují. Pražští radní opět osvědčili své odborné schopnosti rozhodování, rouška totiž nositele neochrání, pouze tlumí exhalaci nakažených. Filtry zachycující patogeny velikosti virů běžné rouška ani šátky nemají a totuto schopností nedisponují. Stačí ztravý životní styl a důsledná prevence.

Přemek
Host
Přemek

Jen dodám, že pouze respirátory třídy FFP3 mají schopnost filtrace virů. Ten palec dolů svědčí o neinformovanosti.

J.L.
Host
J.L.

Pane, ten Váš „hadr přes ksicht“ neslouží pro Vaši ochranu před viry, ale slouží k tomu, abyste Vy neprskal na ostatní.

Bob
Host
Bob

Ani FFP3 neochrání stoprocentně – stačí když vám někdo prskne do oka, když se rukou podrbete pod maskou, když si masku sundáte během jídla/pití… Těch 99% ochrany je jen marketingový blábol výrobců.

Leinad
Host
Leinad

I u lidí s rouškou je menší riziko, že to chytnou. A hlavní účel roušek je tlumení exhalace, protože se předpokládá že v populaci je pár lidí mimo karanrénu, bez příznaků a bez vědomého styku s nakaženým.

J.L.
Host
J.L.

Neví někdo, proč jsou otevřeny autoservisy, když do nich nelze zajet? Aspoň mezi výjimkami pro cestování uvedeny nejsou.

Přemek
Host
Přemek

On někdo zatarasil příjezdy do servisů???

J.L.
Host
J.L.

Ano. Vládní nařízení o karanténě, které uvádí seznam výjimek a tam servisy tam nejsou.

Leinad
Host
Leinad

STK jsou otevřené, protože některým autům se blíží konec platnosti. Že dělají jenom prodloužení papírů podle zákona a ne odložitelné tunerské úpravy nevadí.

Eduard
Host
Eduard

Rozumné opatření, zrušení těch modrých zón. Kéž by to bylo natrvalo.

Leoš Konečný
Host
Leoš Konečný

To by se na magistratu posrali, by nemeli z ceho dojit 😂😂

Asd
Host
Asd

Obávám se, že máte pravdu.

Bob
Host
Bob

A hlavně ti co tam bydlí (ať už opravdu nebo jen na oko).

Honza D.
Host
Honza D.

Kde je teď A330 pronajatý od Korejců? Nebylo by rychlejší a hospodárnější použít toto letadlo místo několika menších? Samosebou za předpokladu že je v Praze a nebránily by tomu dohody s Korejci.

kanafasik
Host
kanafasik

stojí na kanále, kde by byl.

G700
Host
G700

Údajně něco s motorem.

jedeme pres mrtvoly
Host
jedeme pres mrtvoly

Při střídání u vlaku 604 mi kolega z větší vzdálenosti oznámil,ať z lokomotivy odejdu a on pak nastoupí,že mu není dobře, má teplotu a nechce mě nakazit.A taky že má požádáno o vystřídání.Po tel.rozhovoru s lok.dispečerem mi to bylo potvrzeno.Žádal jsem ho o preventivní desinfekci lokomotivy.To bylo přislíbeno,ale jestli byli i provedeno nevím.Jinak na nástupním místě v Praha Jih již desinfekce a možnost rukavic.Bude se tohle řešit i u nás? Děkuji za odpověď

Zbyněk
Host
Zbyněk

Jsem lehce zmatený z toho, jestli můžu jet normálně vlakem po ČR za jiným účelem než cestou do práce. Rád bych se dostal na druhý byt v jiném městě, na kterém ale nemám trvalé bydliště.

Dushan
Host
Dushan

Záleží na účelu takové cesty. Nezbytné cesty za rodinou nebo blízkými jsou povoleny.

Zbyněk
Host
Zbyněk

Jde o to, že tam mám nájemní smlouvu, ale ne trvalé bydliště které je v občance. A cesty do místa bydliště jsou povoleny, tak mi není jasné, jestli se najemni byt který nemám v občance počítá jako místo bydliště a můžu do něj jet

Dushan
Host
Dushan

Cesty do/ze zaměstnání a bydlištěm jsou povoleny (tj. není stanoveno, že se má jednat o místo trvalého pobytu).

milanek
Host
milanek

Nemůžete. Jiné účely než cestu do práce si snad zvládnete v tom usneseni o čtyřech bodech přečíst.

...
Host
...

Tak. A ve vládním nařízení se hovoří jen o cestách do práce, nikoli o cestách z práce 🙂 Sice je tam cosi o nezbytných cestách za rodinou, ale pokud rodinu nemá, má smůlu… 🙂

Honza
Host
Honza

Je tam i bod i) cest zpět do místa svého bydliště,

Asi by si to vládní nařízení chtělo přečíst.

Tomáš Hradecký
Host
Tomáš Hradecký

Pokud je to nezbytné, např. proto, že do toho druhého bytu jede „domů“, nebo je v tom bytě nějaký problém a mohla by tam vzniknout škoda, apod. ať jede. Pokud to je zbytná cesta, bylo by vhodnější ji odložit na jindy.

Kubrt
Host
Kubrt

Vzhledem k tomu, že odhadem několik % populace reálně bydlí jinde, než má v občance (včetně zkrachovalcu na obecních úřadech), nějaká míra tolerance bude nezbytná. Krom toto nemám dojem, že by se realizovaly nějaké plošné kontroly pohybu obyvatelstva.

Přemek
Host
Přemek

V tomto máte naprostou pravdu.

Přemek
Host
Přemek

Vy jste mi ale „šíml, úřední, blbý, kožený jeden“. Cituji jeden nápis ve vlaku ČSD onehdá.

GPGP
Host
GPGP

Jestli máte v tom bytě podezření na únik vody nebo jinou havárii, tak pro zamezení větších škod by vám cesta a vstup do bytu měla být umožněna, tzn. je-li to nezbytně nutné 🙂

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Když vás zstaví policajt, tak mu řeknete, že jedete do svého bytu. Ano, bydlíte tam. Nic víc ho nemusí zajímat. Právo přístupu k vlastní/pronajaté nemovitosti způsobem obvyklým nebylo omezeno.

Přemek
Host
Přemek

To by neměl být problém, protože jde o cestu osobně nezbytnou k přespání v izolaci nebo k vyzvednutí osobních věcí, což namátkové kontroly snadno zjistí. Můj známý se má stěhovat, pro toho to platí také, že to lze. Chce to používat selský rozum a ne se pokoušet se vyznat v současné regulaci. Zrušení modrých zón je logické a žádoucí, pokud jde o možnost dopravy zdravých lidí auty. A propos desinfekce klimatizace!

Jája
Host
Jája

Finanční injekce od státu pro Babišovu oblíbenou leteckou společnost Smartwings. Kterými cargostroji s dlouhým doletem to chtějí provést?

Martin
Host
Martin

Dobry den, znate nejakou jinou leteckou spolecnost z CR, ktera disponuje minimalne stejne B737, ci vetsim typem? Myslim si, ze lepsi je podporit ceskeho dopravce, kteremu by letadla stejne stala na zemi, nez platit cizimu cargo dopravci mozna o neco mene

milanek
Host
milanek

Nadto je problém ve vzájemném zadržování ochranných prostředků mezi státy, proto by to měla být česká registrace. Navíc na zdravotnický materiál to nemusí snad být cargo stroj.

Martin D.
Host
Martin D.

Od čeho potom máme dva vládní airbusy? Ty mají výrazně delší dolet než B737 SW

Y.K.
Host
Y.K.

No nevím, vzhledem k tomu, že ty 737 nepovezou žádnou zásadní zátěž, tak můžou vzít paliva co uvezou, odhaduji že to uletí na jeden zátah a v kabině určitě bude mnohem více místa na krabice z poloviny plné vzduchu než v krátké a salonně upravené A319. Dolet je totiž standardně udáván podle konfigurace s cestujícími a ti tam nebudou.

Martin D.
Host
Martin D.

120t materiálu není trovna málo i na 7 letadel

Y.K.
Host
Y.K.

To ne, to máte pravdu. Nevím jaké vezmou verze, 737-900 pobere 29666 l paliva tj cca 24 t, prázdná hmotnost je 44 677 kg (44,6t + 24t = 68,6 t). MTOW je 85 t (85 – 68,6 = 16,4 t). 120 t materiálu / 7 = 17 t. Tak to je fakt plus minus spočítané úplně přesně (s tím, že hmotnost nákladu je udaná nepřesně). Ale devítistovky mají jen dvě. Takže jsem možná s těmi plnými nádržemi přestřelil.

Vnější pozorovatel
Host
Vnější pozorovatel

Přesně, nebo točit 3x dva vládní speciály?

Y.K.
Host
Y.K.

Ono teda 3x otočit, to není jako párkrát zajet do krámu. Tam 9 – 10 h, zpět 9 – 10 h, vykládka, nakládka, posádky potřebují odpočinek, nevím kolik má armáda pilotů pro tohle letadlo.

kanafasik
Host
kanafasik

čsa má A330..:)

PetrB
Host
PetrB

Pasažéři ve vlacích Českých drah si nebudou muset kupovat jízdenku ve vlaku. Cílem je zamezit kontaktu mezi cestujícími a průvodčími, uvedl mimistr Havlíček.

Alf
Host
Alf

Už to tak i funguje, průvodčí včera nevybíral nic.

Dushan
Host
Dushan

V rámci PID v neděli kontrola beze změny – kartička z ruky do ruky, čímž mohlo dojít ke kontaminaci mojí Lítačky:(

Kouzelnik Zababa
Host
Kouzelnik Zababa

Z dnešní tiskovky jsem si vzal následující:

1, Andrej je naštvanej na Uber. Ostatní taxíkáři jsou pořád kámoši.
2, Vlaky teď jezdí zdarma.
3, Platí režim „do práce, do obchodu, domů, na zdravotní procházku a ještě asi dalších 100 výjimek“.
4, Babiš je strašnej brepta. S každým dalším vystoupením mám pocit, že neumřu na koronavirus ale na ty jeho tiskovky.

Hodně zdraví všem!

milanek
Host
milanek

1. Jde o to, aby nemohl každý vozit všude lidi, ale aby to bylo nějako zregulováno.
2. Ne vlaky nejezdí zdarma a je normální koupit si jízdenku. Já bych si ji třeba koupil. Vy snad kradete u samoobslužně pokladny v Tescu?
3. Ne, těch víjimek je jen pár a jsou sepsány v usnesení vlády č. 215. Celé usnesení nemá ani 3 stránky.
4. Tak tiskovky nesledujte.

milanek
Host
milanek

Uf výjimek. Omlouvám se všem zdejším jazykovědcům.

Thijs
Host
Thijs

Je fakt, že ať mluví kdokoli z těch vládních a krizových činitelů – toto je moje pořadí od nejlepšího po nejhoršího (Havlíček, Prymula, Hamáček, Schillerová, Vojtěch) , tak to je rychlé, stručné, zřejmé na první poslech, co chtějí říct, ale jak spustí ten Matla a Blábolista z Agrofertu, tak nejsem schopen zjistit nic – kdyby se raději řídil tím co napsal úředník a neříkal to vlastními slovy. I ten introvert Petříček, který říká za každým třetím slovem „é“ je více poslouchatelný, než Andy st. ….

Hanzi
Host
Hanzi

Normálně smýšlející člověk co si alespoň trochu váží svého zdraví by v těchto dnech do socky vůbec nevlezl.

Anonym
Host
Anonym

Virus lidstvo přežije, ovšem co nás zabije budou ty smrady co jdou z tvého vraku, kterým denně překážíš na ulicích.

Hanzi
Host
Hanzi

Tak tenhle blábol zkus jít halekat teď do Itálie, Španělska atp….. Tam by tě teď ,,uctívali,, s tímhle názorem.

Pravdepodobnost
Host
Pravdepodobnost

Dneska jsem pouzil socku trikrat.

1/ jeden clovek vzdalen asi dva metry, jeden na druhym konci vagonu a jeden deb*l co pobihal po vagone asi aby to od nej vsichni chytli (TIMTO DEKUJI TEM CO TAK TLACI VELKOPROSOTORY)
2/ prazdny kupe
3/ prazdny kupe

Takze jezdit se da jenom bacha na debi*ly.

Jmfjv
Host
Jmfjv

Potíž je v tom, že právě v těchto dnes se chce můj těžce zkoušený zaměstnavatel potěšit mojí přítomností na pracovišti, což, vzhledem k dosud platné pracovní smlouvě, mu nemohu odepřít. Pokud jste ovšem dítě školou povinné a odložil jste své šotovýpravy, pak je to chvályhodné.

Frantisek
Host
Frantisek

Pointa byla zřejmě v tom, že si (konečně) máte koupit a provozovat auto. 😉

Jmfjv
Host
Jmfjv

Co se týče „úspěchů“ v počtu mrtvých a vážných škod na zdraví, vede jasně automobilismus před koronavirem.

...
Host
...

A čo si predstavítě, Kefalín, pod takým slovom automobilismus?

Jmfjv
Host
Jmfjv

Například: silniční dopravu a ostatní aktivity spojené s provozem aut. Zkuste slovník.

Hanzi
Host
Hanzi

Až na to, že ten automobilismus ti priveze jídlo, léky, materiál ATP. Chtěl bych vidět to zásobování, rychlou pomoc atp pomocí MHD. Kecy fanatiků jenom toto.

Jmfjv
Host
Jmfjv

Problém je v tom, že zřejmě neexistuje automobil, který by Vás poučil, že život, včetně dopravy, je složitější než výkřiky typu: „kecy fanatiků“. Jsou situace a souvislosti, pro které je vhodnější MHD, jsou situace a souvislosti pro které jsou vhodnější auta, a jsou zase úplně jiné situace a jiné souvislosti. Vážně Vám to doma neřekli a místo toho Vás naučili, že jiné názory jsou kecy fanatiků? To je politováníhodné.

AAA
Host
AAA

to už je holt daň za jeho přínosy. jaké přínosy má koronavirus?

Jiří Kocurek
Host
Jiří Kocurek

Jojo, televizi můžete sledovat i při svíčkách a pro chleba si dojdete do obchodu. Takže vlastně nepotřebujete ani elektrýrny, ani silnice.

J.L.
Host
J.L.

Ovšem pouze za předpokladu, že máte televizor na petrolej či dřevoplyn.

Indian
Host
Indian

Přesně tak! Act your age. get a car.
https://www.youtube.com/watch?v=SUlPEz92M3o

Y.K.
Host
Y.K.

A opravdu si před nástupem do auta umyjete ruce mýdlem a proudem vody a desinfikujete? Telefon taky? Protože jestli ne, tak to co máte na rukou jen pěkně rozmatláte po volantu a ovládání a pochybuji, že si dáváte pozor kam pak ruce strkáte (obličej). Takový falešný pocit bezpečí. V MHD si lidi více dávají pozor a jsou ostražitější. Je tam větší riziko kontaminace, ale zase lidi to přesně tak vnímají a dávají si více bacha co zrovna činí. Navíc jsem si nevšiml, že by se třeba v Praze náhle zlepšila situace s parkováním, takže ta auta (pro každého člena rodiny)… Číst vice »

Radek
Host
Radek

Doufám, že nechodíte do obchodů.

Dushan
Host
Dushan

České dráhy přestanou prodávat jízdenky ve vlaku. Cestující, který nastoupí bez jízdenky bude i bez ní přepraven;)

Jarda
Host
Jarda

Takže v podstatě přeprava zdarma, protože kdo toto slyšel, tak si tu jízdenku záměrně nekoupí.

blábol bez rozmyslu
Host
blábol bez rozmyslu

je mimořádná situace, která si holt žádá své oběti… ale stále jsou v zaměstnaneckém poměru u ČD tzv. revizoři, kteří se mohou ve vlaku klidně objevit i v této situaci a zkontrolovat, jestli si tu jízdenku cestující obstaral
nicméně od teď těch lidí bude cestovat veřejnou dopravou minimálně a ještě z nějakého důvodu, tito přemýšlející cestující si jízdenku dokáží obstarat různými prodejními kanály a většinou si ji i obstarají
takže dá se říct, že prodej jízdenek ve vlaku v tuto chvíli postrádá i jakýkoli smysl

Petr-666
Host
Petr-666

11 z 10 bezdomovců děkuje

libor
Host
libor

takže od dnes sleva 100% a pro všechny? dobře ta naše vláda 😉

Dushan
Host
Dushan

Osobně bych se cítil dosti trapně, měl-li bych se vymlouvat, že jsem neměl možnost jízdenku koupit. S výjimkou přepravy kola, kdy v aplikaci Můj vlak nelze samostatnou jízdenku pro kolo zakoupit (umožňuje dosti krkolomně pouze webová verze eshopu).

Petr
Host
Petr

V taxíku ty dva metry nikdo nedá.:-(

Pravdepodobnost
Host
Pravdepodobnost

U nas jezdi dodavka v te ty dva metry budou. A u mensich vozu holt pojedete na kouli.

J.K.
Host
J.K.

Zákaz sdílené taxislužby – jakože virus skočí na řidiče UBERu, ale normálního řidiče s taxametrem se lekne? 🙂

Panda
Host
Panda

Navíc člověka, který si zastaví klasický taxík, nemusíte dohledat…

Radim
Host
Radim

To je hloupe, UBER lze lehce vysledovat. Jak budou trasovat lidi co si taxik zastavi na ulici?

Jiří 2
Host
Jiří 2

V takovém množství nakažených, kdy počet nakažených stoupne ze dne na den o třetinu, inkubaci 14 dnů to stejně nemá nikdo šanci dohledat.

Trasování je možné cca do stovky nakažených. Teď už to nikdo nedá dohromady.

Dushan
Host
Dushan

UBER lze možná vysledovat, pokud k tomu provozovatel poskytne náležitou součinnost. Dle zkušenosti toto zřejmě nefungovalo a proto platí pro UBER zákaz.

Frantisek
Host
Frantisek

Především je pojem „sdílená taxislužba“ paskvil.