cargo

Vláda bez důvěry vymění Výbor SFDI, který rozhoduje o desítkách miliard

Logo Státního fondu dopravní infrastruktury. Foto. SFDILogo Státního fondu dopravní infrastruktury. Foto. SFDI

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) čeká velká personální výměna ve vrcholném orgánu. Ministerstvo dopravy navrhlo výměnu šesti z devíti členů

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) čeká velká personální výměna ve vrcholném orgánu. Ministerstvo dopravy navrhlo výměnu šesti z devíti členů Výboru SFDI. Vyplývá to z materiálu, který poslalo ministerstvo do meziresortního připomínkového řízení, změny má řešit v březnu na svém jednání vláda bez důvěry.

Výbor je klíčovým orgánem SFDI: schvaluje například rozpočet či úpravy ve výdajích fondu nebo odvolává ředitele. Příležitostí k personálním změnám je konec čtyřletého funkčního období sedmi členů, osmý člen Libor Topol byl jmenován později, toho ministerstvo navrhuje také odvolat. Devátým členem a současně předsedou bývá automaticky ministr dopravy.

Při výběru nových členů Výboru bylo přihlíženo k jejich dosavadní minimální 5 leté praxi v oborech dopravy, veřejného financování nebo územního plánovaní. U místopředsedy Výboru byla stanovena délka praxe minimálně 10 let,“ uvedlo ministerstvo dopravy.

V SFDI mají skončit někdejší náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký, bývalý ministr financí Ivan Pilný, sociální demokraté Milan Urban a Jiří Zemánek, lidovec Jiří Koliba a Libor Topol.

Ministerstvo do Výboru posílá nově hlavně vysoce postavené úředníky z ministerstev. Resort dopravy má zastupovat Josef Kubovský jako ředitel odboru infrastruktury a územního plánu ministerstva dopravy. Ten se má stát i místopředsedou Výboru.

Dále mají ve Výboru zasednout ředitel odboru fondů EU ministerstva dopravy Marek Pastucha, ředitelka odboru financí a ekonomiky ministerstva dopravy Magdalena Faltýsková a Jindřich Kušnír, ředitel odboru drážní a vodní dopravy. Zůstat mají náměstek ministra dopravy Jakub Kopřiva a ředitel odboru strategie Luděk Sosna. Z jiných resortů má přijít náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová a náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický.

Tagy Ministerstvo dopravy SFDI Výbor SFDI
11 komentářů