Vláda pověřila řízením ÚPDI místopředsedu Kotheru, nového předsedu nejmenovala

Vlaky ČD a GW Trainu na nádraží v Českých Budějovicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVlaky ČD a GW Trainu na nádraží v Českých Budějovicích. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Podle materiálů, které má deník Zdopravy.cz k dispozici, dosáhl nejlepšího výsledku ve výběrovém řízení dosavadní předseda Kodym.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aliděda

Nerozumím, proč by se měl úřad rušit?

Luboš Beneš

Já zas nerozumím tomu, proč má být úřad který vykládá zákon, nařízení a předpisy.

Redneck

Tomu panove ze Spravy zeleznic nerozumi taky, proto je ruseni UPDI jiste velmi tesi.

Kubrt

A proč by měl být speciální úřad pro agendu, kterou může řešit jiný úřad?

Redneck

Vzhledme k zamereni UPDI bych to spis nechal jim.
Zrusenim UPDI se usetri nejakych odhaduji 5 pracovnich pozic a problematiku zacnou delat lide, kteri na ni doted nedelali.

Kubrt

Nebo jí můžou dělat ti samí lidé, zařazení v jiném úřadu.

Redneck

Pravda, to by asi slo taky.
Ale muselo by to byt detasovane pracoviste, protoze (pokud pocitam, ze se usetri treba 5 lidi ze stavajicich odhadem 20) vetsina tech zbylych 15 asi do Brna nepojede.

KWG

Podle mě se to odvíjí od výsledku výběrka. To bylo přece vypsáno před Vánoci, uchazeči byli pozvaní, proběhly pohovory a komise určila vítěze. A vybíral se předseda úřadu na 6 let, jak zákon káže, ne Miss dráhy nebo pověřený zastupující.

Logicky mi z toho vychází, že nápad na zrušení se zrodil až po Kodymově vítězství, protože kdyby chtěli rušit předtím, nevybírali by předsedu na 6 let. Nevím sice, jestli by pak retroaktivní zrušení funkce bylo nebo nebylo ústavní, ale jako osoba by si libovolný/á předseda/kyně jistě vysoudil/a těžký prachy.

Ovšem jen se dohaduji a pokouším o logiku, víc nevím.

bkv

Tady nejde o předsedu, ale o pracovníky. Ty budou postaveni před volbu: zůstat v práci, ale místo v Praze v Brně, nebo si najít jinou práci.

Redneck

Těch pár milionů ročně?
Ve srovnání s velkým zásahem do fungujícího úřadu?
Podle mne to o tom není.

bkv

A utratí se za zaškolení nových pracovníků. Kolik stávajících pracovníků přejde z Prahy do Brna?

SaulGoodman

Protože ideálně neměl nikdy vzniknout. Na tuhle agendu už tu máme ÚOHS a nedává smysl vytvářet specializované úřady podle odvětví, na to můžou být nějaké sekce v rámci úřadu. Jak se píše v tom odkazovaném článku, vznikl takhle odděleně v zásadě jen z důvodu osobních sporů.

KWG

Ona to ale není ta samá agenda. Asi vůbec v ničem. Ale hlavně, když už to tedy vzniklo a funguje to, tak je úspora 2 nebo 8 míst směšný důvod. Opravdu je to ten nejmenší a nejlevnější centrální úřad v zemi, ale mimořádně specializovaný. Dokonce si totálně proti proudu myslím, že větší zlo je malý počet mamutích úřadů, navíc podřízených vládě a řízených/krytých ministry, kde se v katakombách ledacos zašije a ztratí, než by byl větší počet menších a specializovaných, ovšem nezávislých úřadů, kde je na každého vidět a kde je při flákání se i jednoho protekčního trafikanta hned vidět… Číst vice »

Redneck

Souhlas. Zrovna UPDI mi připadně malé (=nenabobtnale), transparentni a specializovane. Dost pochybuju, ze u UOHS oceni novy, takhle specializovany odbor. A predseda UOHS az bude met resit rozklady tak taky uz vubec ne.