Video: Podnapilý řidič projel vysokou rychlostí kruhový objezd, od nehody utekl

Opilý řidič v Mikulově. Foto: PČROpilý řidič v Mikulově. Foto: PČR

Při průjezdu těsně minul chodce, narazil do jiného auta.

Zpět na článek
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
medvěd

Odebrat řidičák na 10 let .

Mimopražský

To je již jako v komedii. Nulová tolerance alkoholu za volantem. Ale je to marný, je to marný, je to marný.

Tomáš679.2

Není to jen o alkoholu. Do podobné situace se stejně jako onen nebohý řidič co přišel k nabouranému autu jako slepý k houslím může dostat každý a děje se tak až nepříjemně často. Člověk nemusí být podnapilý, ale bohatě stačí když nezná předpisy, nesleduje dopravní značky (nebo nezná jejich pravý význam), neumí číst číslice na tachometru atd. Takový řidič stejně jako řidič podnapilý nemá za volantem co dělat, protože na místech jako toto ohrožuje ostatní řidiče. Nedávná osobní zkušenost kterou mi tento článek připomněl založená na setkání s řidičem (střízlivým-kdyby nebyl nepodařilo by se střetu předejít použitím klaxonu který ho… Číst vice »

Filip Jirsák

Zrovna na téhle křižovatce by nebyl problém přestavit jí na kruhový objezd (místa je tam mnohem víc než na klasický květináč uprostřed). Ale klidně by se dalo jenom značkami „podpořit“ tu přednost zprava – v rozích toho travnatého trojúhelníku by byl 3× trojúhelník, před křižovatkou 3×hlavní odbočující šikmo vpravo, v křižovatce pak 3× hlavní šikmo vpravo a vedlejší připojující se zespodu zleva.

Že řidiči neznají přednost zprava a neznají značku označující křižovatku s přednostní zprava je jiná věc.

Jan Sova

Je to o vymahatelnosti práva a nastavení represe. Kolikrát tito „velko“ ožralci dostanou od státního zástupce generálpardon (kterému se říká odklon), a občas se po zaplacení vymezené částky na oběti dopravních nehod ani nemusí zdržet řízení motorových vozidel (tady v tomto případě to doufám takto nepůjde).

Armando Andreoli

Do Mikulova se dostal autem a tam ho ožrali. Chudák šofér..

kbk

je to vůl, neví, že nemá foukat

Pája

Je to vůl. Když se opije – stane se. Ale řídit pak NESMÍ. Do hospody/sklípku/na oslavu/doplňte si…. klidně řídit může. Ale pak s opičkou ne. Taxi by ho vyšlo levněji a bez komplikací.

Tomáš679.2

Vůl? Spíše je to ten kdo neví, že je jako řidič povinen se na výzvu policisty podrobit dechové zkoušce či odběru krve ve zdravotnickém zařízení. Za takové odmítnutí bez milosti na místě sbírat ŘP a zabavit vozidlo.

Tomáš679.2

§ 5

Povinnosti řidiče
(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen

f) podrobit se na výzvu policisty, vojenského policisty, zaměstnavatele, ošetřujícího lékaře nebo strážníka obecní policie vyšetření podle zvláštního právního předpisu7) ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem,
g) podrobit se na výzvu policisty, vojenského policisty, zaměstnavatele, ošetřujícího lékaře nebo strážníka obecní policie vyšetření podle zvláštního právního předpisu7) ke zjištění, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou než alkoholem46) (dále jen „jiná návyková látka“),

Nepochopím proto, že se stále řeší nějaké odmítání dechové zkoušky.

Jiří Kocurek

A nebo tam došel pěšky, nalil se a oni ho posadili do auta. Kdo to byl, to neví. Byly tam jen klíčky. A tak jel, jak kdyby to ukradl.

rozinka

To mi připomíná toho Zemanova ministra zahraničí Kavana, který když neudržel volant, tak akorát mával poslaneckým průkazem, asi pud sebezáchovy, aby mu nedali fouknout. Protože tehdy by to ještě jeho učitel v chlastu nemohl zamáznout milostí.

Tomáš679.2

Připomněla jste mi Izera:
Tak se legitimujte dámy a pánové. Dámo a pane.
-N=, nemůžete mě legitimovat já jsme poslanec. Já mám imunitu.
-Né, vod včerejška už

Tomáš679.2

* jí nemáš miláčku.