Letecké společnosti Letectví

Video: Přistání Ruslanu v Pardubicích pohledem pilotů. S dalšími lety už stát nepočítá

Nákladní letoun An-124 po přistání v Pardubicích. Foto: Armáda ČR
Nákladní letoun An-124 po přistání v Pardubicích. Foto: Armáda ČR

Na YouTube se objevilo zajímavé video natočené pilotem společnosti Antonov Airlines. Zachycuje pohled z kokpitu nákladního letadla Antonov An-124 Ruslan letícího do Pardubic se zásilkou zdravotnického materiálu.

Jde o předposlední ze čtyř letů s Ruslanem, které během dvou týdnů přivezly do Česka stovky tun materiálu. Tři lety zajistil letoun patřící ukrajinské společnosti Antonov Airlines, jeden ve vlastnictví ruské společnosti Volga Dnepr Airlines.

Video začíná zhruba u Chocně, za kterou je vidět rozestavěná dálnice D35, na horizontu je vidět například elektrárna Chvaletice. Video je z letu, který jediný přistával v Pardubicích za denního světla, navíc za velmi příznivých podmínek. Na kanálu ukrajinského pilota jsou i další zajímavá videa z přistání na jiných letištích.

Stát už s dalšími lety nákladních Ruslanů nepočítá. Na Twitteru to uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kulový blesk
Host
Kulový blesk

Video parádní. Smutný je jen pohled na ty dementy, co si museli dovézt zadek až k ose dráhy a stáli po obou stranách výpadkovky i obchvatu. Zvlášť na tom obchvatu je to opravdu skvělý nápad, už tam při přebíhání silnice bylo pár smrťáků. K oběma místům se samozřejmě dá během pár minut dojít z nedalekých zastávek MHD. Sorry jako, ale přijde mi, že spotteři začínají mít stejný problém jako šotouši – objevuje se mezi nimi čím dál víc bezohledných oslů.

MPE
Host
MPE

Jo, ti byli fakt dobří. Byl jsem tam osobně, ostatní se chovali velmi disciplinovaně, přišli pěšky nebo zaparkovali na bezpečných místech v okolí ( a že jich tam je relativně dost…), dodržovali rozestupy ( a prosím všechny, aby si rovnou odpustili poznámky typu, že tam vlastně nikdo neměl co dělat a sedět doma na p…eli a kdesi cosi….), jenom pár blbů se postavilo v obou směrech na výpadovky a dokonale je zablokovalo. Cajti je tam rozháněli několikrát…

Peta
Host
Peta

ale to nejsou spotteři tohle jsou jenom čumilové,normálních spotterů je v PCE tak 10-20 maximálně

Ikarus
Host
Ikarus

Myslím, že to na začátku není Vysoké Mýto, ale Choceň. Když se podíváte tak ten let letí stejným směrem jako trať, která tam je i vidět…

Takže je to tak jak to všichni známe z železnice Choceň – Zámrsk – Moravany – Kostěnice – Pardubice.

Ikarus
Host
Ikarus

jop. Mám pravdu. Je to tam psaný i pod videem v komentářích…

Alibaba
Host
Alibaba

Ano, vlevo dole je první větší město Choceň, a pak před střihem je pěkně vidět oblouk tratě za Chocní. v cca 1:08 je pak ten vodní flek rybník Lodrant. Pak je vidět rozestavěná odpočívka na R35 Dolní Roveň a vlevo Moravany. Další střih jsou Kostěnice s koridorem. Mnětice, Nemošice, letečtí šotouši… 🙂

MPE
Host
MPE

Zajímavý „kousek“ přistane předběžně kolem půl jedné v noci v PRG: Dreamliner Jyneyao Airlines, B1115, ze Šanghaje.
Jinak za chvíli v PRG přistanou dva poslední navrátilci TVS z Kanady, TVU a TVV (prázdné přelety z Toronta).
V noci se chystá odlet jednoho z posledních plánovaných repatriačních letů, opět je to TVM (ten se tedy za poslední dny podíval do zajímavých destinací…), tentokrát Denpasar, skoro již tradičně via Jerevan.

Tomas
Host
Tomas

Jyneyao taky jako cargo nebo nějaká repatriace?

MPE
Host
MPE

Myslím,že cargo. Trochu divné je, že podle fr24 je destinací Gatwick, nicméně v ASTě má FPL do Prahy a není plánovaný odlet do LGW.

MPE
Host
MPE

Repatriace bývají uvedeny jako přílety na stránkách letiště Praha jako přílety, což tento let není, z toho usuzuji, že je to „jen“ cargo.

MPE
Host
MPE

TVM už je na cestě z Jerevanu do Rayongu v Thajsku.
Z PRG odstartoval TSU do Tampere a TSG se chystá na přelet do BTS.

MPE
Host
MPE

Zajímavé je, že v podstatě veškerý provoz SW/ČSA v současnosti obstarává trojice letadel (TVM, TSU a HEU) a zbytek flotily stojí. U té 320 chápu dolet, ale 738 bych čekal,že budou v rámci možností aspoň trochu víc točit…

MPE
Host
MPE

Hmm, tak TSU udělalo nad Poldkem čelem vzad a už je zpátky v Praze (porucha?)

MPE
Host
MPE

Závada odstraněna (nebo si pilot vzal zapomenutou svačinu 🙂 ) a TSU na druhý pokus vyrazilo do Tampere.

Tomas
Host
Tomas

Dnes ráno přistálo v Pardubicích OM-GTF Go2Sky. Z Guangzhou přes Almaty.

Ota Z.
Host
Ota Z.

ten střep ještě lítá? Stačilo mi pár přeletů a už by se mi do toho lézt nechtělo 😀

Tomas
Host
Tomas

Nepletete si to s GTD/B… ? GTF je NG, nic strašného to není.

MPE
Host
MPE

No pravda je, že patří k nejstarším airworthy NG vůbec (je to r.v. 1998, LN 106). Ale v provozu jsou ještě starší (r.v. 1997, třeba Southwest). Převážnou většinu kariéry navíc strávilo u slušných aerolinek (Air Berlin a Sun Express DE), takže si myslím, že údržba byla OK.

Ota Z.
Host
Ota Z.

omluva, asi máte pravdu. Měl dojem, že se bavíme o stroji sloužící pro ČSA. Díky za upozornění

MPE
Host
MPE

Jo GTBčko, ex OK CGI…tak ten pořád lítá taky, ale prošel přestavbou na na cargo verzi a létá u bulharských CargoAir jako LZ-CGY.Občas je k vidění i v ČR na linkách z OSR nebo BRQ pro DHL/TNT.