Zprávy

Video: První A350 v Praze. Nečekané příjemné překvapení pro cestující Smartwings

Vodní slavobrána pro let Ethiopian Airlines po příletu z Frankfurtu do Prahy. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com
Vodní slavobrána pro let Ethiopian Airlines po příletu z Frankfurtu do Prahy. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com

Cestování se Smartwings letos připomíná kvůli uzemnění Boeingů 737 MAX 8 spíše loterii, kdy cestující do poslední chvíle neví, jak starým letadlem vlastně nakonec poletí. Jako náhradní stroje létají často i přes dvacet let staré boeingy či airbusy.

Přes pět stovek cestujících mezi Prahou a Heraklionem se dnes ale dočkalo v této letecké loterii nečekané výhry: letěli s rok a půl starým Airbusem A350-900 Ethiopian Airlines. Žádný Airbus A350 dosud v Praze nebyl.

Smartwings si letadlo najaly kvůli doplnění kapacity na svých linkách.  Do Prahy přilétl dálkový airbus po půl jedenácté dopolední z Frankfurtu, aby se vydal na let na Krétu. Aktuálně už letí stroj zpět do Prahy, pak ho čeká odlet do Frankfurtu, odkud letí jako pravidelná linka do Addis Abeby.

Smartwings nasazením letadla uvolnily kapacitu dvou jiných boeingů 737-800. Do jednoho letadla A350-900 se vejde celkem 343 cestujících, do jednoho boeingu 189.

Přistání letadla se stalo nečekanou událostí zejména pro místní spottery. První informace o nasazení tohoto letadla jako výpomoc se objevila v pátek večer, firma pronájem v sobotu ráno potvrdila. Letadlo se dočkalo i vodní slavobrány, která je běžná pro nového dopravce či při zahájení nové linky.

Airbus A350 dosud do Prahy nelétá. Z dálkových aerolinek, které do Prahy létají, by je mohly nasadit například Qatar Airways nebo Sichuan Airlines, dosud se ale tak nestalo.

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jan

Rázem flotila Smartwings omládla o 1tis let 🙂

Jen tak

smartwings ma docela mladou flotilu… ty tisiclet.

Y.K.

Přesně o tom jsem někde psal. Memy o prehistorické flotile. Oni mají i mnohem mladší kusy než ta A350, jen teď jaksi musí stát na zemi.

Sitgestravel

By me zajimalo, jestli to je prevzata zprava nebo autoru z zdopravy.cz, protoze na propagandiatickem webu koblihare (idnes.cz) je prakticky totozna.

Sitgestravel

By me zajimalo, jestli to je prevzata zprava nebo autoru z zdopravy.cz, protoze na propagandiatickem webu koblihare (idnes.cz) je prakticky totozna.

Rossec

Dobrá reklama pro Smartwings, že se snaží situaci řešit, ještě lepší pro Ethiopian a (ne)chtěl bych slyšet cestující po zpátečním letu (pokud nepoletí zpět s A350).

Víťa

Nejsem si úplně jistý, když si vezmu průměrného cestujícího na podobné lince, jestli africké letadlo s černou posádkou je zrovna to, co Smartwings v jejich očích přidá :)) A už vůbec si nemyslím, že by se pak vrhli bookovat letenky přes Addis Abebu…

O tom, že to je pro většinu stran výhodné, nebo alespoň to není ta nejvíce nevýhodná varianta, ale nepochybuji….

Jan

Nechápu našeho Viťu 🙁

Lída

Dobrý den pane Víťo, létám s Etiopian často, naposledy v dubnu 2019, nenechám na ně dopustit. Nevím jaký je, podle vás, rozdíl mezi bílou a černou posádkou. V UK, u Emirátů a jiných společností létají černoši a vše v pohodě.

Jen tak

podle vity zadny.

nicmene pro typickeho koupaka… tam si dovedu predstavit jine reakce.

ono to, ze SPD ma 10% neznamena, ze je to rozprostreno rovnomerne celou populaci.

MildaIV

Ač je většina čechú rasisty, jsme poměrně umírnění a příslušníky jiných ras a vyznání, kteří se nestěhují do naší matičky země obvykle tolerujeme docela bez problému.

J.L.

Toto je fórum o dopravě. K propagaci rasismu slouží jiné pseudoweby.

Y.K.

Překvapuje mě, kolik lidí má problém chápat Víťův psaný projev, že nemluví o sobě…

Jen tak

Mě už to nepřekvapuje.. Množství „šotoušů“ (úmyslně píšu v uzvozovkách, nechci se dotknout normálních šotoušů) a novinkářů tady přesáhlo kritické množství.

Y.K.

Já bych fakt chtěl vidět anketu těch co letěli, jak to vnímali (jen čistě pro obrázek zastoupení typů cestujících na charteru s organizovanými zájezdy rodinek na Krétu). Mohlo by to být zajímavé.

Jan Novák

Já jsem v neděli na Krétu letěl, a vše bylo v pohodě. Posádka byla z části od Smartwings a pak černošky. Nikdo si ničeho nevšímal, neboť každý byl zažrán do displeje před sedadlem (já sám jsem nic podobného nikdy v letadle neměl). Jenom jsme nikdo absolutně nevěděli proč máme tohle letadlo a musel jsem to zjistit až tu.