LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Vláda bez důvěry vymění Výbor SFDI, který rozhoduje o desítkách miliard

Logo Státního fondu dopravní infrastruktury. Foto. SFDILogo Státního fondu dopravní infrastruktury. Foto. SFDI

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) čeká velká personální výměna ve vrcholném orgánu. Ministerstvo dopravy navrhlo výměnu šesti z devíti členů

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

Není tento úřad náhodou redundantní ? Nestačilo by jen ŘSD a SŽDC ? Jaká je vlastně přidaná hodnota SFDI ?

Martin Hanzal

Tak jistě… „Nekecáme, makáme“ protože ty čistky, co vůbec nejsou čistky, se samy neudělaj…

H

To „T“ – Správně ! K čemu je nám vůbec celá ta informace ? Jednou je to vláda, která vládne, tak si může přece dělat co chce! Nechápu tyhle novinářské šťouraly..!

T

A k čemu je pro nás podstatná informace, že vláda je bez důvěry? Jednou je to vláda, která vládne, tak nechápu ty novinářské dodatky „v demisi“ „bez důvěry“ atd.

Jan

Třeba proto, že vláda bez důvěry je nelegitimní vláda! Jsme parlamentní demokracie, kde je legitimita odvozena od Parlamentu. Tato vláda nemá důvěru většiny poslanců a neměla by proto dělat zásadní kroky jako personální čistky.

T

To co jste napsal je sice hezké, ale jsou to jen domněnky. Ústava bohužel vládu bez důvěry moc neřeší. Stejně tak neřeší, jak dlouho může vláda bez důvěry vládnout. V tomto směru má Ústava značné rezervy. Já spíš narážím na to, že většina novinářů to zdůrazňuje nejspíš proto, že se jim stávající „vláda“ nezamlouvá. V PČR sedí celkem 200 kusů, prostor pro sestavení „legitimní“ vlády je více než dost. Bohužel se o to nikdo nesnaží. Říkejte si, co chcete, ale očekával bych od těch, co se jim stávající stav nelíbí, větší aktivitu… takhle si jen budou všichni stěžovat, že vládnou… Číst vice »

Jan

Jedno je jisté. Vláda bez důvěry je NELEGITIMNÍ. A to je těžké, když největší strana úspěšně blokuje sestavení vlády. Odmítá ustoupit možným koaličním partnerům (ODS, KDU, Piráti, STAN, TOP) a na druhou stranu se bojí jít s těmi, kdo do vlády chtějí (SPD). Co třeba taková ODS má podle vás dělat? Požadavek, aby ve vládě nebyl trestně stíhaný agent StB je myslím docela přiměřený. V žádné západní zemi by nebylo myslitelné, aby takováhle osoba byla premiér…

David N.

Většina novinářů to zdůrazňuje z toho důvodu, že je to nutné zdůrazňovat. Jinak jsou eticky přijatelné změny tvořené legitimní vládou, jinak vládou bez důvěry – bez legitimity – bez podpory většiny voličů, pouze na základě mocenského paktu.

T

Jan: A proč si např. vámi jmenované strany nesestaví vlastní vládu? Když přinesou 101 podpisů… Zajímavé je, že např. ČSSD a KDU nyní vadí hrozně moc Babiš, přitom s ním byli 4 roky ve vládě (!). Politické strany by měly bohužel také respektovat, že Babiš získal přes 50 000 preferenčních hlasů – kdo z nich to kdy měl? Lidé v demokratických volbách rozdali karty a politici by s tím měli dokázat pracovat a ne rovnou říct, že jdou do opozice – viz „demokratický“ pseudoblok. Proč je má pak člověk volit, když ihned řeknou, že jdou do opozice – k čemu… Číst vice »

JOHNNY

To dava vic nez logiku – konecne tam bude někdo, kdo to bude delat z komplexního pohledu národního hospodářství.!!!
Palec jednoznacne nahoru!

železničář v důchodu

A to bude kdo? Předem děkujeme za objasnění.