dpp

Vláda podpořila konec dopravního regulátora, agenda má přejít pod antimonopolní úřad

Oprava Kozí dráhy. Pramen: Viamont ServisOprava Kozí dráhy. Pramen: Viamont Servis

Návrh na zrušení kritizuje sdružení nestátních dopravců Allrail.

30 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
medvěd

Politici by neměli zasahovat do chodu státu. Proč nemají hmotnou odpovědnost ? A ÚPDI by neměla přidělovat dopravní cestu firmám, co vlastní pár mašinek a vagonků a chtěj jezdit všude každý den – máš rezervaci tak plať za každý neodjetý vlak.

Petr

Aleš Michl: Politik vás vždycky podrazí.

Redneck

UPDI neprideluje kapacitu. To dela Sprava zeleznic. UPDI resi jen aby meli vsichni dopravci rovne podminky v tom velmi regulovanem odvetvi zeleznicni dopravy.

ABC

A ten stát bude řídit kdo?

Redneck

Dva hlavni body teto aktivity jsou zcela nepochopene:
1) Ministr dopravy sice Kodyma vybral a chtel ho jmenovat az do 15.2.23, ale zruseni toho uradu bylo jasne uz od podzimu 2022.
2) Vlada nasla spoustu chyb v Kupkove navrhu, ale spletla se a proto ve svem finalnim stanovisku zadne chyby nezminila. Navrh je totiz bezchybny!
A kdo tomu nerozumi by se nad sebou mel zamyslet. 😀
PS: Jo a Transparency International a Allrail mluvi o vecech, kterym nerozumi, samozrejme. 😀

Adam

Omlouvám se, že tento dotaz není k tématu, ale neví někdo z vás, z jakého důvodu došlo k navrácení znělky na nádraží ve Valašském Meziříčí? Přestala se používat v roce 2020 a dnes hrála před každým hlášením.

Redneck

Nevymyslel to Kupka? 😀

Táborák

Ještě zrušit Námořní úřad ČR (který si vynutil odklad zrušení kolků, protože s PC neumí), několik desítek dalších zbytečných úřadů a stát začne být aspoň trochu efektivní.

Redneck

Tak zrovna zruseni UPDI efektivitu statni spravy rozhodne nezvysi.

Redneck

1) První kroky vedoucí k začlenění agend ÚPDI pod ÚOHS započaly už na podzim loňského roku, kdy proběhl rozbor možností jeho fúze s různými kontrolními nebo dozorovými institucemi a ÚOHS z této analýzy vzešel jako nejlepší možná varianta. – A proto mel byt 15.2.23 podle programu jednani vlady Kodym vladou znovu jmenovan predsedou updi? Tak urcite, ze to pripravovali uz na podzim. 😀 2) Přesun má ušetřit šest míst, což představuje čtvrtinu z celkového dosavadního počtu 23 zaměstnanců samostatného úřadu. Roční úspory v mzdových nákladech jsou odhadovány ve výši 6 milionů Kč. Spolu s tím dojde i k úspoře provozních… Číst vice »

Davin

Hlavne nech vláda ČR zníži rozpočet SŽ na 500 tisíc korún a nech konečne znížia počet vlakov na 2000 za deň. 7500 či koľko je neúnosné, ekonomické a zaťažuje to trate. Ja som radšej za 200 € pre dieťa než za zbytočné investície do železníc. Mohli by sme si brať príklad z Írska. A nech odbory idú kade ľahšie, sú iba konumistickým prežitkom ako celá železnica.

Frantisek

Doufám, že zaslepenost není dědičná… Jakkoli by obecně méně dopravy celkově bylo fajn, zrovna na kolejích už mnoho prostoru pro redukci není, má-li to být ke svému okolí a světu šetrné. Já bych zase dal raději 200 € na zdravou krajinu než na něčí dítě.

JGR

Nechtěl by si not radit k vám domů? Myslím že máte svých starostí dost

Granja

Z vonkajšku, naozaj, Váš text vyzerá, ako keby ste bol „povereníkom“ jedného takého flašineta, čo tu volakedy býval.

DavidS

Fajn očividně jsi musel napsat nějakou blbost. Povedlo se, tak zas můžeš jít

DrFj

Ale jo, po dvou petkach Branika mi to prijde vtipne. Diky!

Petr

Politici nemají rádi úředníky. Nejspíš proto, že nechtějí ohybat zákon, dle toho kdo zrovna je u vesla. Tak jim i staví sochy.https://www.pribram.cz/clanek/stavebnikovi-dosla-trpelivost-s-pamatkari-misto-domu-postavil-sochu-urputneho-urednika/27092/

User

Úřad dělal co měl, proto ho zrušili…

Jiří Kocurek

Přesně, teďka půjde ÚOHS Jančurovi na ruku, protože se kamarádí s předsedou vlády… krucinál, to už neplatí.
Asi Havlíček dělal co měl a proto ho nezvolili.

Redneck

Ne, na ruku pujde CD a SZ.

Leinad

Zajímavější je, jaký bude vztah UOHS a Spržele.
Bude si UOHS taky myslet, že lenost udržovat trať není důvodem k nepřidělení kapacity?

Redneck

Lenost udrzovat trat prece JE duvodem k neprideleni kapacity. 😀

McLawyer

Je zajímavé, že ve vládním informačním systému eKlep ještě včera visel návrh na nikoliv souhlasné stanovisko, ale neutrální s doporučením návrh (zjevně šitý horkou jehlou) přepracovat podle četných připomínek odboru kompatibility, ministerstva vnitra, ministerstva financí a samotného ÚPDI. Ty asi autor článku nečetl, doporučuji je pozornosti. Mimochodem jediným subjektem, který se neuráčil k návrhu tohoto zákona vyjádřit, byl ÚOHS…

Redneck

Puvodni neutralni stanovisko popisujici cetne chyby Kupkova navrhu je stale k dispozici ve Veklepu pod Verze – Verze k projednani.

Asi si vlada uvedomila, ze ten Kupkuv navrh je bezchybny … ? 😀

hank

Agendu bylo nutno převést na úřad s ochočeným vedením, které vládním politikům zobe z ruky.

Daniel Ellsberg, historicky první a zřejmě nejslavnější whistleblower: Vlády nám lžou. Všechny a pořád. Vlády tu nejsou od toho, abychom jim věřili, vlády musíme neustále kontrolovat.

Daniel Ellsberg zemřel minulý týden ve věku 92 let. R.I.P. Osobnosti jeho formátu v tuzemsku nejsou a v minulosti byly jen výjimečně. K naší velké škodě.

Jiří Kocurek

Takže ho nepopravili zamlada, jak by se na diktaturu slušelo?

Redneck

Protoze nezil v diktature. Ani to nikde netvrdil.

hank

Když Daniel Ellsberg v roce 1967 poprvé zveřejnil utajované materiály, počítal s profesní likvidací a dlouholetým vězením. Tenkrát ale byl Nejvyšší soud USA ještě nezávislý a osvobodil ho s odkazem na 1. dodatek ústavy. Další sled událostí vedl k aféře Watergate a rezignaci presidenta Nixona. Řekl bych, že některé věci (ne všechny a s řadou výhrad) fungovaly v duchu ideálů otců zakladatelů zhruba do konce 70. let minulého století. Od nástupu presidenta Reagana to jde s americkou demokracií už jenom s kopce.

Omlouvám se za OT.

DavidS

Neomlouvej se, ale nech si tyhle kecy na novinky třeba

Tomáš z MB

Děkuji za poučení. Kdo jej nechce, ať přeletí očima.
Hezký den a důvěryhodnější chování představitelů (schválně nepíši anglicsmus „autorit“).