LOT 3a leaderboard

Více žen do kokpitu. V easyJetu tvoří už 15 % nově přijatých pilotů

Pilotky společnosti easyJet. Foto: easyJetPilotky společnosti easyJet. Foto: easyJet

Slyšet v palubním hlášení z kokpitu ženu bude čím dál častější. Přinejmenším u letecké společnosti easyJet, která si před dvěma

Zpět na článek
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Jakékoli kvóty (či jak to nazvat) jsou nesmyslem, stejně jako upřednostňovat jakoukoli skupinu. Při výběru zaměstanců, a to nejen na pozice pilotů by mělo hrát roli jen a jen splnění předepsaných kritérií – odborných i zdravotních.

R.F.

Měl bych námět na rozhovor s u Regiojetu jedinou řidičkou autobusu, která musí snášet příkoří od svých homosexuálních šéfů a nadržených kolegů.

R.L.m.

Absolutně nerozumím tomuto dogmatickému stanovování poměru mezi pohlavími. Tam kde to jde by tento poměr měl být PŘESNĚ mezi 0 (nulou) až 100%, ani o „chlup“ méně či více. :o)))

Gogo

Toto stanovování poměru slouží jenom k tomu aby se určitá skupina dostala tam kam by se jinak díky svému vzdělaní nebo schopnostem nedostala. A nemusí se jednat jenom o poměr ženy – muži, v jižní africe mají např. povinné určité procento ve vedení i soukromých společnostech pro osoby černé pleti. Bohužel si za to můžeme sami, ještě dnes je běžné že za stejnou práci berou ženy méně než muži což je samozřejmě špatné.